تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

109
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت همه کاربران گرامی سایت تحلیلها در این پست به تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس میپردازیم

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

شاخص کل بورس تهران تایم روزانه

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس در تایم فریم روزانه شاخص پس از تکمیل 5 موجی خود موج 1orA خود راساخت و سپس وارد روند اصلاحی شده است که از این امواج اصلاحی ,موج A,B اصلاحی را ساخته است. نکته جالب توجه تشکیل الگوی مثلث مورب پایانی در موج B و وقوع واگرایی منفی معمولی در اسیلاتور مکدی بین موجAوB می باشد که این دو مسئله در کنار همدیگر نشانگر ریزش و روند نزولی در شاخص میباشد و بیانگر این موضوع میباشد که شاخص روند اصلاحی در پیش گرفته است و هر رشدی در شاخص نمیتواند پایدار باشد.هدف موج C اصلاحی محدوده 70-72 هزار واحد میباشد که در این محدوده شاخص میتواند ریزش خود را متوقف کند.حمایت کوتاه مدت برای شاخص محدوده 78 هزار میباشد که با توجه به روند اصلاحی که شاخص در پیش گرفته است این محدوده حمایتی شکسته خواهد شد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاخص کل بورس تهران تایم هفتگی

در تایم فریم هفتگی شاخص کانال نزولی خود را با یک رشد خیره کننده و شارپ شکسته است و در حال اصلاح رشد اخیر خود میباشد.باتوجه به رشدی که شاخص به سمت محدوده 81000 داشته و این محدوده از توانایی رشد شاخص کاسته و مانند سد از رشد بیشتر شاخص جلوگیری کرده و همپنین واگرایی منفی در اسیلاتور مکدی در منطقه مقاومت رخ داده است به نظر شاخص وارد روند نزولی و اصلاحی خواهد شد. این روند اصلاحی به نظر در محدوده70-72 هزار واحدی رخ خواهد داد.لازم به ذکر است که این روند اصلاحی از منظر تحلیل کلاسیک پولبک به مقاومت شکسته شده خود میباشد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

شاخص کل بورس تهران تایم فریم ماهیانه:

در این تایم فریم و در اشل کلی سهم موج 1-2-3-4 خود را تکمیل کرده است.ورشد اخیر شاخص شروعی برای ساخت موج 5 میباشد که این رشد شاخص در واقع ریز موج 1 از موج 5 بزرگ میباشد که همین رشد هیجانی شاخص دلالت بر آغاز روند صعودی سهم میباشد.از آنجایی که هر رشدی که اتفاق می افتد باید اصلاحی هم در پی داشته باشد.لذا در این مدت شاخص در حال اصلاح بوده است که از این امواج اصلاحی موجA-B خود راساخته است و زمینه را برای ریزش و ساخت موج  C اصلاحی  فراهم کرده است.منطقه ای که میتوان برای این ریزش در نظر گرفت محدوده 70-72 هزار واحد میباشد.لازم به ذکر است به نظر کل این اصلاح در قالب یک الگوی فلت به پایان برسد که در این اصلاح باز شدن نمادهای بانکی و ریزش شاخص همزمان با هم اتفاق می افتد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

نتیجه گیری :

  • نکته ! : با توجه به برخورد شاخص به محدوده مقاومتی 81000 و واگرایی منفی بین امواج اصلاحی ,ریزشی در شاخص اتفاق خواهد افتاد که تا محدوده 70-72 هزار واحد خواهد بود.در این ریزش کم کم باید منتظر باز شدن نمادهای بانکی باشم.در کوتاه مدت محدوده78000واحد برای شاحص حمایت به شمار میرود که این محدوده شکسته خواهدشد .

برای مطالعه آشنایی و آموزش مکدی اینجا کلیک نمایید 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن