تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

289
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت دوستان

با تحلیل شاخص کل بورس تهران در خدمتتان هستیم


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در هفته ای که گذشت شاهد معاملاتی متعادل با گرایشات منفی در بازار بودیم. از لحاظ تکنیکالی در جای حساسی قرار داریم. ولی مسایل بنیادی این بار قوی ترند.  نفت خام افزایش خوبی در روزهای اخیر داشته و خبرهای خوبی از بازدید سایپا در بین اهالی بازار پخش شد. همین دو عامل به همراه به کف رسیدن قیمت بانکها در کوتاه مدت میتواند محرک خوبی برای ادامه رشد بازار باشد.

به نظر بانکها را برای عبور شاخص از مقاومت تاریخی کنار گذاشته اند.  بازار به کمک بانکها و پالایشی ها 89 هزار واحد را خواهد شکست و سپس به کمک سنگ آهنی ها و فلزیها تا 100 هزار واحد و بالاتر خواهد رفت ولی اینها برای ماههای پیش رو خواهد بود و برای کوتاه مدت معاملات روز شنبه تعیین کننده خواهد بود

از منظر تکنیکال شاخص کل تا کانال 80000 واحدی را از دست نداده مشکلی نیست و همچنان روند شاخص در تمامی بازه های زمانی صعودیت. از دست دادن این کانال شاخص را به حمایت های بعدی در 77000    74000  و شاید تا 71500 واحد رهنمون کند (البته اگر 80000 واحد از دست برود و شاخص زیر آن تثبیت بشود)

95.1.18Daily تصویرحمایتهای شاخص برای میان مدت در تصویر زیر گویا هستند.

فعلا اخبار و اتفاقات حول بازار سرمایه حکم به ادامه ی روند صعودی میدهند ولی کندل سیاه هفتگی یک زنگ هشداری را برای هفته ی های آتی به صدا در آورده است.

95.1.18Weekly تصویرنتیجه:

شاخص از منظر تکنیکالی در یک ماه اخیر با قدرت کمتری پیش رفته و منتظر اخبار تازه ای برای قدرت گرفتن دوباره است

تحرکات ماههای اخیر شاخص در قالب ریز موج 3 میباشد.

مقداری اخبار مثبت به همراه تحرکات قیمت جهانی نفت  فضا را برای ادامه ی رشد شاخص آماده کرده است.

افرادی که در درجات زمانی کوتاه تری کار میکنیدحد ضرر را برای سهامتا رعایت کنید .

شاخص برای بلند مدت قطعا سقف قبلی را خواهد زد و نوساناتی نیز در این بین خواهد داشت. افرادی که در تایم بلند مدت کار میکنند میتوانند در مقاومت ها مقداری عرضه کرده و در حمایتها جایگزین کنند. سودشان یا این روش بسیار بالاتر خواهد بود.

منتظر معاملات فردا برای روشن شدن وضعیت بازار برای دو هفته ی پیش رو میمانیم.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن