تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

104
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت دوستان عزیز

با تحلیلی دیگر از شاخص کل بورس تهران در خدمتتان هستیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در هفته ی گذشته بر خلاف شرایط بنیادینی که به نفعش بود روندی نزولی را پیش گرفت و 5 کندل مشکی ریزشی را ثبت نمود و به زیر 80000 واحد نفوذ کرد

در این مدت قیمتهای جهانی  نفت و فلزات اساسی روند رو به رشدر خود را ادامه دادند ولی سهام مرتبط در بورس تهران به دلیل جو روانی گروه خودرویی نتوانستند از این رشد تاثیر مثبتی بپذیرند.

در حال حاظر با توجه به نمودارهای روزانه و هفتگی ضعف در قدرت صعودی و علایم ریزش در بعد تکنیکال بسیار واضح است. این امر در کنار جذاب شدن قیمتها به واسطه ریزشهای اخیر و رشد قیمتهای جهانی و رسیدن به اولین حمایت ضعیف شاخص  میتواند از میانه روز یکشنبه و یا شنبه یک حرکت صعودی دو سه روزه را شروع نماید و سپس ادامه ی اصلاح را شاهد خواهیم بود

95.1.28Dailyواگرایی نشان داده شده در تصویر را در هفته های قبل نیز اشاره کردیم.   با توجه به وضعیت اسیلاتورها احتمالا یک نوسان چند روزه مثبت را شاهد باشیم که بیشتر فرصت خروج برای کوتاه مدتیها و میان مدتیها میباشد.

95.1.28.1Dailyحمایتهای میان مدت در چارت مشخص هستند.  کف شاخص بالاتر آمده و  هیچگاه کانال 70000 هزار واحدی را از دست نخواهد داد.   اسیلاتورهای هفتگی میل به نزول دو ماهه را نشان میدهند

95.1.28.1Weekly  نتیجه:  برگشت شاخص به کانال 70000 هزار واحدی کار را بسیار خطرناک کرده. توصیه میشود ورود روز یکشنبه اول وقت صرفا برای نوسان 5 الی 10 درصدی باشد.

در صورت مثبت بودن بازار اواخر هفته حتما یک پله فروخته و سیو سود نمایید و حداکثر با 70 درصد سرمایه سهامدار باشد.

تحرکات خودرو و خساپا را به عنوان لیدر بازار رصد نمایید. در بخشی جداگانه چند روز پیش مطلب مفصلی در باره این گروه توضیح داده شد.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن