تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

226
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی تحلیلها

با یک تحلیل دیگر از مجموعه تحلیهای شاخص کل در خدمتتان هستیم.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

ابتدا نمودار هفتگی شاخص برای بررسی روند میانمدت و بلند مدت شاخص:

با توجه به ابعاد موج صعودی که در زمستان 94 اتفاق افتاد اصلاح هفته های اخیر را میتوانیم موج 4 در نظر بگیریم. در این صورت سه ناحیه حمایتی کلاسیک برای سهم داریم که دست برقضا با حمایتهای دیگری نیز همگرا شده اند.

اولین هدف ریزشی را محدوده 77000 در نظر گرفته بودیم. زمانی که شاخص در محدوده 81 هزار واحد بود و همه حرف از حمایت و پولبک به 80000 واحد حرف میزدند.   همان موقع اشاره ای نیز به محدوده بسیار مهم 74000 واحد به عنوان اولین حمایت معتبر موج 4 داشتیم.

محدوده های 71000 تا 72000  و حمایت 69000 واحدی  اعداد قابل ذکر و اهمیت دیگر شاخص کل هستند.

95.2.25.1Weekly تصویرو اما در نمودار روزانه:

در این نمودار شاهد ثبت شدن کندل های ریزشی پی در پی هستیم و شاخص آرام آران به محدوده مهم 74000 تا 75000 واحد نزدیک میشود. این محدوده منطقه همگرایی سه سطح فیبوناتچی قیمتی میباشد که در چارت با جزییات نشان داده شده است.

شاخص آماده یک ریزموج صعودی میشود و ممکن است زودتر از محدوده اشاره شده نیز برگشت موقت شاخص را شاهد باشیم.  هرچند برای عوض شدن روند ابتدا باید کانال قرمز رنگ شکسته شود و سپس شاخص  با قدرت از 79000 واحد عبور کرده و بالای 80000 واحد تثبیت شود.

اسیلاتورها نزدیک بودن یک روند صعودی را نوید میدهند ولی برای خرید ایده ال rsi   با دوره 14 در محدوده 11 واحد حمایت بسیار مستحکمی دارد که در سالیان اخیر شکسته نشده است. این محدوده با یک خط سبز رنگ در کادر rsi  نشان داده شده است.

95.2.25Daily تصویر

نتیجه گیری :

  • محدوده مناسب خرید : 75000  محدوده مناسبی برای ورود یک پله ی نوسانی میباشد. هرچند اگر سهام مورد نظر تون به کف قابل اعتنایی رسیده باشد خرید در روزهای ابتدای هفته میتواند سودمند باشد
  • حد ضرر : به دلیل افت کافی حد ضرر مفهومی ندارد و پله ای خرید شود.
  • حد سود :  تومان ( با نزدیک شدن به این قیمت می توانیم پله به پله از سهم خارج شویم )
  • مقاومت  های پیش رو :  ابتدا سقف کانال نزولی و سپس 79 الی 80 هزار واحد. تومان ( در این محدوده ها فروشنده ها بیشتر می شوند و امکان منفی شدن سهم وجود دارد )
  • نکته ! : کسانی که نقدند یا تازه میخواهند وارد بازار شوند خرید در سه پله 75000  71000 و69000 واحد سودمند خواهد بود.
  • در حال حاضر حضور با حد اکثر 60 درصد نقدینگی در بازار منطقی میباشد.
  • دوستان به درصدهای حضور در بازار توجه کافی داشته باشند.  هدف از تحلیل شاخص کل  تعیین همین درصد حضور در بازار میباشد.   اگر همین یک نکته ساده را دوستان رعایت کنند تا حدود زیادی از ریزش های بازار در امانند.
  • به طور مثال وقتی بازار در حال ریزش از نزدیکی 81 هزار واحد بود حضور با حداکثر 30 درصد نقدینگی را پیشنهاد دادیم.  حال اگر دوستان درصد را به 60 برسانند با دوبرابر سرمایه ای که اسیب دیده در بازار خواهند بود و با نصف برگشت موج نزول کرده  سر به سر خواهند شد. حتی برای حالتهای بدتر نیز برنامه داریم و هر هفته در قسمت نتیجه گیری اعلام میشود.
bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن