تحلیل تکنیکال شاخص کل و آینده بازار (بروزرسانی تحلیل 10-9-1393)

1913
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص کل و آینده بازار (بروزرسانی تحلیل 10-9-1393)Reviewed by ارش حکمت on Dec 5Rating:

تحلیل تکنیکال شاخص کل :

در پایان معاملات روز چهارشنبه شاخص کل به پایین ترین سطح خود در یک ماه گذشته یعنی به عدد 71860 واحدی رسید .

با نگاه به نمودار شاخص کل ، دیده میشود که این افت حدود 5000 واحدی در عرض 10 روز کاری اتفاق افتاده است در صورتیکه در موج صعودی قبلی ، شاخص کل طی 18 روز کاری رشد کرده و به 76750 واحدی رسیده بود. این افت شدید و پرسرعت نشان دهنده وجود فشار فروش و تمایل بازار به نزول است و تا زمانی که یک افزایش نسبتا خوب ( 500 تا 1000 واحد در یک روز) اتفاق نیفتد ، ادامه خواهد داشت .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

باقیماندن نوسانات شاخص کل در محدوده 70000 تا 71000 واحدی در طی هفته اتی بر تمایلات نزولی شاخص کل میافزاید و احتمال سقوط شاخص به زیر 70000 واحد را بسیار بالا میرود .

(نکته : هر چه نوسان بر روی یک سطح حمایتی بیشتر باشد و قیمت نتواند ان محدوده رشدی داشته باشد،در اخر به شکست حمایت منجر خواهد شد و قیمت افت خواهد کرد)

لازم به یاداوری است که در هفته اینده تصویب لایحه بودجه 94 در مجلس اغاز خواهد شد که تاثیر مستقیم بر صنایع بورسی دارد و باید دید که نفت و دلار در بودجه 94 چه رقمی خواهد بود و هزینه های پیش بینی شده در بودجه از چه راهی پوشش داده خواهند شد ؟

(در طی بررسی بودجه در مجلس محترم حتما از مراحل تصویب ان و تحلیل موارد تصویب شده بر روی صنایع در سایت تحلیلها اطلاع رسانی خواهد شد )

حال به بررسی نمودار شاخص کل میپردازیم :

در تحلیل گذشته شاخص کل دو مورد را بررسی داشتیم ( تحلیل تکنیکال شاخص کل در 08-09-1393 را میتوانید اینجا بخوانید ) مورد اول به وجود الگوی سر و شانه در نمودار شاخص کل اشاره داشت که هدف اول آن که با کف کانال صعودی شاخص در 72348 واحدی همسان شده بود متاسفانه با وجود هیجان فروش بالا در بازار به پایین شکسته شد و شاخص به سمت اصلاح 200 % ان در 70720 واحد حرکت کرد .

مورد دوم به نمودار شاخص کل از دید ایچیموکو نگاه کردیم که نزولی بودن شاخص کل را تایید کرده بود .

در بین راه محدوده حمایتی 71571 تا 71834 واحدی قرار دارد که در صورت حمایت نشدن در این محدوده حمایتی ، بر اساس انچه در بالا توضیح داده شد ، افت شاخص به زیر 70000 واحدی دور از ذهن نخواهد بود .

تحلیل تکنیکال شاخص کل حکمت سایت تحلیلها تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل

یک توصیه از طرف برادر کوچکترتان :

از همه دوستان خوبم تقاضا دارم که به حدضررهای خودتان پایبند باشید و از رفتار هیجانی بخصوص در خرید جدا خودداری کنید و در صورت خرید فقط دید نوسانی و کوتاه مدتی داشته باشد زیرا که بازار فعلا در فاز کاهشی است .

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله گر خوب ، معامله گر با نظم و انضباط است .

(موفق و پیروز باشید )

bashgah-banner

12 نظرها

نطر گذاشتن