تحلیل تکنیکال شاخص کل

1762
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص کلReviewed by کارشناس on Apr 18Rating:

تحلیل تکنیکال شاخص کل

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

کانالی که این روزها اعتبار بسیاری پیدا کرده و بعید به نظر می رسد تحلیلگر تکنیکالی در این مقطع از آن به عنوان یک وزنه بزرگ در تحلیل شاخص استفاده نکند. در شرایطی که اوج خوشبینی ها نسبت به ادامه روند صعودی شاخص بود؛ بار دیگر محدوده سطح بالایی این کانال کوادرانت سد راه افزایش شاخص کل بورس تهران شد. کما اینکه از زمان آغاز ریزش ها تا کنون نیز همیشه این محدوده به عنوان حد قرمز افزایش ها در شاخص کل شناخته شده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اما در لایه دوم این کانال محدوده حمایتی نسبتا قابل توجهی را می توان یافت که احتمالا شاخص با برخورد به آن روند صعود کوتاه مدت جدیدی را به خود ببیند. این محدوده را می توان سطح 67500 – 67000 برای شاخص تخمین زد. هم ترازی سطح مذکور با محدوده 23٪ فیبوناچی نیز بر اهمیت این موضوع می افزاید.RSI  نیز به محدوده حمایتی افقی خود رسیده که اغلب به آن محدوده واکنش نشان داده است. در کنار این نکات؛ مساله ی دیگر وجود یک MOB قابل توجه در محدوده حمایتی اشاره است که امیدها را برای این بازگشت افزایش می دهد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل

تحلیل تکنیکال شاخص کل

علاوه بر نکات ذکر شده وجود سطح TJ Ellips ؛ سطح پایینی چنگال اندروز؛ و سطح میانی Reggresion Channel را نیز می توان به عنوان تاییداتی بر ایجاد برگشت قبول کرد.

لذا می توان این گونه پیش بینی کرد که در هفته جاری روند شاخص مجدد صعودی خواهد شد؛ اما احتمالا نه برای مدتی طولانی و در واقع هر زمان که شاخص محدوده بالای کانال خود را به سمت بالا شکست (70 تا 72 هزار واحد) ؛ آن زمان می توان خبر از بازگشت بزرگ بازار داد.

سناریو دوم که وقوع آن بعید به نظر می رسد ؛ شکست محدوده فعلی به پایین و حرکت به سمت سطح 63000 واحد است که در صورت وقوع؛ احتمالا روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری؛ ریزش های بزرگی در شاخص دیده خواهد شد. البته مجدد تکرار می کنم که وقوع سناریو دوم نه تنها از لحاظ تکنیکالی بعید به نظر می رسد؛‌ بلکه در بیرون بازار نیز دلیلی مبنی بر احتمال این ریزش نسبتا بزرگ (حداقل فعلا) وجود ندارد.اما با توجه به ماهیت بازار، در صورت شکست محدوده، سیگنال قطعی خروج حداقل موقتی از بازار صادر میشود،

همچنین کاربران گرامی می توانند تحلیل تکنوفاندامنتالی را از نمادهای گروه سیمانی با کلیک بر اینجا مشاهده نمایند

سالم و ثروتمند باشید

شهاب موسوی

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

  1. ضمن عرض سلام وخداقوت خدمت استادموسوی عزیز،باتوجه به تبحرایشان درنرم افزارادونست گت ممنون میشم اگه تحلیلهاشون بانرم افزار یادشده بیشترتوسایت درج بشه.خوشحال میشیم ازتجربیات ایشون وسایردوستان بیشتراستفاده کنیم.یاحق…

نطر گذاشتن