تحلیل تکنیکال شاخص کل از نقاط حمایتی میگوید

1821
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص کل از نقاط حمایتی میگویدReviewed by ارش حکمت on Nov 29Rating:

تحلیل تکنیکال شاخص کل :

با توجه به افت و خیز هایی که بازار سرمایه در طی هفته اخیر داشت ، نمودار شاخص کل طبق بررسی که قبلا انجام داده بودیم و  انتظاری که داشتیم به سمت هدفهای تعیین شده شروع به افت کرد (تحلیل تکنیکال شاخص کل که در تاریخ 24-08-1393 انجام شد را میتوانید اینجا بخوانید )  

در حال حاضر پس از معاملات روز چهارشنبه شاخص کل بر روی حمایت 74074 واحدی یعنی همان سطح 50 % فیبوناچی قرار گرفت ولی با توجه به جو بازار  و افت شاخص کل با  شیب نسبتا زیاد، احتمال شکست این حمایت در روز شنبه بالاست . در صورت شکسته شدن حمایت 74074 واحدی ، حمایتهای بعدی  73416 و 72673 واحدی میباشند .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

col2

در نگاه به اندیکاتور های استوکاستیک و  RSI  با توجه به شکست حمایت های خودشان ، فعلا افت شاخص به سمت کف کانال صعودی را تایید میکند .

col1

با کمی دقت در نمودار شاخص کل الگوی سر و شانه کوچکی دیده میشود  که در نمودار مشخص شده است و هدف این الگو (اصلاح 100 % آن)72479 واحدی میباشد که با کف کانال صعودی مطابقت میکند،نکته جالب در این الگو ، همپوشانی دو سطح از فیبوناچی در 73416 واحدی میباشد که بر اهمیت این محدوده حمایتی می افزاید

col3

نتیجه گیری : 

روند میان مدت شاخص کل هنوز صعودی میباشد و در صورت افت بیشتر از 72479 واحدی ، دوباره شاخص به روند نزولی وارد میشود ، بنابراین در طی روزهای اینده شاخص کل و روند معاملات را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید در زمان مناسب بهترین تصمیم را بگیرید .

در صورت رشد اولین مقاومت پیش رو ی شاخص کل 75000 واحدی خواهد بود.

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله گر خوب ، معامله گر  با نظم و انضباط است .

(موفق و پیروز باشید )

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن