تحلیل تکنیکال شاخص کل

128
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص کلReviewed by سایت تحلیلها on Mar 15Rating: 4.0تحلیل تکنیکال شاخص کلتحلیل تکنیکال شاخص کل

تحلیل تکنیکال شاخص کل

در اولین روز از آخرین هفته معاملاتی سال ۹۴ شاخص کل با یک جهش بیش از ۱۰۰۰ واحدی خود را به میانه های کانال ۷۹۰۰۰ واحد رساند و در بالای مقاومت ۷۸۴۰۰ واحدی که سقف یک ماهه آن بود، قرار گرفت تا مطابق سنت سال های گذشته عیدی سهام داران را به موقع داده باشد و ما را به ادامه دار بودن روزهای سبز بازار در سال ۹۵ خوشبین نماید. در جریان معاملات روز شنبه در حدود نیمی از رشد ۱۰۵۴ واحدی شاخص مرهون رشد نمادهای همراه، فولاد، وغدیر، فملی و رمپنا بود. با توجه به اینکه وضعیت نمودار حرکت شاخص با رشد امروز نیازمند به روزرسانی تحلیل است، بر آن شدیم تا نگاهی به سناریوهای تکنیکی حرکت احتمالی شاخص در روزهای آینده داشته باشیم.همان طور که در بالا ذکر شد، در حدود یک ماه گذشته شاخص در عبور از سطح ۷۸۴۰۰ واحد ناکام مانده بود. این سطح به عنوان یک سطح هدف در پیشروی های قبلی بود و مقاومت فروشندگان در برابر شکسته شدن آن، دور از ذهن نبود. اما شاخص در روزهای گذشته بیش از ۱۰۶ ساعت را در زیر این محدوده نوسان کرد و در این مدت تقریباً هر ۳۰ ساعت برای شکست آن به سقف این محدوده حمله کرد و هر بار از شکست آن ناکام ماند! اما در روند معاملات امروز و در ۱۰۷ مین ساعت، شاخص توانست به مدد گروه هایی از جمله مخابرات، استخراج کانی های فلزی، فلزات اساسی و بانک ها بر این سطح با قدرت تمام غلبه نماید. قدرت از آن جهت که بر اساس شنیده ها، بازار امروز بدون استفاده از اعتبار و با نقدینگی معامله گران داد و ستد شد. میانگین حجم معاملات غیر بلوکی در ۳۳ روز گذشته ۲۳۳۷۱۲۲۰۴۷ برگه سهم به ارزش ۵۴۱۵۵۰۰۵۹۵۲۶۴ ریال بوده است که در معاملات امروز شاهد داد و ستد ۱۶۱۹۶۲۲۱۲۸ برگه سهم به ارزش ۴۱۴۴۱۸۴۱۹۱۰۴۱ ریال بوده ایم. این درحالی است که در روز دوشنبه بار دیگر معامله گران می توانند از اعتبار خود نزد کارگزاریها استفاده کنند و همین امر می تواند محرکی قوی برای ادامه این رالی صعودی در شاخص باشد.اما اهدافی را که می توان برای شاخص متصور بود عبارتند از:

_ به لحاظ تحلیل کلاسیک و در کوتاه مدت شاخص می تواند به اندازه ارتفاع محدود تراکمی خود که به صورت مثلث افزایشی ظاهر شده است رشد کند که در این صورت هدف آن در محدوده 80400 قرار خواهد داشت.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

_ هدف بعدی شاخص را می توان در محدوده خط میانی چنگال 50 درصد اندرو در نظر داشت که محدوده 85000 واحد خواهد بود.

_ همانطور که در تصویر سوم مشاهده می کنید درتایم فریم هفتگی ابر کومو در محدوده 80000 واحد مسطح شده است که می تواند برای ادامه حرکت صعودی شاخص مقاومت و مانع ایجاد کند. اما چنانچه شاخص بر این محدوده غلبه کند هدف بعدی بر اساس این سیستم قله 90000 خواهد بود.

نتیجه‌گیری: به لحاظ تحلیل کلاسیک و در کوتاه مدت شاخص می تواند به اندازه ارتفاع محدود تراکمی خود که به صورت مثلث افزایشی ظاهر شده است رشد کند که در این صورت هدف آن در محدوده 80400 قرار خواهد داشت.

نمودار 1 تحلیل تکنیکال شاخص کل تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل

نمودار 2 تحلیل تکنیکال شاخص کل تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل

نمودار 3 تحلیل تکنیکال شاخص کل تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن