کف سازی قدرتمند شاخص گروه سیمان، آهک و گچ

1345
telegram nokhbegan-start
کف سازی قدرتمند شاخص گروه سيمان، آهك و گچReviewed by سعید اشتری on Nov 1Rating:

تحلیل تکنیکال شاخص گروه سیمان، آهک و گچ :

باسلام خدمت تمامی دوستان و همراهان همیشگی

امروز به بررسی شاخص گروهی میپردازیم که باتوجه به سیگنال هایی که در روند ان مشاهده گردیدمیتواند به یکی از صنایع پر بازده تبدیل شود .در اینجا سعی کرده ایم که روند شاخص این صنعت را درنموداربررسی  کرده و برای شما عزیزان قرار دهیم . به دلیل اینکه بتوانیم تحلیل این گروه را به طور خیلی دقیق در اختیار شما عزیزان قرار دهیم روند این صنعت  را در دو نمودار حسابی و لگاریتمی   بررسی کرده ایم که در ادامه به ان می پردازیم:

شاخص گروه سیمانی در اندیکاتور ها


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در شکل زیر میبینیم که در نمودار  میان مدت  ( هفتگی ) شاخص اندیکاتور مک دی در حال صعودی شدن می باشد  اندیکاتور های استوکاستیک؛ مومنتیوم ؛C C I و همچنین اندیکاتور R S I همگی صعودی هستند و صعودی بودن این اندیکاتورهای بسیار مهم مخصوصا در نمودار هفتگی شاخص یک صنعت ؛ از اینده ای  روشن برای کلیت ان گروه نوید می دهد.

کف سازی قدرتمند شاخص گروه سیمانی

در نمودار روزانه اندیکاتورها نیز روند صعودی و رو به رشد شاخص  در کوتاه مدت  به وضوح مشخص است و همگرا بودن روند  صعودی شاخص در بازه زمانی روزانه و همچنین هفتگی  رشد سهام سیمانی را تایید می کنند.

کف سازی قدرتمند شاخص گروه سیمانی تحلیل تکنیکال

 ساخص گروه سیمانی در نمودار قیمت

در شکل زیر شاخص قیمتی گروه سیمان را در نمودار  حسابی بررسی میکنیم:

در نمودار روزانه قیمت خط روندی را مشاهده می نمایید که  مدت زیادی  مانع از رشد گروه شده بود .این خط روند به دلیل اینکه شاخص گروه سیمان ؛چهار بار به ان برخورد کرده بود و نتوانسته بود از ان عبور کند تبدیل به مقاومت بسیار  مهم و محکمی شده بود   و در نتیجه شکسته شدن خط روند  به بالا  و عبور شاخص از این خط  در محدوده  788 واحدی میتواند گواه معاملاتی بسیار مهمی برای شروع روند صعودی باشد  . در پایین نمودار اندیکاتورهای حجم (M F I و O B V ) را مشاهده میکنید که قبل از شکستن خط روند واگرایی صعودی مخفی با قیمت ایجاد کردند و زودتر اخطار شکسته شدن خط روند را داده اند. اولین مقاومتی که در پیش روی روند وجود دارد محدوده 801 واحدی می باشد که مقاومت  بسییار مهمی است  در صورت عبور از ان شاخص به  سوی هدف های بالاتر  رشد خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال شاخص سیمانی

در ادامه به بررسی شاخص گروه سیمانی در نمودار لگاریتمی  می پردازیم :

در نمودار لگاریتمی مشاهده می کنید که شاخص هنوز نتوانسته خط روند را در محدوده  801 واحدی  به بالا بشکند و این موضوع اهمیت مقاومت 801 واحد را بیشتر مشخص میکند ولی موضوعی که میتواندبسیار مورد توجه قرار گیرد  این است که اندیکاتور حجم( O B V  ) واگرایی صعودی با شاخص داده است ؛ اندیکاتور R S I خط روند پیش روی خود را شکسته است ؛اندیکاتور R O C از خط مرکزی خود به بالا  امده است که این علایم ؛اخطارهایی هستند که اندیکاتورهای پیشرو ؛قبل  از اغاز یک روند صادر میکنند .علاوه بر اینکه در نمودار حسابی که در شکل بالا اورده شده بود نیز شاخص خط روند را به بالا شکسته و از ان عبور کرده است.

تحلیل تکنیکال شاخص سیمانی

 نتیجه گیری

در  بررسی شاخص گروه سیمانی به این نتیجه رسیدیم که سهام این گروه پس از این که مدتها روند کاهشی داشتند و بازده منفی داشتند  توانسته اند سیگنال های مثبتی  از خود صادر کنند و امادگی لازم برای رشد را پیدا کرده اند.

توصیه

توصیه می شود اکنون که این  صنعت در ارامش به سر می برند یکی از  سهم های ارزنده را در قیمت های مناسب  در پرتفوی خو داشته باشید تا بتوانید در حرکت اینده  و رشد کلیت گروه  از سود سهام مورد نظرتان بهره ببرید.

تحلیل تکنیکال شاخص گروه سیمان، آهک و گچ

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن