تحلیل تکنیکال شاخص کل

379
telegram nokhbegan-start

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز سایت تحلیلها

با تحلیلی دیگر از شاخص کل بورس تهران در خدمتتان هستیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در هفته های اخیر در  تحلیل ارایه شده از شاخص کل شروطی را برای ورود به بازار ارایه کردیم. بعد از گذشت 45 روز که یک ریزموچ نزولی را از بازار شاهد بودیم در معاملات هفته ی جاری شاهد اتفاق افتادن سیگنال ورود برای افراد ریسک پذیر هستیم . عبور شاخص از میانگین متحرک کوتاه مدت 9 روزه (یا 8 روزه)  را هشدار تغییر روند برای کوتاه مدت و سیگنال خریدی برای ریسک پذیران اعلام نمودیم و کراس این میانگین متحرک با میانگی سنگین تر(13 یا 14 ) را سیگنال خرید قطعی اعلام نمودیم.

نمودار زیر چارت روزانه شاخص در حالت لگاریتمی میباشد

کادر قرمز رنگ عمودی محدوده ی زمانی هست که قبلا هم عینا ترسیم کردیم. ناحیه همگرایی زمانی فیبوناتچی که میتواند پایان اخرین موج نزولی قبلی شاخص باشد. فعلا شاخص به نقاط انتهایی این محدوده واکنش مثبتی داشته است.

94.10.10.1

نمودار بعدی شاخص در بازه حسابی (معمولی) روزانه هست .خیز صعودی اسیلاتورها موقعیت ایده الی را برای کوتاه مدت فراهم کرده است. کندل صعودی روز چهارشنبه باعث رسیدن قیمت به تنکان-سن (منحنی قرمز رنگ) شده است . لازم به ذکر است خطوط ابی و قرمز در این سیستم نقشی مشابه میانگینهای متحرکی 9 و 14 روزه دارند ولی با مقداری تاخیر اما خطایی کمتر.  مقاومت شاخص در این سیستم 62160 واحد میباشد

94.10.10.2Daily

در چارت هفتگی شاخش اهداف صعودی شاخص را با فرض ادامه حرکت پیش ترسیم کرده ایم. کندل سفید رنگ هفتگی اولین کندل افزایشی پس از 7 کندل مشکی نزولی میباشد . در صورت مشاهدات معاملاتی مثبت در اوایل هفته اتی میتوان به یک موج صعودی از شاخص امیدوار بود

94.10.10.3Weekly

نتیجه:

پس از هفته ها شرایط خرید را مناسب تر میبینیم. هم به دلایل بنیادی و هم از دیدگاه تکنیکالی.

توصیه ورود به گروههای را داریم که با رفع تحریم چشم انداز بهتری در انتظارشان هست. مانند صنعت بانک و بیمه و خودرو و مواد غذایی …  همچنین گروههای افت کرده مانند انبوه سازی و لیزینگ را هم مد نظر قرار دهید.

همانطور که در قیمتهای بالا توصیه به فروش داشتیم در این قیمتها توصیه ورود به بازار را داریم . 30 الی 50 درصد سهم شدن در این بازار را منطقی میدانیم.

موفق و پرسود باشید

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن