تحلیل تکنیکال شاخص کل

352
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی تحلیلها؛ با تحلیل هفتگی شاخص کل بورس تهران درخدمتتان هستیم:

ابتدا اخرین تحلیل ارایه شده در این زمینه را از لینک زیر مرور نمایید تا در ادامه در خدمتتان باشیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

واما در ادامه ی معاملات در هفته ای که گذشت و همانطور که انتظارش را داشتیم شاهد کندل پرقدرت صعودی دیگری از شاخص بودیم . شاخص سقف جزیی قبلی را در محدوده 63200 واحدی پشت سر گذاشت تا انتظار روزهای خوبی را برای هفته های پیش رو داشته باشیم. در حال حاظر نماد خودرو و وبصادر به عنوان لیدر های بازار به اولین مقاومت های قابل اعتنای خود رسیده اند. از سوی دیگر لیدرهای به حاشیه رفته ی بازار مانند رمپنا و شبندر در نزدیکی کف های ایجاد شده قرار دارند. پس در صورت مشاهده ی معاملات مثبت و محکم در دو روز ابتدایی هفته شاخص به سمت اهداف میان مدت خود در حرکت خواهد بود.

نمودار لگاریتمی شاخص کل

94.10.25..0

طبق چارت زیر اولین هدف شاخص با تکمیل الگوی AB=CD در محدوده ی سقف قبلی به دست امد و با توجه به شکست سقف شاخص میتوان به رسیدن قیمت به هدف کلاسیک موج سوم در محدوده 64500 واحدی امیدوار بود. البته این موج میتواند قدرتمندتر بوده و تا اهداف بالاتری نظیر 66500 واحد نیز برسد.   محدوده 68000 میتواند به عنوان هدف اولین 5 موجی صعودی شاخص باشد.94.10.25.1

چارت بعدی نمودار شاخص در مقیاس حسابی میباشد. در این نمودار نیز شاهد شکسته شدن کانال نزولی دو ساله شاخص هستیم. در این نمودار میتوان اهداف میان مدت شاخص را مشاهده کرد. اولین هدف که مقاومت میان مدت شاخص نیز محسوب میشود محدوده 70000 واحد میباشد.

94.10.25Weekly

نتیجه: با توجه به توضیحات ارایه شده شاخص در روند صعودی قرار دارد . هفته های گذشته 50 درصد سهم بودن را منطقی می دانستیم ولی با توجه به شکست سقف قبلی و اخبار بنیادی حول بازار سرمایه و اقتصاد ایران 70 الی 80 درصد سهم بودن را در بازار منطقی میدانیم(فراموش نکنید پول نقد در بازار حکمرانی میکند, به همین علت همیشه 20 درصد پول خود را برای شکار سهام مناسب نقد نگه دارید)

. استراتژی مناسب این روزهای بازار بدین صورت میباشد که در مقاومت های محکم میتوانید مقداری از سهام خود را نقد کرده و در قیمتهای پایین تر جایگزین کرده و یا با سهام دیگر جایگزین نمایید. در گروههایی که از برداشته شدن تحریم ها بهره مند خواهند شد(مانند خودرویی بانکی بیمه سرمایه گذاری لیزینگ…) سهامداری کنید و گروههایی که افت زیادی داشته اند مانند سیمانی و انبوه سازی و پالایشی (جهت نوسانگیری) وارد شوید.

حد ضرر را روی 62700 واحد قرار دهید

موفق و پرسود باشید.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن