تحلیل تکنیکال شاخص کل

267
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت شما اعضای محترم تحلیلها

با تحلیل تکنیکال شاخص کل در خدمتتان هستیم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در روزهای تعطیلی که داشتیم شاهد دو اتفاق مهم در عرصه بین المللی بودیم.

اولین خبر نشست سران اپک برای تصمیم در مورد الحاق چهاردهمین عضو این سازمان بودیم . در حاشیه این نشست شاهد بحث در مورد طرح فریز نفتی بودیم که با عدم همراهی ایران و مسائل دیگر منجر به شکست شد این امر باعث کاهش یک دلاری هر بشکه نفت خام گردید که در ادامه با اتفاق دوم تعدیل شد.

اتفاق دوم انتظار اخبار و امار فصلی اقتصادی آمریکا بودیم که منجر به کاهش ارزش دلار و رشد نرخ کومودیتی ها گردید.

این اتفاقات در کنار اخبار کاهش نرخ سود بانکی و به حمایت رسیدن بسیاری از سهام و گروهها میتواند منجر به بازاری مثبت برای یکی دو هفته آینده شود.

و اما از بعد تکنیکال:

در نمودار هفتگی شاهد به کف رسیدن اسیلاتور مهم و محبوب استوک هستیم. این امر به تنهایی در بدترین روزهای بورس در گذشته موجب برگشت قیمت شده و چند هفته ی شیرین را برای سهامداران رقم زده است.

95.3.16Weeklyدر بعد روزانه شاهد شکسته شدن کنج نزولی هستیم. در صورت عبور از محدوده 77000 هزار شاخص کل توانایی رسیدن تا مرزهای 79000 را نیز دارا میباشد.

در صورت شکست کف 75800 واحدی وتثبیت زیر آن, شاخص کل تا محدوده 73500 ریزش خواهد کرد.

95.3.16Dailyنتیجه: با توجه به توضیحات داده شده برای کوتاه مدت احتمال رشد شاخص کل را بیشتر از احتمال ریزشی آن میدانیم. کسانی که نقد هستند میتوانند یک پله خرید داشته باشند و کسانی که سهامدارن تا 70 درصد پرتفو میتوانند سهامدار باشند.

سیو سود در مقاومتها می تواند سودمند باشد.

2

buy-action

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن