تحلیل تکنیکال شاخص کل

133
telegram nokhbegan-start

با عرض سلام به همراهان گرامی

دز این مطلب قصد داریم شاخص کل را مورد بررسی قرار دهیم


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار روزانه: با توجه به رشد شاخص و وقوع واگرایی هم در قالب ریزموج و هم در قالب موج متوسط به نظر میرسد که, کم کم باید شاهد ریزشی در شاخص باشیم به نظر میرسد در قالب تحلیل روزانه, شاخص فعلا توانایی رشد تا محدوده80-81 هزار واحد را دارا میباشد.و سپس وارد فاز نزولی میشود.در کوتاه مدت محدوده 81 هزار واحد برای شاخص میتواند نقش مقاومتی ایفا کند.برای شاخص میتوان هدف کاهشی  تا محدوده 72-71 هزار واحد را متصور شد که انتهای موج اصلاحی میباشد.در کوتاه مدت محدوده75هزار میتواند برای سهم نقش حمایتی ایفا کند.

shakhes-daily-p تصویر

نمودار هفتگی:پس از رشد شاخص در قالب موج 1orA تا محدوده 81 هزار واحد وارد فاز اصلاحی و نزولی شده است و در حال تکمیل موج 2orB میباشد. با توجه به وقوع واگرایی به نظر میرسد شاخص در  توانایی رشد تا محدوده 81-82 هزار واحدی را داشته باشد.در کوتاه مدت محدوده 80-81 هزار واحدی برای شاخص نقش مقاومتی ایفا میکند و شاخص میتواند در همان محدوده هم وارد مدار ریزشی برای تکمیل موج 2orB شود.

shakhes-w تصویر

نتیجه گیری :

  • حمایت  : در کوتاه مدت 75 هزار واحد و در بلند مدت 72-71 هزار واحد
  • مقاومت  های پیش رو :  محدوده 81-80 هزار واحد ( در این محدوده ها فروشنده ها بیشتر می شوند و امکان منفی شدن  وجود دارد )
  • نکته ! : رشد شاخص تا محدوده 82 هزار واحد امکان پذیر است ولی امکان ریزش شاخص از محدوده 80-81 هزار وجود دارد

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن