تحلیل تکنیکال شاخص کل

129
telegram nokhbegan-start

با عرض سلاح خدمت کاربران سایت تحلیلها

در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی تکنیکی شاخص کل بپردازیم.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار روزانه:پس از رشد در قالب موج 1orA به نظر میرسد که شاخص در حال تکمیل امواج اصلاحی خود میباشد ودر حال تکمیل موج B اصلاحی خود میباشد.با توجه به واگرایی که در نمودار به طرز واضحی مشخص میباشد انتظار داریم که شاخص که رشد شاخص متوقف شود و کم کم وارد مدار نزولی و تکمیل موج C اصلاحی شود. برای شاخص میتوان اهداف81700-82700 و در خوشبینانه ترین حالت محدوده 84-85 هزار واحدی را در نظر گرفت که برای رسیدن به این امر شکستن مقاومت 81700 برای شاخص الزامی میباشد.

shakhes-d-p تصویر

نمودار هفتگی:در این تایم فریم هم با توجه به وقوع واگرایی و رشدی فرسایشی به نظر کم کم شاخص باید وارد مدار اصلاحی شود.برای رشد شاخص میتوان اهداف 81600-82700 واحی را در نظر گرفت که برای رسیدن به این محدوده باید مقاومت 81600 شاخص شکسته شود.

shakhes-w-p تصویر

نتیجه گیری :

  • نکته ! :به نظر میرسد که پس از رشد شاخص و سهم ها, کم کم باید منتظر یک اصلاح و رکود در سهم ها باشیم
bashgah-banner

4 نظرها

  1. دوست عزیز . شما آیا با الیوت آشنایی کامل دارید ؟؟!! شاخص در اصلاح موج 4 میان مدتی است . بنظر میرسد الگوی فلت تشکیل بدهد و الآن مورب پایانی در موج 5 کوتاه مدتی تشکیل داده !! شما ندیدید ؟؟؟؟ تشکر . اگر مایلید عکس تحلیل و موج شماریم رو بفرستم

    • سلام کاربر گرامی, به نظر شاخص در موج اصلاحی قرار دارد و اگر هم الگوی فلت بخواهد تشکیل بدهد حداقل تا 82-83 هزار واحد جای رشد دارد و اگر الگوی فلت ایرگولار(یا اصلاحی نامنظم) بخواهد تشکیل دهد حداکثر رشدی را که میتواند داشته باشد به نظر بنده تا 85-84 هزار واحد میباشد.

  2. سلام، ببخشید بنده متوجه نشدم، اهدافی که مطرح کردید که خیلی با هم اختلاف دارند. 81700 با 82700 حدود 1000 واحد که کم نیست. دوباره بین این بازه تا 84 یا 85 هزار که اختلاف بسیار زیادی هستش. به نظرم 3-4 هزار توی شاخص مقدار کمی نیست که به همین راحتی از کنارش بگذرید

    • سلام کاربر گرامی, محدوده 1000 واحدی که فرموده اید یک تلورانس یا مقدار تقریبی برای شاخص میباشد که در حالت بدبینانه میباشد و هیچ کس به طور قطعی نمیتواند مقدار یا عددی را برای شاخص به طور قطعی تعیین کند. محدوده دوم در حالت خوش بینانه و بیشترین مقداری که میتواند شاخص صعود داشته باشد را بیان کرده است.

نطر گذاشتن