تحلیل تکنیکال شاخص کل

157
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص کلReviewed by سایت تحلیلها on Nov 16Rating: 5.0تحلیل تکنیکال شاخص کل تحلیل تکنیکال شاخص کل

تحلیل تکنیکال شاخص کل

شکل تحلیل تکنیکال شاخص کل


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانطور که در شکل مشاهده میشود شاخص مدتی است در منطقه ای بین 62795 و 63183 که با خطوط مشکی مشخص شده اند در حال حرکت است و در یک بلاتکلیفی محض بسر میبرد،اسیلاتور RSI نیز با شکل خط صافی که بخود گرفته کاملا این موضوع را تایید میکند.

اسیلاتور ATR که نشان دهنده میزان ریسک بازار میباشد در پایینترین میزان این چند وقت اخیر خود(عدد 130) قرار گرفته است که میتواند منطقی بودن خرید بجای فروش را بیان کند البته بشرط نداشتن نگاه کوتاه مدت.

نکته قابل توجه دیگر نزدیک شدن به خط روند نزولی است که از دیماه 92 ترسیم شده است (خط سبز رنگ)، بعد از برخورد به آن دو سناریو قابل بحث است :

1.شکسته شدن آن و پایان روند نزولی که البته برای قطعیت آن باید منتظر عبور از مقاومت 64500 نیز باشیم.

2.عدم توانایی در عبور از این خط روند و ریزش تا منطقه حمایتی 61000 (محدوده قرمز رنگ)و یا حتی 60000 که در اینصورت باید منتظر شکستن الگوی کنج حاصل از برخورد این دو خط قرمز وسبز رنگ بمانیم.

 

نمودار تحلیل تکنیکال شاخص کل

حال اگر نمودار هفتگی شاخص را مورد بررسی قرار دهیم شاهد قرار گرفتن آن در موج 4 صعودی هستیم که برای اتمام آن و شروع موج 5 صعودی باید هم میانگین متحرک (خط آبی رنگ) و هم کانال نزولی شکسته شوند.

البته روند بلاتکلیف این چندوقت اخیر باعث نزدیک شدن حمایتهای زمانی مشخص شده روی شکل و قوی شدن احتمال وقوع سناریوی اول شده است.

حمایتهای مهم : 62795 _61372

مقاومتهای مهم : 63335- 64500

منبع : شرکت کارگزاری سهام بارز

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن