تحلیل تکنیکال شاخص کل

591
telegram nokhbegan-start

با سلام

با تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران در خدمتتان هستیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

ابتدا تحلیل ارایه شده در هفته ی قبل را مرور نمایید تا در ادامه در خدمتتان باشیم

تحلیل تکنیکال شاخص کل 94.9.22

نتیجه گیری هفته ی پیش بدین صورت بود که بازار سرمایه برای بلند مدت در جای خوبی برای سرمایه گذاری و خرید سهام قرار دارد. ولی برای کوتاه مدت در صورت مشاهده معاملات مثبت اقدام به خرید نمایید که برای این کار عبور از میانگین متحرک 8 روزه (یا 9 روزه) را شرح دادیم که متاسفانه شاهد این اتفاق نبودیم و موقعیت خرید برای کوتاه مدت پیش نیامد.

در تحلیل های قبلتر نیز اشاره به حمایت مطلوب در 62000 واحد داشتیم که در حال رسیدن به محدوده اشاره شده هستیم.

یک اتفاق خوب برای بازار سرمایه جدا شدن مسیر گروهها از همدیگر بودیم به طوری که با صف فروش شدن سهام تاثیر گذاری مثل پالایشی ها شاهد معاملات متعادلی در خودرویی ها و بانکی ها و یا سایر گروهها بودیم.

برای خریدهایی به قصد کوتاه مدت و نوسانات 7 الی 15 درصدی توجه ویژه ای به تکنیکال داشته و باید طمع را کم کنید و به موقع اقدام به تعویض سهام رشد کرده با سهام افت کرده باشید.

به عنوان مثال کسانی که از گروه بانکی در سهم وگردش در سود خوبی هستند میتوانستند روز چهارشنبه سیو سود نمایند و با سهمی رشد نکرده و کم ریسک از همان گروه مانند وبصادر و یا حکمت یا گروههای افت کرده دیگر, تعویض نمایند. برای بازه حدوده دو سه هفته ای این کار مانع از از دست رفتن سود حاصله از موج صعودی سهم رشد کرده خواهد شد.

(دو بند اخر را  به صورت اشاره ای و گذرا نوشتم . در این مورد تحقیق و مطالعه بیشتر بسیار سودمند خواهد بود).

اما نمودار روزانه شاخص کل در بازه لگاریتمی : در یک ماه گذشته شاهد حرکت شاخص با کندل های نزولی بلندتر و کندلهای صعودی  کم جان تر بودیم که برایندی ریزشی با یک شیب نرمال داشت. شاخص کل  پس از 4 هفته به اولین محدوده حمایتی خود که حاصل همگرایی سطح مهم فیبوناتچی با کف کانال دوم ریزشی است, نزدیک شده است

94.9.26

نمودار بعدی چارت روزانه در بازه ی حسابی را نشان میدهد. همچون هفته ی گذشته اشاره مجددا داریم به مینگین های متحرک قیمتی: عبور شاخص از میانگین 9 روزه به عنوان هشدار تغییر روند و کراس میانگینهای 9 و 14 به عنوان سیگنال خرید محسوب میشود.

94.9.26.1Daily

نتیجه:

نتیجه گیری تحلیل هفته ی قبل عینا به قوت خود باقی میباشد. تا زمانی که شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات در بازار نباشیم معاملات کوتاه مدت تر و سیو سودهای نهایتا 20 درصدی منطقی تر میباشد

موفق و پرسود باشید

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن