تحلیل تکنیکال شاوان | پالایش نفت لاوان

205
telegram nokhbegan-start

تحلیل تکنیکال شاوان | پالایش نفت لاوان

تصویر تحلیل تکنیکال شاوان | پالایش نفت لاوان


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سهم شاوان در روند بلند مدت خود درگیر دو خط روند تکنیکی است که خط روند زیر خط روند تثبیت شده سهم و شکل بعدی خط روند فرضی سهم را نشان می دهد که بر اساس زمان انتظاری ثبت قله جدید (محدوده زمانی حدود یک ماه آینده ) با توجه به آهنگ رشد سهم محدوده فرضی 834 تا 900 تومان به عنوان محدوده مقاومت دینامیک سهم در نظر گرفته می شود .

شکل تحلیل تکنیکال شاوان | پالایش نفت لاوان

نمودار تحلیل تکنیکال شاوان | پالایش نفت لاوان

با توجه به میانگین متحرک های 100 و 200 روزه موجود در شکل مشاهده می شود که خط روند انتظاری تثبیت شده سهم تقریبا منطبق بر میانگین متحرک 100 روزه بود و این مقاومت موجود در محدوده انتظاری را مستحکم می کند .

05

ازنمایی نزدیکتر و در بعد کوتاه مدت انتظار برگشت سهم از محدوده قیمتی 700-710 تومان ( برخورد با خط روند فرضی و همچنین برخورد خط روند rsi و همچنین وضعیت خوب میانگین های متحرک 12 و 24 روزه ) و رشد سهم تا محدوده قیمتی 870 تومان دور از انتظار نیست . موکدا توصیه می شود این محدوده انتظاری همراه با مقاومت های سنگین داینامیک و استاتیک می باشد که تنها فشار خرید قدرتمند در سهم می تواند نوید بخش فتح این قیمت باشد . از طرفی دیگر بعد از شکست محدوده قیمتی 834 تا 845 این محدوده به یکی از پرقدرت ترین محدوده های حمایتی سهم تبدیل می شود .

07

در پایان نگاهی داریم به سهم شاوان در تایم فریم هفتگی که مهر تاییدی است بر تمام تحلیل های ذکر شده

08

نتیجه گیری 

در جهت کم ریسک کردن معاملات ، تا شکست خط روند عنوان شده ، خرید پیشنهاد نمی شود اما دنبال کردن روند قیمتی سهم به عنوان گزینه ای پرپتانسیل تا بعد از تایید سیگنال های خرید قطعی قابل پیشنهاد است .

منبع : شرکت کارگزاری اردیبهشت ایرانیان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن