تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس

265
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباسReviewed by سایت تحلیلها on Feb 26Rating: 5.0تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباستحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس

تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس

با توجه به ساختار نمودار در تایم فریم روزانه شبندر، در اوایل آبان ۹۲ و با ثبت قیمت ۱۱۵۰۰ ریال، با افزایش عرضه قیمت آهنگ کاهشی به خود گرفت که این افت قیمت در غالب یک روند نزولی تا محدوده ۲۷۳۰ ریال ادامه داشت و در طی این مسیر کاهشی با هر بار برخورد قیمت به خط روند مجدداً با فشار عرضه شاهد افت قیمت در جهت روند اصلی بودیم. با رسیدن قیمت به محدوده ۲۷۳۰ ریال با اهرم واگرایی مثبت با اندیکاتور مکدی شاهد برگشت قیمت در این نماد بودهکه در ادامه با اقبال خریداران شاهد شکست خط روند نزولی هستیم. با توجه به پولبک قیمت به خط روند انتظار داریم تا زمانی که قیمت به زیر خط روند در محدوده ۳۵۰۰ ریال نفوذ نکند، در صورت شرایط مساعد زمینه برای رشد قیمت تا محدوده ۵۶۰۰ ریال و ۶۵۰۰ ریال فراهم شود. به سرمایه گذاران پیشنهاد می شود در قیمت های فعلی و با رعایت مدیریت سرمایه اقدام به خرید نمایند.

نتیجه‌گیری: به سرمایه گذاران پیشنهاد می‌شود در قیمت‌های فعلی اقدام به معامله خرید نمایند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار 1 تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس تصویر تحلیل تکنیکال شبندر

بورس تهران در معاملات چهارمین روز کاری از اولین هفته آخرین ماه سال ۹۴، پس از مدت ها باری دیگر در غیبت نمادهای خودرویی، فرصت را غنیمت شمرد و گروه پالایشی را سوار بر اسب سبز رنگ صعود کرد. خبرهایی در خصوص تغییر رویکرد مجموعه پالایش و پخش و افزایش میزان قیمت فرآورده های پالایشی و گمانه زنی ها در خصوص تک نرخی شدن ارز در سال آینده و شایعاتی در خصوص تعدیل مثبت و افزایش سرمایه در برخی نمادهای این گروه، به دنبال برنامه ریزی برای کاهش تولید نفت کوره که به لحاظ ارزشی و خروج از سبد تولید بر اساس قانون اصلاح الگوی مصرف باید به زودی در شرکت های این مجموعه صورت پذیرد، به همراه چشم انداز مثبت از رشد قیمت جهانی نفت، بهانه ای بود تا پس از مدت ها عروسی را به کوچه ی این گروه بازگرداند و بیش از پیش ما را ترغیب به بررسی وضعیت تکنیکی نمودارهای قیمت سهام این گروه نماید.در همین راستا برای این تحلیل به سراغ یکی از برترین نماد های این گروه رفته ایم! شرکت پالایشگاه نفت بندر عباس با نماد معاملاتی شبندر.در نمودار قیمت شرکت پالایشگاه نفت بندر عباس با نماد معاملاتی شبندر در تایم روزانه، شاهد شکل گیری یک شکاف(گپ) قیمتی از محدوده ۸۰۰۰ ریال تا ۴۰۰۰ ریال در بازگشایی این نماد در انتهای سال ۹۳ بودیم. بازگشایی که به دنبال آن یک گام صعودی ۲۶۰۰ ریالی را داشتیم که سعی در پوشاندن شکاف ایجاد شده داشت اما شرایط نا مساعد بازار و ریزش قیمت نفت، منجر به مقاومت قیمت در برابر رشد بیشتر شد و شاهد افت قیمت تا سال جاری در قالب یک کانال نزولی بودیم. هم اکنون قیمت در نبرد با سقف این کانال قرار گرفته است و چنانچه موفق شود با حجم بالا و قدرت مناسب از سوی خریداران، بر این محدوده غلبه کند، انتظار می رود در میان مدت در جهت پر کردن شکاف سال گذشته، رشد کرده و خود را به محدوده ۸۰۰۰ ریال برساند.در تصویر دیگر نیز همان گونه که نشان داده شده است، ایچیموکو آرایش بسیار زیبایی به خود گرفته است و قیمت پس از آنکه یک بار بر روی کی جن سن حمایت شده و بالا رفته است، اکنون از حمایت کلیه اجزای کومو برخوردار است. از سوی دیگر باید به این موضوع توجه نمود که در محدوده ۴۵۰۰ ریال، شاهد تسطیح طولانی مدت کومو هستیم که باید از آن به عنوان مهم ترین مقاومت پیش روی رشد قیمت نام برد و چنانچه این سطح مقاومتی شکسته شود، تأییدی بر ادامه دار بودن موج صعودی شکل گرفته خواهد بود. نمودار PnF نیز در محدوده ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ ریال مقاومت دارد که خودش تأیید دیگری بر اهمیت این سطح مقاومتی است.جمع بندی نوشتار فوق اینکه از این نماد با توجه به اخبار پیرامون سهم و وضعیت تکنیکی مناسب، انتظار داریم در میان مدت شاهد رشد تا سطح ۸۰۰۰ ریال باشیم و تا زمانی که قیمت در زیر حمایت ۳۵۰۰ ریال تثبیت نشود، این انتظار معتبر خواهد بود. از سوی دیگر، مهم ترین سطح مقاومتی در این حرکت ۴۵۰۰ ریال می باشد که شکسته شدن آن، اهمیت بالایی در جهت تأیید ادامه روند صعودی دارد.

نتیجه‌گیری: جمع‌بندی نوشتار فوق اینکه از این نماد با توجه به اخبار پیرامون سهم و وضعیت تکنیکی مناسب، انتظار داریم در میان مدت شاهد رشد تا سطح 8000 ریال باشیم و تا زمانی که قیمت در زیر حمایت 3500 ریال تثبیت نشود، این انتظار معتبر خواهد بود.
نمودار 2 تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس تصویر تحلیل تکنیکال شبندر
نمودار 3 تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس تصویر تحلیل تکنیکال شبندر
نمودار 4 تحلیل تکنیکال شبندر | پالایش نفت بندرعباس تصویر تحلیل تکنیکال شبندر

پ.ن. تحلیل شبندر برای بار دوم اما با رویکردی متفاوت به لحاظ دوره انتظار زمانی در سایت منتشر می شود و تلاش بر این است که نمای متفاوتی از روند حرکت قیمت به نمایش گذاشته شود.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن