تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک

148
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارکReviewed by سایت تحلیلها on Feb 28Rating: 5.0تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارکتحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک

تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک

در سبزپوشی های بازار سرمایه، این روزها برخی نمادهای پر پتانسیل وجود دارند که به دلیل شرایط نا مساعد بازارهای جهانی، بعضاً مقهور مانده و از رشد بازار جا مانده اند و حتی علیرغم بسیاری از پتانسیل های مثبت در جهت افزایش توان عملیاتی و رشد سود، کماکان مورد بی مهری بازار هستند. یکی از این شرکت ها که در سال های گذشته و در بلند مدت همواره روند رو به رشدی را در فعالیت های خود داشته و به تبع آن به سهامداران خود نیز زیانی نرسانده است، پتروشیمی خارک است. شرکتی که به نظر میرسد رفته رفته به واچ لیست بازار باز گشته و جای خود را بار دیگر در نمادهای محبوب و مورد توجه بازار باز نماید و همین موضوع، تلنگری بود تا پس از مدت ها باری دیگر به سراغ نمودار قیمت سهام این شرکت رفته و پتانسیل ها و سناریوهای تکنیکی سهم را مورد بررسی قرار دهیم.در نمودار قیمت سهام شرکت پتروشیمی خارک با نماد معاملاتی شخارک در تایم فریم روزانه شاهد رسیدن قیمت به کف کانال نزولی همزمان با تکمیل دو الگوی هارمونیک AB=CD و Shark Attack هستیم که در این سطح حمایت محکمی را پیش روی افت قیمت ایجاد نموده است. علاوه بر این در این تراز شاهد شکل گیری واگرایی مثبت بین قیمت و اندیکاتور MACD نیز هستیم که می تواند محرکی در جهت رشد قیمت باشد. از مهم ترین مقاومت های مینور در مقابل رشد قیمت باید از سطح ۱۳۰۰ تومان یاد کرد که چنانچه قیمت در روزهای آتی موفق به شکست این سطح شود، کف دو قلویی که در کف کانال نزولی شکل گرفته است، تأیید شده و می تواند به عنوان یک الگوی برگشتی منجر به رشد قیمت تا هدف ۱۵۰۰ تومان که منطبق بر سقف کانال است شود.در ایچیموکو نیز قیمت، میانگین ها و کمو روی هم قرار گرفته اند که نشان از سکون قیمت دارد. چنانچه قیمت بتواند خود را از کمند این محدوده تراکمی برهاند و میانگنهای ایچیموکو را با خود همراه سازد انتظار می رود یک رالی صعودی پایدار در نماد شکل بگیرد.در نمودار PnF نیز سطوح حمایت و مقاومت اشاره شده به زیبایی مشخص است. در این نمودار هم با شکست مقاومت ۱۳۰۰ تومان الگوی کف دوقلو شکل خواهد گرفت و سیگنال خرید صادر خواهد شد. جمع بندی تحلیل فوق اینکه با شکست سطح ۱۳۰۰ تومان سیگنال رشد این نماد صادر خواهد شد و تا زمانی که تراز ۱۱۰۰ تومان رو به پایین شکسته نشود، انتظارمان مبنی بر رشد قیمت معتبر خواهد بود.

نتیجه‌گیری: جمع بندی تحلیل فوق اینکه با شکست سطح 1300 تومان سیگنال رشد این نماد صادر خواهد شد و تا زمانی که تراز 1100 تومان رو به پایین شکسته نشود، انتظارمان مبنی بر رشد قیمت معتبر خواهد بود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار 1 تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک تصویر تحلیل تکنیکال شخارک

نمودار 2 تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک تصویر تحلیل تکنیکال شخارک

نمودار 3 تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک تصویر تحلیل تکنیکال شخارک

نمودار 4 تحلیل تکنیکال شخارک | پتروشیمی خارک تصویر تحلیل تکنیکال شخارک

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن