تحلیل تکنیکال شرانل | نفت ایرانول

103
telegram nokhbegan-start

تحلیل تکنیکال شرانل | نفت ایرانول

شرکت نفت ایرانول با نماد معاملاتی شرانل از جمله نمادهایی است که در مقطع فعلی به گوشه رینگ رانده شده است و بازار به این گروه توجهی ندارد. اما چشم انداز مثبت از آینده رو به رشد در بورس ۹۵، و همچنین پتانسیل رشد در قیمت های جهانی مرتبط ما را بر آن داشت که نگاهی به این نماد حاشیه نشین داشته باشیم و سناریوهای احتمالی خرید و فروش را برای افرادی که صبر بیشتری در معاملات خود دارند، بررسی نماییم.

در نمودار قیمت سهام شرکت نفت ایرانول با نماد معاملاتی شرانل شاهد ناکامی قیمت در عبور از مقاومت ۹۸۰ تومان هستیم. در وضعیت فعلی بیش از ۴۰ روز است که قیمت در محدوده قیمتی ۸۵۰ تا ۹۸۰ تومان در حال نوسان بوده و آرایش تراکمی به خود گرفته است. اگر نگاهی به سمت چپ نمودار داشته باشیم، این محدوده همان محدوده ای است که قیمت در گذشته نیز در این باند متراکم شده بوده است و پس از خروج از آن، مجدداً آهنگ ریزشی به خود گرفته است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

قیمت در صعودهای اخیر همواره سقف و کف بالاتری نسبت به سقف و کف های گذشته ساخته است و در حال حاضر نیز انتظار داریم در صورت خروج از محدوده تراکمی، مجدداً آهنگ صعودی به خود گرفته و در مسیر رشد قرار گیرد. لذا می توان این گونه بیان کرد که خروج از این محدوده تراکمی می تواند شروع حرکت صعودی تلقی گردد.

نمودار 1 تحلیل تکنیکال شرانل | نفت ایرانولنمودار 2 تحلیل تکنیکال شرانل | نفت ایرانولدر بررسی ایچیموکو اما در محدوده ۸۵۰ تومان، ابر کومو به صورت مسطح در آمده و به سطح حمایتی قیمت تبدیل شده است. اما از سوی دیگر قیمت در زیر خطوط تن کن سن و کی جن سن قرار گرفته است و چنانچه موفق شود از سطح حمایتی مذکور در مسیر رشد قرار گرفته و در بالای این خطوط تثبیت شود، رشد قیمت آغاز خواهد شد. قابل ذکر است که این بررسی برای ایچیموکو در چارچوب زمانی هفتگی مورد تحلیل قرار گرفته است.

در جمع بندی مطلب باید بیان کنیم که قیمت پتانسیل خروج از ناحیه تراکمی و قرارگیری در مسیر صعود را دارد و با توجه به اینکه هدف این صعود در سطح ۱۲۰۰ تومان قرار دارد و حد ضرر در تراز ۸۰۰ تومان قرار گرفته است، نسبت سود به زیان برای ورود ارزنده بوده و می تواند مورد توجه قرار گیرد.

نمودار 3 تحلیل تکنیکال شرانل | نفت ایرانولنتیجه‌گیری: خروج از این محدوده تراکمی می تواند شروع حرکت صعودی تلقی گردد.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن