تحلیل تکنیکال در کنار بررسی شایعه
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شنیده ها(تکنو شنیده)،زامياد (خزاميا) Reviewed by سعید اشتری on Nov 1Rating:

تحلیل تکنیکال زامیاد (خزامیا) :

گویا افزایش سرمایه 260% شرکت به سازمان ارسال شده است

در بررسی قیمت  سهم شرکت خورو سازی زامیاد ؛ نمودار قیمت را در دوبخش تحلیل میکنیم . بخش اول که نمای کلی نمودار است  حرکت قیمت تا محدوده   239 تومان را نشان داده است که در ان محدوده  با تشکیل الگوی ابر سیاه در نمودار هفتگی روند صعودی بودن سهم به پایان رسید و قیمت وارد مرحله جدید کاهشی گردید  .همزمان در پایین نمودار مشخص است که  اندیکاتور RS I و اندیکاتور مک دی در نمودار هفتگی  نیز وارد مرحله نزولی و کاهشی خود گردیده اند.کاهش قیمت از 230 تومان تا 101 تومان ادامه داشت که این کاهش در یک توالی پنج موجی انجام گرفت که در شکل علامت گزاری شده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

دلیل حمایت قیمت در 101 تومان چه بود

اگر به نمودار دقت کنید در محدوده  قیمت109  تومان کف حمایتی مهمی وجود داشت که در ان محدوده قیمت توسط سهامداران حمایت شد و اجازه افت بیشتر پیدا نکرد  ونهایتا تا قیمت 101 تومان کاهش یافت  و سپس  به بالا باز گشت .ضمن اینکه اندیکاتور مک دی در بازه زمانی هفتگی هم از کف خود به بالا بازگشت که نشان از صعودی شدن روند دارد.

تحلیل تکنیکال زامیاد (خزامیا) :

بخش دوم

در این بخش نمودار را در حرکت اخر و در نمایی نزدیکتر نشان میدهیم.زمانی که سهم در قیمت 101 حمایت شد  قیمت شروع به رشد کرد و در یک توالی پنج موجی تا قیمت 147 تومان رشد کرد . قیمت 148 تومان برابر 61.8 % فیبوناچی موج پنجم بزرگ است که در  ان محدوده با  عرضه هایی که انجام گرفت سهم صعود خود را متوقف کرد و با افتی جزیی تا  127 تومان کاهش یافت که این افت برابر 127.2 % موج پنج کوچک است . بدلیل صعودی بودن شاخص گروه اجازه افت بیشتراز قیمت 127 تومان داده نشد و سهم باحمایتهای صورت گرفته  رشد کرد.

درصورتی که قیمت از سقف 148 تومان عبور کند اولین مقاومت قیمت 122 تومان است  و در صورت رشد بیشتر مقاومت دوم قیمت 159 تومان است که مقاومت مهمی است و برابر 78.6 % موج پنجم است. در حال حاضر قیمت توانسته خط روند  مقاومت راهم در قیمت 132 تومان به بالا بشکند که این نشان از تایید روند صعودی است. حمایتی هم که برای قیمت وجود دارد روی خط روند در قیمت  121 تومان است.

تحلیل تکنیکال زامیاد

bashgah-banner nokhbegan-start