تحلیل تکنیکال در کنار بررسی شایعه
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شنیده ها(تکنو شنیده)-صنايع‌ آذرآب‌ (فاذر)-صنايع فولاد آلياژي يزد (فولاي)-پارس‌ مينو (غپينو) Reviewed by سعید اشتری on Oct 28Rating:

تحلیل تکنیکال صنایع‌ آذرآب‌ (فاذر):

به جز شنیده های مربوط به دریافت مطالبات و نهایی شدن وام جهت تامین مالی قراردادها، شایعه بازپس گیری یک قطعه زمین با رای دادگاه نیز به گوش می رسد.

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانطوری که درنمودار مشخص است سهم شرکت اذراب  پس از تکمیل الگوی زیگزاگ و افت تا محدوده182 تومان باحمایت روبرو شد و روند نزولی خود را به صعودی تغییر داد که حمایت انجام شده  توسط صعودی شدن اندیکاتور مک دی  که واگرایی صعودی نیز با قیمت تشکیل داده تایید شد.

با عبور مک دی ازخط صفر به بالا روند صعودی  شدت گرفت و قیمت توانست  با حرکت قوی خط روند پیش روی خود را در 241 تومان را بشکند  و بطور کامل وارد روند صعودی گردد.

مقاومت هایی که در سر راه قیمت وجود دارد :

اولین مقاومت  قیمت297 تومان     ——- دومین مقاومت قیمت329 تومان       —–      سومین مقاومت قیمت 369 تومان

درصورت ی که قیمت به اولین مقاومت در 297 تومان واکنش نشان بدهد و برای اصلاح قیمتی کاهش یابد  مهمترین حمایت محدوده250 تومان الی 258 تومان می باشد.

به علت قوی بودن روند صعودی انتظار رسیدن قیمت به مقاومتهای ذکر شده وجود دارد و حتی عبور از ان ها برای رسیدن به اهداف بالاترنیز دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال صنایع‌ آذرآب‌ (فاذر):

تحلیل تکنیکال پارس‌ مینو (غپینو) :

شنیده می شود که درخواست افزایش سرمایه ۷۵% شرکت به سازمان ارسال شده است و در حال پیگیری می باشد.

نمودار هفتگی

ابتدا در نمودار هفتگی سهم را بررسی میکنیم:

با نگاه به اندیکاتور  RSI خط روندی را میبینیم که سقف های R S I را به هم متصل کرده و مقاومتی برسر راه رشدقیمت محسوب  می شود.

سه سقف  هم در نمودار قیمت در محدوده  591 تومان وجود دارد  که تشکیل الگوی شمعی انبرک سقف را داده اند  و مانع مهمی برای رشد بیشتر قیمت هستند.

به همین دلایل رشد بیشتر قیمت از محدوده 591 تومان به بالا تقریبا ضعیف می باشد.

تحلیل تکنیکال پارس‌ مینو (غپینو) :

 

نمودار روزانه

 

در نمودار روزانه در قسمت راست نمودار سه سقف قیمتی در محدوده 591 تومان را میبینیم که بوسیله خط روندی به هم متصل شده اند.

کف های قیمتی نیز بوسیله خط روند  به هم متصل شده اند که  اتصال این دوخط در نمودار  باعث تشکیل  الگوی اصلاحی مثلث شده است.

دو فرضیه وجود دارد:

فرضیه اول مثلث افزلیشی است که در مثلث افزایشی انتظار شکست خط بالایی الگو   وشروع  روند صعودی قیمت  وجود دارد.

فرضیه دوم وجود سه سقف  در قیمت 591 تومان  ( بافلش نشان داده شده است ) و همچنین  وجود خط روند  بر روی اندیکاتور R S I  است که میتوانند مانع از رشد قیمت  در عبور از سقف های ذکر شده  و کاهش قیمت گردند ( برای صعود باید اندیکاتورو قیمت  این خطوط  را به بالا بشکنند )

در صورتی که اندیکاتور وقیمت سقف های پیش رو را بشکنند و صعود کنند؛ اولین مقاومت  محدوده 613 تومان و دومین مقاومت محدوده 644 تومان خواهد بود.

در صورتی که قیمت خط پایین مثلث را بشکند اولین حمایت  محدوده 500 تومان خواهد بود.

 

تحلیل تکنیکال پارس‌ مینو (غپینو) :

 

تحلیل تکنیکال صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای)

 

شنیده شده شرکتهای خارج از بورس اعلام نموده اند در صورت عرضه فولاد هرمزگان در بورس تا میزان ۳۰۰ درصد در این شرکت سرمایه گذاری خواهند کرد. مالک شرکت فولاد هرمزگان فولاد مبارکه می باشد.

در نموداربلند مدت توجه شما دوستان را به دو نکته جلب می نمایم:

نکته اول اینکه قیمت در محدوده 426 تومان و 164 تومان نوسانات خیلی کمی دارد.

نکته دوم نزولی بودن اندیکاتورهای  استوکاستیک؛مومنتیوم؛مک دی و R S I در نمودار ماهیانه می باشد که نزولی هستند(بر روی نمودار اندیکاتور ماهیانه اورده شده است)

این دونکته گواه این است که سهم قدرت زیادی برای  رشد از سقف تاریخی قیمت 426 تومان نمیتواند داشته باشد مگر اینکه حمایتی قوی محرک قیمت باشد.

تحلیل تکنیکال صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای)

تحلیل تکنیکال صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای)

نمودار روزانه

در نمودار روزانه حمایت  ها ومقاومت هایی که در روند قیمتی  سهم فولای وجود دارد نشان داده شده اند که  موجب می شوند قیمت پس از عبور از هر حمایت و مقاومت با مانع دیگری که بسیار هم نزدیک هم هستند روبرو شود.

با توجه به نزولی بودن روند ماهیانه انتظار برای کاهش قیمت  ؛بیشتر از انتظار برای رشد می باشد

تحلیل تکنیکال صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای)

 

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

    • دوست عزیز تحلیل انجام شده صرفا بررسی سهم از نظر تکنیکال وبراساس نمودار و الگوهای معاملاتی می باشد واز نطر بنیادی نطری داده نمی شود تنها سعی ما بر این است که شنیده ها و شایعات در باره یک سهم را از بعد تکنیکال برای کاربران محترم سایت تحلیل ها بررسی نماییم

      تخلیل نوشته شده در باره خوب بودن یا بد بودن سهام مورد نظر نیست باتشکر

نطر گذاشتن