تحلیل تکنیکال وایران | چه توصیه ای برای سرمایه گذاران دارد ؟

798
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال وايران | چه توصیه ای برای سرمایه گذاران دارد ؟Reviewed by سعید اشتری on Dec 16Rating:

سلام خدمت همگی دوستان وعزیزان، روزی دیگر را باشماهستم با تحلیل و بررسی سهمی از گروه لیزینگی به نام لیزینگ ایرانیان با نماد وایران

تحلیل تکنیکال وایران | لیزینگ ایرانیان |  

ابتدا به بررسی روند بلند مدت این سهم می پردازیم

نمودار ماهیانه وایران

در شکل اول که روند قیمتی را در بلند مدت نشان می دهددر سقف نمودار تشکیل الگوی شمعی ستاره شامگاهی را می بینید در صورتی که الگو توسط شمع بعدی تایید شود اخطار نزولی بودن روند تایید می گردد. در پایین نمودار هم نوسان نمای استوکاستیک را ملاحظه میکنید که در حال نزولی شدن است و حجم معاملات هم به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده است که نشانه ای از کم توجهی بازار به این سهم است در ادامه باز هم نمودار ماهیانه را اورده ام  وقتی که نسبت های فیبوناچی را روی نمودار رسم کردم و نسبت هارا با خط روند حمایتی ترکیب کردم حمایت مهمی روی خط رونددر قیمت ۲۰۱ تومان  بوجود امد  که با نسبت ۵۰٪ فیبوناچی همگرایی دارد .نسبت بعدی فیبوناچی یعنی ۱۶۱.۸٪ هم در قیمت  ۱۸۶ تومان می باشد که در صورت شکست خط حمایت قیمت میتواند تا ان محدوده به کاهش ادامه دهد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار ماهیانه وایران

تحلیل تکنیکال نمودار ماهیانه وایران

نمودار هفتگی

در شکل بعد نمودار را در بازه میان مدت ملاحظه میکنید به واگرایی نزولی نوسان نماها با قیمت دقت کنید همانطور که  همه شما عزیزان مستحضر هستید واگرایی نزولی نشانه ای بر کاهش قیمت است .

حالا اگر واگرایی نزولی در دوره زمانی هفتگی باشد به نظر شما چه اتفاقی در یک سهم می افتد؟

واگرایی بین قیمت ونوسان نما مانع از رشد قیمت از سقف های قبلی برای یک مدت نسبتا طولانی خواهد شد

در شکل زیر واگرایی بین قیمت و حجم معاملات همچنین واگرایی نزولی بین قیمت و استوکاستیک را در شکل رسم کردم از طرفی R S I نزولی است و M F I که حجم معاملات را نشان میدهد به سقف محدوده اشباع خرید  رسیده است

vairanhaftegy

توصیه برای معامله گران بلند مدت

برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای
bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن