تحلیل تکنیکال سهامی که در بازار به شدت قرمز،سبز سبز بودند

1056
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال سهامی که در بازار به شدت قرمز،سبز سبز بودندReviewed by ارش حکمت on Jan 6Rating:

در روزهایی که شاخص کل خیلی منفی می شود مثل امروز که 761 افت داشت ، سرمایه گذاران اکثرا دنبال نمادهایی میگردند که مثبت هستند یا صف خرید شده اند تا شاید با خرید انها در این بازار منفی سود کسب کنند .

امروز 5 تا از نمادهایی که بیشتر مورد توجه بازار بودند را مورد بررسی قرار دادیم تا ببینیم علت مثبت بودن انها در این بازار منفی چیست و این سبز بودنشان تا کی ادامه دارد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

حال به بررسی تحلیل تکنیکال این 5 سهم می پردازیم

تحلیل تکنیکال بالبر :

با یک نگاه به دیده بان بازار ، اولین سهمی که به چشم می خورد کابل‌ البرز با نماد بالبر است .

حال با هم نگاه کوتاهی به نمودار بالبر می اندازیم :

همانطور که در نمودار می بینیم ، قیمت در یک کانال صعودی قرار دارد که در طی شش ماه گذشته به سقف و کف کانال خیلی خوب واکنش نشان داده است و هر بار پس از برخورد به کف یا سقف کانال تغییر مسیر داده است . 

پس از معاملات امروز سه شنبه ، قیمت نزدیک سقف کانال قرار گرفته است و انتظار داریم که فردا چهارشنبه با رسیدن به قیمت 3220 ریال بر شدت عرضه ها اضافه شود و قیمت طبق روال گذشته به سمت کف کانال حرکت کند .

در صورتیکه موفق به شکست سقف کانال شود هدف بعدی قیمت 3690 ریال می باشد.

بالبر

از نظر ایچیموکو نیز قیمت روند صعودی نسبتا پر قدرتی دارد.

balber2

تحلیل تکنیکال لسرما :

نماد بعدی که در منفی بازار امروز با صف خرید همراه بود ، سرما آفرین‌ با نماد لسرما است.

لسرما هم مانند بالبر در کانال صعودی قرار دارد با این تفاوت که لسرما هنوز کف کانال در قیمت 3370 ریال است و با افزایش تقاضا که امروز سه شنبه داشت انتظار برای شروع حرکت به سمت سقف کانال در 4350 ریال را داریم ولی نکته قابل توجه اینست که قیمت برای رشد باید از مقاومت 3580 ریال عبور کند که در این محدوده مقاومت چنگال اندروز هم وجود دارد بنابراین با عبور از مقاومت 3580 ریال را قیمت برای رسیدن به سقف کانال در 4350 ریال هموار می شود .

لسرما

از نظر ایچیموکو هم قیمت حمایت سنکو اسپن A ( کف ابر کومو ) را در قیمت 3380 ریال دارد و تنکان سن نیز (خط قرمز) از کیجون سن (خط ابی ) به بالا عبور کرده است که نشانه اغاز رشد قیمت می باشد . اگر می خواهید خرید کنید حد ضرر 3880 ریال یادتون نره .

لسرما

تحلیل تکنیکال حفارس :

در مورد حفارس شایعه تعدیل مثبت این نماد در بازار پیچیده بود ولی امروز این شایعه توسط یکی از مدیران حفارس تکذیب شد و اگر هم دقت به صفحه این نماد در سایت tsetmc  بندازید ، می بینید که حدود 62 % سهام فروش رفته امروز توسط حقوقی فروخته شده است و هیچ خریدار حقوقی در سمت خریداران وجود ندارد .

بد نیست به نمودار حفارس هم نگاهی داشته باشیم :

همانطور که در نمودار قیمت دیده می شود ، 1570 ریال حمایت خوبی برای قیمت هست که پس از چند روزی نوسان بر روی این حمایت ، دیروز و امروز تقاضا افزایش یافت و سهم با صف خرید همراه شد . 

روند بلند مدت قیمت نزولی است و اگر چند خط موازی این خط روند نزولی در نمودار رسم کنیم محدوده مقاومتی 1750 ریال بدست می اید و نزدیک شدن اندیکاتور استوکاستیک به عدد 70 یعنی منطقه خرید هیجانی نیز بر اهمیت مقاومت 1750 ریال می افزاید .

حفارس

جالب است که بدانید از نظر ایچیموکو هم 1750 ریال مقاومت می باشد و در صورت افزایش تقاضا و حجم معاملات ، به بالا شکسته می شود و در غیر اینصورت دوباره به سمت حمایت 1570 ریال حرکت می کند. در صورت عبور مقاومت بعدی 1900 ریال می باشد .

حفارس

تحلیل تکنیکال وصندوق : 

نمودار قیمت در کانال نزولی بلند مدت قرار دارد و نکته مثبت در این کانال نزولی این است که قیمت در نیمه بالایی کانال قرار دارد که در صورت افزایش تقاضا احتمال شکست سقف کانال نزولی وجود دارد . پس از معاملات چند روز گذشته قیمت به خط وسطی کانال برخورد کرد و با واکنش مثبت همراه شد در صورتیکه بتواند از مقاومت 3470 ( در نمودار با رنگ سبز مشخص شده است) به سمت 3750 ریال حرکت می کند.

وصندوق

از نظر ایچیموکو اگر بتواند بالای تنکان سن ( خط قرمز ) تثبیت شود امید برای رسیدن به هدف های گفته شده بالا می رود .

وصندوق

تحلیل تکنیکال دشیمی : 

اخرین نمادی که مورد بررسی قرار می دهم شیمی‌ داروئی‌ داروپخش‌ با نماد دشیمی است

نمودار قیمت در حدود یک سال و نیم گذشته در سه کانال با شیب نزولی ( در شکل رنگ هر کانال متفاوت می باشد ) قرار داشته است .

در حال حاضر نیز قیمت در کانال سوم قرار دارد که پس از رسیدن به حمایت 6570 ریال در کف کانال نزولی ، با افزایش تقاضا مواجه شد و به سمت سقف کانال در 7500 ریال حرکت کرد . در صورتیکه بتواند از مقاومت 7500 ریال عبور کند . الگو هارمونیک AB=CD  در نمودار قیمت تایید می شود که هدف ان 8460 ریال می باشد و مقاومت در میان راه 8093 ریال است .

دشیمی

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله گر خوب ، معامله گر  با نظم و انضباط است .

(موفق و پیروز باشید )

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن