تحلیل دو شاخص گروه معدنی و فلزای

1399
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت شما کاربران و همراهان همیشگی تحلیلها

با بررسی گروه فلزات اساسی در بورس تهران در خدمتتان هستیم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

با توجه به انتشار جدیدترین آمار اقتصادی آمریکا و آمار ضعیف اشتغال, دلار در بازارهای جهانی در مقابل ارزهای دیگر تضعیف شد و این باعث افزایش قیمت بازارهای کومودیتی خواهد شد. پس سهام فلزی و معدنی از گروههایی خواهند بود که از این اتفاق تاثیر مثبت میپذیرند.

در  گروه فلزات افزایش سرمایه ذوب این روزها از جنجالی ترین و پرطرفدار ترین خبرهای بورس تهران میباشد. همچنین به دلیل رفع تحریم ها و کاهش هزینه ها پوشش های اخر سال سهام این گروهها بهتر از سال 94 خواهند بود.

و اما در بعد تکنیکال:

buy-actionگروه فلزات اساسی:

در نمودار روزانه این گروه شاهد الگوی سقف دو قلو بودیم و به دلیل واگرایی منفی ایجاد شده انتظار شکست کف رو داشتیم که اتفاق افتاد. در حال حاظر اولین محدوده حمایت 25000 واحد میباشد و هدف ایده ال ریزشی 23700 واحد میباشد.برای میان مدت (3 ماهه) محدوده 23000 واحد شکسته نخواهد شد و شاهد ریز موجهای مثبتی از گروه خواهیم بود که دوستان میتوانند در هر دور 10 درصد نوسان مثبت بگیرند.

اسیلاتورها نیز در وضعیت مناسبی قرار دارند و برای کوتاه مدت ورود در هفته ی پیش رو را برای سهام این گروه بی خطر اعلام میکنند.

95.3.16Dailyو اما در نمودار هفتگش پس از شکستن ترند نزولی دو ساله شاهد پولبک به خط روند بلند مدت 6 ساله گروه هستیم که واکنش منفی را نیز به این خط شاهد بودیم. در صورت برگشت روند نیز این خط مانع رشد بیشتر خواهد شد و محدوده 31000 هزار نیز هدف میان مدت گروه خواهد بود.

95.3.16Weekly

نتیجه: با توجه با بررسی های انجام گرفته ورود پله اول برای سهام این گروه را در هفته پیش رو مناسب میدانیم. پله ی دوم در محدوده 23700 واحد قرار دارد.

buy-actionگروه کانه های فلزی:

در بعد تکنیکال پس از اینکه شاخص گروه از ترند نزولی دو ساله خود در زمستان گذشته عبور کرد در محدوده 12780 واحد به مقاومت برخورد کرد و رو به حرکت اصلاح گذاشت.

در حال حاظر به اولین محدوده حمایتی در محدوده 10500 واحدی رسیده ایم. کف این حمایت 10000 واحد میباشد که برای کوتاه مدت انتظار شکسته شدن آن دور از انتظار است.

اسیلاتور استوک نیز به محدوده اشباع فروش رسیده است و این یعنی یک پله ورود در این قیمتها جذاب است

95.3.16اما در نمودار روزانه اوضاع کمی پیچیده است. کانال نزولی که دارای شیب متعادلی بئد شکسته شده و قیمت زیر آن تثبیت شده است.

اسیلاتورها شرایط بهتری دارند و نهایتا در بدترین حالت از 10300 واحد که هدف ایده ال این موج نزولی است  شاهد یک ریز موج دیگر صعودی از شاخص گروه خواهیم بود.

همچنین یک واگرایی مثبت کوتاه مدت نیز از پتانسیل های شاخص گروه برای هفته ی پیش رو میباشد.

95.3.16.1Dailyنتیجه:  با توجه بررسی های انجام شده و تحولات بنیادی بین المللی ورود یک پله به سهام معدنی را در هفته ی پیش رو منطقی میدانیم. مقداری نقدینگی جهت اظافه نمودن در قیمت های پایین تر نگه دارید.

سیگنال یک سهم خوب معدنی با بیش از 33% سود با کلیک بر اینجا(ویژه اعضای باشگاه سرمایه گذاران هوشیار)

2

buy-action

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن