تحلیل شاخص کل و اولین حمایت پیش رو

840
telegram nokhbegan-start
تحلیل شاخص کل و اولین حمایت پیش روReviewed by رضا حسین زاده on Jul 27Rating:

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی سایت تحلیلها

معمولا اخر هر هفته تحلیل شاخص کل را خدمتتان ارایه میدهیم ولی هر موقع اوضاع عمومی بازار هیجانی و خاص میشود سعی میکنیم در وسط هفته نیز با تحلیل شاخص در خدمتتان باشیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

ابتدا تحلیل مربوط به سه روز پیش(جمعه) را مرور نمایید

تحلیل تکنیکال شاخص کل

همانطور که انتظار میرفت شاهد معاملات جالبی در بازار سرمایه نبودیم و کسانی که به توصیه ما شنبه مقداری نقد شدند فعلا برنده کار از اب در آمده اند.

متاسفانه پولبکی که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران  بهش دل بسته بودند هیچ مانعی برای افت بیشتر سهام نشد و به راحتی هرچه تمامتر شاخص به داخل کانال کشیده شد. از عوامل بنیادی مانند تقسیم سود کم بانکها و گزارشات سه ماهه گروههای مختلف و برآورده نشدن حداکثری انتظارات سهامداران از برداشته شدن تحریمها به عنوان دلایل ریزشهای اخیر بازار سرمایه میشود نام برد.

البته به دلیل برگشت زود هنگام شاخص پس از عبور از کانال و فاصله نگرفتن از آن دلیل عمل نکردن حمایت پولبک کانال بود.

کشیده شدن به داخل کانال به این معنا نیست که مجددا تا کف کانال دو ساله سهم نزول خواهیم کرد. به نظر من قطعا تا ان محدوده شاخص ریزش نخواهد کرد و کانال جدیدی تشکیل خواهد شد.

امیدواریم این کانال همان کانال سبز رنگی باشد که در چارت زیر برای شاخص پیش بینی نموده ایم

فعلا با این شیب ریزشی که مشاهده میکنیم اولین حمایت قابل اعتنا کانال 66000 هزار واحدی میباشد که در چند تحلیل اخر شاخص بدان اشاره داشته ایم و در صورت شکسته شددن ان حتما واکنش مثبتی از سوی کف کانال صعودی کشیده شده خواهیم داشت

برای کسانی در جای مناسبی نقد شده اند خرید یک پله سبک از محدوده قرمز رنگ میتواند جالب باشد

94.5.5

دو هفته پیش و با بررسی ابر ایچی موکو  اشاره به حمایت 66000 واحدی داشتیم

منتظر واکنش شاخص به این محدوده در روزهای اینده میمانیم.

94.5.5.1Daily

باندهای بولینگر در تایم فریم هفتگی شاخص همیشه داستان جالبی داشته

در چند تحلیل اخیر به این موضوع اشاره کرده ایم

به احتمال فراوان اولین برخورد  باندمیانی در تایم هفتگی را این هفته مشاهده کنیم.

94.5.5.2Weekly

با توجه به ریزش سهام و اینکه برخی سهام ریزشهای بسیار شارپی را داشته اند به نظر خرید یک پله از برخی سهام ارزشمند و افت کرده  از روی حمایتهای معتبر میتواند جالب باشد. حتی اگر شاخص تا کف کانال صعودی افت نماید برخی سهام بیشتر از افتی را در مرحله ی اول متحمل نخواهند بود و در صورت ادامه ریزش این بار بر روی دوش گروه بانکی و برخی سهام کند کمتر افت کرده خواهد بود. یعنی  در 10 روز اینده واگرایی ایجاد شده بین سهام پر خواهد شد.

توصیه می کنیم کاربران گرامی سایت از مطلب تحلیل شیمیایی ها و تأثیر متغیرهای مهم در صورت مالی آنها با کلیک بر اینجا حتماً دیدن فرمایند.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن