تحلیل صنعت سیمان

481
telegram nokhbegan-start
تحلیل صنعت سیمانReviewed by شقایق فرهادی پور on Oct 3Rating:

روند جهانی تولید سیمان

بحران مالی 2008 موجب ایجاد وقفه در صنعت جهانی سیمان شد . گزارشات ارائه شده طی سال های 2007-2013 حاکی از آن است که روند افزایشی تولید سیمان طی این سال ها به علت گسترده شدن بازار چین می باشد . بازار سیمان چین از سال 2007- 2013 حدود 800 میلیون تن افزایش در حجم تولید را تجربه کرده است .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بزرگترین مصرف کنندگان سیمان در جهان

تحلیل صنعت سیمان  تصویر تحلیل صنعت سیمان

جریان صادرات سیمان

شکل زیر جریان صادرات سیمان در نقاط مختلف جهان را نشان می دهد . همان طور که در شکل مشخص است ، ایران به همسایگان شرقی ، شمال شرقی و همسایگان غربی خود سیمان صادر می کند . جنوب آفریقا عمدتا در اختیار چین ، هند ، ترکیه و ژاپن می باشد .

تحلیل صنعت سیمان  تصویر تحلیل صنعت سیمان

سیمان در خاورمیانه

ورود درآمدهای  عظیم نفتی به اقتصاد کشورهای خاورمیانه طی سال های گذشته باعث انجام سرمایه گذاری های قابل ملاحظه در بخش های زیربنایی این کشورها شده است . رشد و توسعه زیرساخت ها در این کشورها منجر به افزایش تقاضا برای کالاهایی نظیر فولاد و سیمان گردیده و تقاضای فزاینده و کمبود سیمان تولیدی در بسیاری از کشورهای منطقه باعث شد تا این کشورها به وارد کنندگان سیمان تبدیل شوند . از سوی دیگر ویرانی های ناشی از جنگ در کشورهای افغانستان و عراق فرصت صادرات سیمان به این دو کشور را برای تولید کنندگان سیمان فراهم نموده است .

تولید سیمان در کشورهای همسایه

تحلیل صنعت سیمان  تصویر تحلیل صنعت سیمانمنبع : شرکت مشاور سرمایه گذاری اماکو

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن