تحلیل هفتگی شاخص کل

1522
telegram nokhbegan-start
تحلیل هفتگی شاخص کلReviewed by کارشناس on Apr 10Rating:

تحلیل هفتگی شاخص کل

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

واکنش مثبت بازار به بیانیه سوئیس و ایجاد انتظارات مثبت در بین سهامداران، باعث شده بازار چند روزی رنگ سبز را بر خود ببیند. در مطلب زیر ادامه این روند را به نحوی اجمالی بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که محدوده فعلی شاخص، به عنوان یک محدوده مقاومتی نسبتا قوی سد راه ادامه افزایش شده، و باید دید که آیا شاخص توان عبور از این محدوده را دارد یا خیر. البته شرایط کلی بازار و وجود آثار ثانویه در بازار باعث خواهد شد احتمالا بازار این محدوده را در هفته آینده به سمت بالا cross کند. سپس می توانیم همین محدوده را (70000-70500)، به عنوان سطح حمایتی روانی و تکنیکی بازار درنظر داشته باشیم.

شاخص

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید، شاخص با سطح مهم و هم تراز فیبوناچی و خط کانال خود برخورد کرده و به محدوده مذکور واکنش نشان داده است. می توان گفت شاخص با شکست احتمالی این محدوده، سیگنال مثبت جدیدی را صادر خواهد کرد.

از طرفی دیگر، وجود حجم بسیار بالایی در روز منفی شاخص که بالاترین محدوده آن در روزهای اخیر بوده است ، نگرانی مبنی بر احتمال عدم ادامه روند را کمی افزایش می دهد، هرچند می توان با دید خوشبینانه، این موضوع را می توان ایجاد پتانسیلی برای روند قوی تر در آینده دانست.

تحلیل هفتگی شاخص کل

همچنین در تحلیلی پیشرفته تر می توان وجود MOB، خط بالایی Reggresion Trend Channel و هم چنین سطح زیرین چنگال اندروز را تاییدی بر اهمیت و اعتبار بالای این سطح مقاومت دانست. هرچند با نگاهی به وضعیت اندیکاتورهای مربوط، می توان وجود پتانسیل بسیار قوی برای عبور از محدوده مهم را در شاخص دید، اما به نظر نگارنده رصد وضعیت بازار در روز شنبه می تواند این تردید را به کلی برطرف کند.

تحلیل شاخص کل

نتیجه گیری:

نزدیک ترین مقاومت: محدوده فعلی تا 71000

نردیک ترین حمایت: محدوده 67000 و سپس 65000

هدف حرکتی : 74000 و سپس 78000 (در صورت عبور از مقاومت فعلی)

نقطه خروج (حد ضرر) : 68700

سالم و ثروتمند باشید

شهاب موسوی

کاربران گرامی تحلیلها می توانند سود 9% سهمی پر نوسان را با کلیک بر ای قسمت مشاهده نمایند.

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

    • عرض سلام و تقدیم احترام
      ضمن تشکر از توجه دقیقتان به مطالب، به نظرم بهتر است خیلی هوشیارانه و دقیق بازار را رصد کرد. بالاخره نباید از بازار انتظار داشت تا آن محدوده مقاومتی قوی که در تحلیل هفته گذشته به آن اشاره شد را به راحتی پشت سر بگذارد، علی الخصوص اینکه حجم معاملات در روز آخر هفته گذشته، کمی پشت شاخص را خالی کرد.با این حال هنوز هم بنده نسبت به بازار تا 65% خوشبین هستم و از نظر من محدوده 70000 ، حمایت روانی بسیار مهمی برای شاخص است که تا امروز حفظ شده، اما ممکن است فردا شکسته شود، در صورت شکست و یا حفظ این محدوده، فردا فایل تکمیلی تحلیل از شاخص را منتشر خواهم کرد.

نطر گذاشتن