تحلیل کاهش نسبی قیمت طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو

128
telegram nokhbegan-start
تحلیل کاهش نسبی قیمت طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزروReviewed by احمد لحیم گرزاده on Sep 19Rating:

تحلیل کاهش نسبی قیمت طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو

پس از تصمیم فدرال رزرو آمریکا در عدم تغییر نرخ بهره بانکی در پایان نشست روز پنجشنبه، نگرانی ها و نااطمینانی های زیادی نسبت به زمان افزایش نرخ بهره آمریکا مطرح شده و به نظر می رسد این مساله عامل مهمی در کاهش مجدد قیمت جهانی طلا بوده است.

قیمت هر اونس طلا دیروز جمعه با 0.3 درصد کاهش به کمتر از 1127 دلار رسیده است. قیمت این فلز زرد روز پنجشنبه پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا در عدم تغییر نرخ بهره ، به بیش از 1133 دلار رسیده بود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که هرگونه افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت موقتی خواهد بود و سرمایه گذاران ترجیح خواهند داد که در شرایط کنونی در بازار ارز و سهام سرمایه گذاری کنند.

جورج گرو تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آر بی سی کاپیتال تاکید کرد: علت اصلی افزایش قیمت طلا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو این بوده است که بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کردند که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد.

مقام های فدرال رزرو آمریکا با 9 رای موافق در برابر یک رای مخالف تصمیم گرفتند نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کنند.

دیو میگر تحلیلگر برجسته موسسه ویژن فایننشال نیز تاکید کرد: با توجه به عدم افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ، من پیش بینی می کنم که ارزش دلار تحت فشار بیشتری قرار گرفته و قیمت فلزات گرانبها از جمله طلا با افزایش روبرو شود .

قیمت طلا در هفته جاری تاکنون 2 درصد رشد داشته تا روند نزولی قیمت در 3 هفته اخیر را متوقف کند. فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست روز پنجشنبه خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. به نظر می رسد نگرانی های مربوط به وضعیت اقتصادی جهان، مهمترین عامل این تصمیم فدرال رزرو بوده است.

بیل اونیل تحلیلگر برجسته موسسه لاجیک ادوایزر نیز تاکید کرد: از نظر تئوری شاید این گونه به نظر برسد که عدم افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود ولی من فکر نمی کنم این مساله درست باشد چرا که پس از این تصمیم فدرال رزرو نگرانی و نااطمینانی در بازارهای بین المللی بیشتر خواهد شد. هنوز احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر یا اوایل 2016 میلادی وجود دارد.

از سوی دیگر بهبود شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز می تواند تاثیر منفی زیادی بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت داشته باشد. انتشار آمارهای اقتصادی بیشتر در آمریکا منطقه یورو و چین نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد.

فدرال رزرو تا پایان امسال دو نشست دیگر در ماه های اکتبر و دسامبر خواهد داشت. اکثر بانکداران وال استریت آمریکا بر این باورند که فدرال رزرو در نشست دسامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد. این مساله در نظرسنجی روز پنجشنبه رویترز مشخص شده است.

منبع: کارگزاری توسعه کشاورزی

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن