ترافیک سنگین گزارشات سه ماهه و مجامع در کدال

710
telegram nokhbegan-start
ترافیک سنگین گزارشات سه ماهه و مجامع در کدالReviewed by کارشناس on Jul 22Rating:

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در بخش ذیل به بررسی جدیدترین گزارش های ارسالی به کدال می پردازیم و سعی داریم کمی هم از جنبه خبری به تحلیلی گرایش پیدا کنیم؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در ابتدا به گزارشات مجامع می پردازیم:

توسعه صنایع بهشهر(وبشهر) – تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 92

وبشهر از نظر بورس جزء شرکتهای غذایی و یا بهتر بگوییم هلدینگ صنایع غذایی است. محصولات شرکتهای زیر مجموعه و سهم فروش داخلی و خارجی این محصولات در نمودار زیر شرح داده شده است:

1

وبشهر برای سال مالی 92 به ازای هر سهم مبلغ 547 ریال سود محقق نموده است که در مجمع عمومی عادی سالیانه خود که مورخ 93/04/25 برگزار شد سود 750 ریالی را جهت تقسیم تصویب نمود. 253 ریال از سود تقسیمی سال جاری از محل سود انباشته پرداخت شد.همچنین مقرر شد که شرکت تصمیم دارد افزایش سرمایه 50% خود را تا شهریور ماه نزد بورس به ثبت برساند و سهامدارانی که تصمیم به شرکت در افزایش سرمایه را دارند می توانند 250 ریال باقیمانده را دریافت نمایند. همچنین در خصوص پروژه بخارست هم گفته شد که 32% پیشرفت فیزیکی داشته است و با مشتری وارد مذاکره شده است.

شرکت پیش بینی سال مالی 93 را برای هر سهم 1295 ریال پیش بینی نموده است که عمدتاً نتیجه افزایش در سود حاصل از فروش 10% شرکت صافولابهشهر است.افزایش بهره وری و بازده دارایی ها، واگذاری دارایی های غیرمولد، تکمیل زنجیره های صنعت توزیع و مدیریت برند از برنامه های آتی شرکت است.

 تحلیل تکنیکالی و شرایط وبشهر بعد از بازگشایی را در مطالب حرفه ای  بخوانید.

شرکت نفت سپاهان (شسپا) – تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 92

شسپا برای سال مالی 92 به ازای هر سهم مبلغ 3362 ریال سود محقق نموده است که در مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 93/04/30 به ازای هر سهم مبلغ 2900 ریال – هرچند با مخالفت نماینده سازمان روبرو شد – مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. همچنین در مجمع اعلام شد که دو گروه در حال حاضر جهت برآورد حادثه آتش سوزی فعال هستند اما تا کنون دلیل و میزان خسارت مشخص نشده است. همچنین گفته می شود که در مجمع، طی اعتراضات سهامداران مبنی بر عدم حمایت سهامداران عمده از شسپا، سهامدار عمده قول حمایت از سهم را روز بازگشایی سهم داده است. گفتنی است که پیش بینی سود شرکت برای سال مالی 93 به ازای هر سهم 3398 ریال می باشد و P/E شرکت پس از بازگشایی با قیمت تئوریک برابر 4.4 خواهد بود.

ارتباطات سیار ایران(همراه) – پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93

همراه اول که جدیداً افزایش سرمایه 94% را از محل سود انباشته و اندوخته انجام داده است پیش بینی سود خود را برای سال مالی 93 به ازای هر سهم بدون تغییر نسبت به گزارش قبلی مبلغ 6516 ریال برآورد نموده است. شرکت در سه ماهه نخست توانسته است 1562 ریال معادل 24% از سود خالص دوره خود را پوشش دهد که از نظر ما پوشش معقول و مناسبی نیز می باشد. حاشیه سود ناخالص شرکت برای پیش بینی 93 خود 35% است یعنی اگر مثلاً درآمد و فورش شرکت 1000 ریال باشد 350 ریال از این مبلغ سود ناخالص می باشد و 27% از این مقدار را طی سه ماهه نخست پوشش داده است. در مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 92 شرکت، مدیر عامل همراه اول از اجرای طرح 3G از شهریور ماه سخن گفته است که می تواند در سودآوری سالهای آتی شرکت موثر واقع شود. گفتنی است که این شرکت در تقسیم سود خود، سیاست تقسیم سود 90% را مد نظر قرار داده است

فولاد مبارکه(فولاد) – پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93

فولاد مبارکه که از شرکت های فولادی کشور و تولید کننده محصولات فولادی (گرم و سرد و پوشش دار) است پیش بینی درآمد هر سهم خود را برای سال مالی 93 با 2 ریال افزایش نسبت به گزارش قبلی مبلغ 703 ریال پیش بینی نموده است. حاشیه سود ناخالص در پیش بینی شرکت 33% است که طی سه ماهه نخست 29% آن و 31% سود خالص معادل 215 ریال را محقق نموده است. طی سه ماهه نخست شرکت بیش از 90% تولیدات خود را طی سه ماهه به فروش رسانده است و توانسته است 26% پیش بینی مبلغ فروش خود را پوشش دهد. نرخ تسعیر ارز را برای منابع و مصارف خود با دلار 26500 ریال و یورو 32000 ریال در نظر گرفته است اما منابع ارزی حاصل ار فروش شرکت بسیار بیشتر از مصارف ارزی آن می باشد.

اخیراً هم مجمع عمومی عادی سالیانه فولاد برای سال مالی 92 برگزار گردید که تقسیم سود نقدی 660 ریال بین سهامداران به تصویب رسید. گفتنی است که epsشرکت برای سال مالی 92 مبلغ 858 ریال بود. اما تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه 39% به دو هفته تنفس گشیده شد.

تحلیل کارشناسان ما بر روی نماد وبشهر بعد از بازگشایی را در مطلب ؛ شرایط وبشهر بعد از بازگشایی ؛ بخوانید.

1

 

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن