تشکیل یک کندل دیگر …

484
telegram nokhbegan-start
تشکیل یک کندل دیگر ...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 15Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر اهالی بازار ؛

به نقل از بورس 24 بازار را در حالی تمام کردیم که بار دیگر اوضاع بحرانی شده است! در حالی که در ماه های اخیر ریزش های بزرگ در روز یکشنبه اتفاق می افتاد ، این بار بازار همه را غافلگیر کرد و یک شنبه بسیار بد را پشت سر گذاشت!

روز گذشته شاخص در حدود 983 واحد ریزش کرد تا در نمودار شاخص کل شاهد نفوذ به کف قبلی باشیم. امروز برای بازار بسیار حیاتی و سرنوشت ساز بود که تمام شد. فعلا از دادن اهداف ریزشی خودداری می کنیم. چرا که هنوز هیچ چیز روشن نیست و در طرف دیگر بازار به هر نوع تحلیلی چه از جنس بنیادی و چه از جنس تکنیکی دهن کجی می کند و راه خود را می رود!

البته این نکته را هم اضافه کنیم که اگر صفوف فروش جمع آوری شوند احتمالا بالای 1200 واحد ریزش را تجربه خواهیم کرد! هر چند حمایت های اعلامی یکی پس از دیگری زیر پای فروشندگان خرد می شوند ، اما بد نیست که دو سطح 72200 و 71650 واحد را به عنوان سطوح حمایتی زیر نظر داشته باشید.

ظاهرا شرایط خاص بازار بار دیگر حقوقی ها را دست به کار کرده است. قرار است امروز جلسه ای در خصوص شرایط بغرنج بازار با حضور حقوقی های سرشناس برگزار شود. ظاهرا سرمایه گذاری غدیر میزبان این نشست خواهد بود. البته دیگر حنای این جلسات برای بازار رنگ ندارد. چرا که برای چندمین بار است حقوقی ها نشست برگزار می کنند و این گردهمایی برای بازار حاصلی ندارد!

از طرفی دیگر باید گفت که عیار صندوق توسعه بازار این روز سنجیده می شود. پس از اعلام خبر تزریق 5000 میلیارد تومان به بازار سرمایه ، اهالی بازار این انتظار را داشتند که روح تازه ای به بازار بورس دمیده شود. این گونه نشد و در جواب متولیان بازار گفتند صندوق توسعه صرفا با هدف روان کردن معاملات و افزایش نقد شوندگی بازار عمل خواهد کرد.

حال باید دید با تشکیل صفوف فروش و آغاز موج جدیدی از عرضه ها آیا این صندوق به وعده خود عمل خواهد کرد یا خیر؟!

در حاشیه بازار ، حسن روحانی در نشست خبری خود اظهار داشت:احتمال رسیدن به توافق نهایی با گروه 1+5 ظرف پنج هفته آتی وجود داشته و احتمال می رود تدوین پیش نویس توافقنامه طی جلسه آتی تیم مذاکره کننده کشور مان با گروه مذکور محقق شود.

وی با بیان مطالب فوق اظهار داشت: اعتقاد داریم رسیدن به توافق برسر مسئله هسته ای کشورمان با گروه 1+5 بیش از ایران برای طرف مقابل حائز اهمیت باشد و در صورت عدم دستیابی به توافق، این مذاکرات ادامه پیدا خواهد کرد. اما باید دانست که این توافق در صورت حصول یکی از بزرگترین توافقات نه تنها در منطقه، بلکه در سطح جهان خواهد بود و احتمال رسیدن به آن ظرف پنج هفته آتی وجود دارد.

در پایان گفتنی است، گروه 1+5 طی شش ماه اخیر به وعده های خود عمل کرده و برخی گفته ها مبنی بر اینکه این گروه به تعهدات خود عمل نکرده و نقدینگی بلوکه شده ایران هنوز به حساب های کشورمان واریز نشده، صحت نداشته و تا به امروز مبالغی باز گردانده شده و طبق قرارهای قبلی مقرر است مابقی پول های ایران که در حساب های خارجی بلوکه شده، برگردانده شود که تمام این مسائل زمینه سازی است برای تحرکات بعدی.

بازارهای جهانی مطابق سنت هر هفته تعطیل هستند. در حال حاضر آخرین قیمت اونس طلا 1277 دلار و نفت سبک آمریکا 106 دلار می باشد.

در نظرسنجی اخیر کیتکو نیوز 24 نفر از 33 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند. از این تعداد نیز 16 نفر به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. سه کارشناس اقتصادی نیز پیش بینی کردند قیمت طلا طی هفته جاری با کاهش روبرو خواهد شد و 5 نفر نیز اعلام کردند قیمت این فلز زرد در روزهای آینده بدون تغییر خواهد بود.

هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند ولی قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 21 دلاری روبرو شده است. کارشناسانی که به افزایش قیمت طلا رای داده اند بر این باورند که اخبار مربوط به تحولات عراق و ادامه ناآرامی ها و درگیری های شدید این کشور می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته باشد.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده 1280 دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو می شود.

کارشناسانی که افت قیمت طلا را در روزهای آینده پیش بینی کرده اند بر این باورند که برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا و کاهش احتمالی محرک پولی تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا خواهد داشت.

در بازار آزاد داخلی نیز قیمت دلار تا 3223 تومان عقب نشینی کرده است.

در بازار سهام صف فروش فارس کل بازار را تحت تاثیر قرار داده است.اما جو بد بازار باعث شده تا تاپیکو هم به قیمت های مناسبی برای خرید برسد. محدوده 440 – 450 تومان با دید میان مدت در این سهم خالی از لطف نخواهد بود. شنیده می شود تاپیکو یکی از مشتریان بلوک شبندر است.

از دیگر نمادهای پتروشیمی می توان به خارک اشاره کرد. سهمی با پی بر ای تقریبی 4 که به زودی برای برگزاری مجمع متوقف می شود و ظاهرا تقسیم سود 90 درصدی را در دستور کار خود دارد. افزایش سرمایه 100 درصدی از دیگر نکات مثبت این نماد است.

در مورد بترانس پیش تر صحبت کردیم. گفتیم که شرکت به ازای هر سهم در حدود 70 تومان از دولت مطالبات دارد که با پرداخت شدن این مطالبات ، جریان نقدینگی در شرکت وضعیت مناسبی پیدا می کند. امروز سهم در حوالی 500 تومان می تواند حداقل با دید نوسان گزینه جالبی باشد. به لحاظ نموداری قیمت روی خط روند صعودی قرار می گیرد و احتمال واکنش مثبت به این خط دور از ذهن نیست.

این روزها باید نیم نگاهی هم به مپنا داشت. سهمی که فاصله چندانی با کف قبلی در محدوده 670 تومان ندارد. البته حمایت معتبر و اصلی مپنا روی 620 تومان قرار دارد که در صورت ورود می توان از آن به عنوان حد ضرر استفاده کرد.

در گروه بانکی ، بالاخره طلسم افزایش سرمایه وپست از محل تجدید ارزیابی شکسته شد. افزایش 476 درصدی سهم بر روی کدال نشست. به نظر می رسد شرکت در افزایش سرمایه پست بانک صرفا با دید بلند مدت توجیه داشته باشد.

در سایر گروه ها میتوان اذعان داشت که با بررسی وضعیت شاخص صنایع با عنایت به روند های نزولی هر چند کوتاه مدت نمی توان حرفی برای بازگشت جانانه داشت.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن