تعدیل سود شپدیس با سرمایه جدید …!!

212
telegram nokhbegan-start
تعدیل سود شپدیس با سرمایه جدید ...!!Reviewed by Khalili on Jun 2Rating:

شپدیس هم بالاخره پس از افزایش سرمایه، گزارش مالی خود را منتشر کرد. این گزارش که گزارش 3 ماهه ی شپدیس می باشد، شامل تعدیل سود شده است. این شرکت پس از اینکه سرمایه ی خود را 3 برابر کرد، میزان پیش بینی سود خود را 3773 ریال اعلام کرده است. این در حالی است که سود قبل از افزایش سرمایه ی شرکت مبلغ 10498 ریال بوده است. با این افزایش سرمایه سود شرکت بدون تعدیل باید به عدد 3500 ریال می رسیده است که در این گزارش میزان سود 3773 اعلام شده است که به میزان 273 ریال تعدیل سود را در این گزارش شاهد هستیم. در گزارش به نکاتی اشاره شده است که در ذیل آمده است :

1- در پیش بینی سال مالی منتهی به 30/09/1392 نرخ فروش اوره بر مینای هر تن 390 دلار و نرخ فروش آمونیاک هر تن 410 دلار منظور گردیده است.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

2- نرخ تسعیر هر دلار 25,000ریال با توجه به نرخ متوسط اتاق مبادلات ارزی محاسبه شده است.

3- علت افزایش هزینه های اداری عمومی تشکیلاتی سال 92 نسبت به سه ماهه واقعی منتهی به 30/12/1391 بابت منظور نمودن هزینه عوارض صادرات اوره و آمونیاک می باشد که در 3 ماهه اول سال مالی به علت فروش داخلی منظور نشده است و این هزینه ها در نه ماهه باقی مانده سال مالی انجام خواهد گردید.

4- اطلاعات فوق الذکر با توجه به عدم افزایش احتمالی قیمت گاز و همچنین قیمت فروش کود اوره داخلی منظور گردیده است (قیمت هر متر مکعب گاز 735 ریال و قیمت فروش هر کیلو اوره داخلی 3,500 ریال ) بنابراین در صورت تغییر احتمالی قیمت گاز توسط مراجع قانونی، تعدیلات مربوطه انجام و از طریق سامانه کدال در اختیار سهامداران محترم قرار می گیرد.

 با توجه به این گزارش، سهم آماده ی بازگشایی خواهد بود و به نظر می رسد که در قیمت های حدود 2000 تومان باز شود. اما اخبار منفی حوزه ی پتروشیمی می تواند احتمال کاهش قیمت بازگشایی را در پی داشته باشد.  احتمال افزایش عرضه بعد از بازگشایی هم وجود خواهد داشت

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن