تغییرات در جدول حرفه ای … بروز رسانی چهار شنبه 8:00

436
telegram nokhbegan-start
تغییرات در جدول حرفه ای ... بروز رسانی چهار شنبه 8:00Reviewed by سعید مشکانی on Jun 25Rating:

با سلام به کاربران عزیز سایت تحلیلها

جلسه فدرال رزرو که 4 شنبه گذشته برگذار شد یک تغییر اساسی بر اقتصاد جهانی بوجود آورد که در یک پست بررسی بر روی آن داشتیم.طلا در کنار دیگر فلزات کاهش چشمگیری داشته اند و هنوز دورنمای کاهشی وجود دارد که لزوم احتیاط بر روی گروه معادن و فلزات را تقویت می کند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اتفاق مهم دیگر کاهش قیمت دلار در بازار آزاد است.ارقام زیر 3000 تومان برای دلار در بورس موجب افت قیمتی سهام مرتبط با صادرات خواهد شد که از جمله آنها گروه پتروشیمی است.فروش گسترده ای که در بازار از طرف حقوقی ها دیده می شود تا حدودی متاثر از همین نگاه است.

این 2 نکته را صرفا یاد آور شدیم تا در خرید و فروش ها مانند سابق بر این هیجانی عمل نشود.در طول 10 سال گذشته بارها رشد های هیجانی در بازار بورس دیده شده است اما همچنان که سکه بهار آزادی در چند ماه گذشته حوالی 1.500.000 تومان معامله می شد و در حال حاضر به 1.000.000 تومان رسیده و یا انس حدود 1900 دلاری در حال حاضر به زیر 1300 دلار افت کرده، برای بورس نیز بارها چنین اتفاقاتی روی داده است.چنین اتفاقاتی ذات بازارهای سرمایه گذاری است که به سبب ریسک ، بازدهی بالایی نیز با خود به همراه دارند.همانطور که در طول یکسال گذشته بورس بازدهی بالایی با خود به همراه داشته است.

نگرانی ها از این جهت است که در صورتی که بورس تغییر جهت داد سریعا بتوانید سود های این یک سال را از بورس خارج کرده و به حقیقت سود شناسایی کنید.

به جهت اینکه تغییرات اساسی در جدول نداشتیم و تغییرات محدود بوده است صرفا در این پست به نمادهایی می پردازیم که تغییر شرایط داشته اند و دیگر نمادهایی که در این پست درج نشده اند ، به معنای عدم تغییر شرایط شان است.برای مادهایی که درج نشده اند به بررسی جدول حرفه ای هفته گذشته مراجعه کنید.

البته نمادهایی که ظرف امروز و فردا شرایط شان تغییر کند ، ذیل همین پست  به روز رسانی خواهند شد.

 

 • اولین نماد مورد پرسش مرقام است.مرقام را خرید در 225 تومان به حد سود 265 تومان معرفی شد.در حال حاضر سهم در 265 تومان معامله می شود که سود 18 درصد را در یک هفته به ارمغان آورده است .این سود کوتاه مدت را به کاربران و همراهان عزیز تحلیلها تبریک می گوییم.

 

توضیحات ادامه کار با سهم : کاربران کم ریسک در همین حوالی 265 تومان می توانند اقدام به شناسایی سود کنند.اما در مورد پر ریسک ها اگر سهم از 270 تومان به بالا عبور کرد می توانید برای 315 تومان نگهداری کنید.حد ضرر جدید را نیز 260 تومان قرار دهید.البته ذکر کنیم که در صورت تضعیف جبهه خرید در سهم امکان افت حتی به زیر 225 تومان نیز وجود دارد که ریسک نگهداری سهم را بالا برده است.

 

 

 • نماد بعدی فولاژ است.البته فولاژ را 2 بار معرفی کرده ایم.یکبار در 500 تومان به حد ضرر 490 تومان که در این خرید کاربران حدود 25 درصد سود داشته اند و بار دیگر عنوان کردیم که در صورت عبور با قدرت سهم از 590 تومان به بالا به حد ضرر 575 تومان خرید داشته باشید.در این مورد در حال حاضر حد ضرر شکسته شده است و آخرین قیمت سهم حدود 560 تومان می باشد.طبق استراتژی سبد حرفه ای سهم باید در 575 تومان فروخته می شد اما برای کاربرانی که اقدام به  نگهداری کرده اند مجددا سهم را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

توضیحات ادامه کار با سهم : برای اینکه بررسی سهم ساده و کاربردی شود نگاه ما بیشتر معطوف بر موج شماری الیوت است.در حال حاضر به نظر می آید که سهم در موج بزرگ 5 صعودی و در ریز موج 4 نزولی است.در این حالت افت سهم تا حوالی 530 تومان احتمالا روی دهد.اما در صورتی که قیمت به 530 تومان برسد پس از آن اهداف صعودی سهم آغاز خواهد شد.اولین هدف میان مدت در مسیر رشد حوالی 688 تومان در سهم دیده می شود که البته پس از آن نیز اهدافی وجود دارد که در جای خود بررسی خواهد شد.

 

 

 • نماد بعدی ومعادن است.ومعادن را در 570 به مقاومت 650 و اهداف 715 و 790 در کوتاه مدت و 850 در میان مدت به حد ضرر 540 و حد ضرر پر ریسک 500 تومان معرفی کردیم.معرفی ما هم زمان شد با افت اردیبهشت ماه و پس از آن سهم تا حد ضرر پر ریسک کاهش موقت را تجربه کرد.بعداز برخورد سهم به 500 تومان مجددا روند صعودی آغاز شده و سهم تا مقاومت 650 تومان خود رشد داشته است که حدود 14 درصد سود می شود. در حال حاضر سهم حدود 600 تومان در حال معامله است.

 

توضیحات ادامه کار با سهم :در بررسی الیوت ، سهم در موج 5 بزرگ صعودی دیده می شود حد ضرر جدید سهم را 580 تومان قرار می دهیم و به اهداف قبلی یعنی 715 و 790 کوتاه مدت و 850 میان مدت نگهداری می کنیم.البته سهم در محدوده 650-668 تومان محدوده مقاومتی دارد که برای رشد باید این محدوده به بالا شکسته شود.

 

 • تبریک نماد وساخت : نماد وساخت را در تاریخ 92/3/12 معرفی شد و تا به امروز به رسیدن به اولین حد سود خود در 325 تومان  سود 22 درصدی برای ما به همراه داشته است

توضیحات ادامه کار با سهم : در حال حاضر هدف سهم حوالی 350 تومان به نظر می آید.کاربران کم ریسک در 350 تومان در صورتی که صف خرید عرضه بسیار سنگینی داشت می توانند سود شناسایی کنند اما کاربران پر ریسک محدوده مقاوتی 350-370 تومان را مد نظر داشته باشند.در صورتی که سهم با قدرت از این محدوده عبور کند خود را برای اهداف 420 و شاید 460 تومان آماده کرده است.حد ضرر جدید سهم را نیز 310 تومان قرار می دهیم.

 

bashgah-banner

28 نظرها

 1. اقای مشکانی بنده حرفم با شما نیست چون من هر موقع در پست سبد حرفه ای سوالی در مورد جدول و شاید سهمی که در سبد حرفه ای نبوده شما پاسخگو و راهنمایی بنده بودید و من به خاطر سود های که کردم از شما و همه همکارانتان تشکر میکنم من مطلب بالا را به جهت نقد سازنده و در جهت پیشرفت سایت و تبلیغات و جذب بیشتر کاربران عرض نمودم انشالله که انتقاد بنده به گوش همکاران شما برسد و مانند گذشته راهنمایی من و دیگر کاربران سایت باشند کمال تشکر فراوان از شما اقایی مشکانی عزیز و دیگر همکارانتان دارم

 2. با سلام از موقعی که سایت تغیر کرده انگار همکاران شما هم در سایت روش خود را تغیر دادند چون در هر پستی که عزیزان مطلبی را برای کاربران میگذارند دیگر پاسخگویی کاربران نیستند به هر حال دیدگاه کاربران و شاید سوالهایشان برای همکارانتان مهم نیست ………………………
  در کل تشکر و سپاس از زحمات شما

  • کمی کم لطفی می کنید.پست هایی که اشاره شد را بنده چک کردم.2 مورد به نظرم آمد.اول اینکه همکاران کمی با قسمت تائید نظرات مشکل فنی دارند.کامنت های تائید شده بعضا در پروفایل مدیران قابل مشاهده نیست که در حال بر طرف شدن است.دوم اینکه برخی پست ها از آن جهت که جنبه خبری دارندهمکاران بنده فکر نمی کرده اند که سوالی پرسیده شود.به همین جهت قسمت نظرات را چک نمی کردند.بنده طبق وظیه نظر شما را به اطلاع همکاران اطلاع دادم.انشاء ا… مشکل برطرف خواهد شد.

  • امکان اینکه مجمع خوبی برگزار شود وجود دارد اما بنده از مجامع دل خوشی ندارم و طبق تجربه به جز چند مورد معدود رضایتی از مجامع نداشته ایم.به نوعی قبل از مجمع سهم را داغ می کنند و به یکباره در مجمع و پس از آن سهم را به حال خود رها می کنند.سود کبافق تا به حال حدود 24 درصد بوده است.حیف از این است که سود شما یا در حقیقت سرمایه شما 8 ماه در این شرایط تورمی در دست شرکت باشد

  • در بورس ایران به دلیل ابهامات میان مدت به هیچ عنوان توصیه به خرید های بلند مدت نمی کنیم.اما به جهت پرسش شما سهم هایی که دارای طرح های توسعه هستند از قبیل میدکو ، کچاد ، کگل ،پکویر ، فولاژ می توانند مناسب باشند.اما در نظر داشته باشید که پیدا کردن نقاط ورود و خروج مناسب به این گونه سهم ها بسیار مهم است و در هر قیمتی نمی توان وارد و خارج از این سهم ها شد.ریسک مهم دیگر امکان افت نسبت P/E بازار است که به عنوان یکی از ریسک های بالقوه خود نمایی می کند.در کل از خرید بلند مدت پرهیز کنید بهتر است.

نطر گذاشتن