تلاش برای پایین نیامدن…

254
telegram nokhbegan-start
تلاش برای پایین نیامدن...Reviewed by مدیر سایت on Jul 27Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

شیمیایی ها

بالاخره بعد از مدت ها انتظار 2 شرکت این گروه یعنی شپنا و شتران که چند ماهی به علت ابهام در مورد صورت های مالی سال 92 و اختلافاتی که با شرکت ملی و پالایش نفت داشتند متوقف بودند .صورت های مالی خود را با بازار ارایه کردند . در همین ارتباط ، شپنا توانست با سرمایه 1000 میلیارد تومان ، از مبلغ 2001 ریال سود پیش بینی شده برای سال مالی92 مبلغ 1973 ریال ( نزدیک به 99 درصد پوشش ) آن را محقق کند که پوشش قابل توجهی می باشد. به نظر می رسد اختلاف نظر شرکت های پالایشی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در کیفی سازی محصولات پالایشی حل شده است و شرکت های پالایشی می توانند اقدام به انتشار گزارش صورت های مالی سال 92 نمایند. پس از گزارش صورت مالی شرکت های پالایش نفت تهران و اصفهان به عنوان نخستین شرکت پالایش به نظر می آمد اختلاف نظر شرکت های پالایشی با شرکت ملی پالایش و پخش در خصوص فرمول محاسبه نفت خام و همچنین فروش فرآورده های نفتی برطرف شده باشد .

از طرفی شرکت بورس کالای ایران روز شنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد : قیمت محصولات پتروشیمی، فرآورده‌های نفتی، فولادی، کشاورزی و طلا از امروز (یکشنبه) بر اساس قیمت بورس‌های منطقه‌ای و جهانی معامله می شود.

امروز وضعیت گروه با توجه به رشد اخیر کمی نگرانی تر بود.شخارک و شدوص بهتر دوام آوردند.

خودرو

این گروه در برخورد با سقف چند ماهه ی شاخص گروه صنعت ناکام مانده و بی جان معامله می گردد. خاذین سود هر سهم سال ۹۳ به (۲۹۰)ریال رساند .گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۲۰۱ ریال زیان محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۶۹ درصد)

 

فلزات

در این گروه پیرو مطالب تحلیلی که بر روی خروجی سایت قرار می گیرد.رشد را شاهدیم.انتظار داریم روی جهانی ارام آرام از سرعت رشد خود کم کند.

 

سیمانی ها

گروه سیمان با توجه وضعیت شاخص گروه صنعت،اوضاع کوتاه مدت بهتری نسبت به میان مدت دارند.امروز سیمان کردستان پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را همراه با تعدیل منفی ۲۶ درصدی از ۱,۱۷۴ ریال به ۸۶۴ ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۴۱۸ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۴۸ درصد)

 

شاید شیرین ترین گروه امروز قندی هابودند.خبر رشد نرخ تصفیه ی شکر خام به میزان 18% به کمک شان آمده. شهد پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۹۳/۰۴/۳۱ را همراه با تعدیل منفی ۱۴ درصدی از ۱,۹۲۱ ریال به ۱,۶۵۵ ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱,۶۲۵ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۹۸ درصد).پیشنهاد بررسی قچار رو به دوستان می کنم.

در مطلب کام بازار شیرین شد اعضای حرفه ای میتوانند تحلیل شاخص این گروه و یک نماد را ببینند.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7132

نیکل (تن/دلار) 19104

آلومینیوم (تن/دلار) 1945

روی (تن/دلار) 2398

طلای جهانی (اونس/دلار) 1306

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن