تحلیل تکنیکال در کنار بررسی شایعه
telegram nokhbegan-start
تکنو شنیده( بهنوش‌ ايران‌ (غبهنوش) -بيسكويت‌ گرجي‌ (غگرجي)-ايران‌ خودرو (خودرو) -تجارت الكترونيك پارسيان (رتاپ) )Reviewed by سعید اشتری on Oct 15Rating:

تکنو شنیده به این موضوع می پردازد که ایا شایعات و شنیده های مثبت در مورد یک نماد میتواند باعث رشد در نمودار قیمت شود یا اینکه نمودار قیمت حرف خود را میزند و به راه خود ادامه میدهد ؟

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تجارت الکترونیک پارسیان (رتاپ) :

شنیده می شود رتاپ درخواست افزایش سرمایه داد.

 

سهم این شرکت فعال در زمینه الکترونیک  از قیمت 1108 تومان   شروع به کاهش نمود و پس از اینکه توانست   خط روند پیش رو را در قیمت  851 تومان بشکند مقداری رشد کردو به قیمت 905 تومان رسید.

سپس  بار دیگر بازگشت و خط روند را که اکنون تبدیل به مقاومت مهمی شده در قیمت 765 تومان لمس کرده و سپس به طرف بالا بازگشت.

هم اکنون سهم در یک کانال در حال نوسان است .  از انجا که روند میان مدت صعودی است ؛انتظار رشد و شکست خط بالایی کانال در قیمت 890 تومان را داریم

پس از خروج  قیمت  و شکست خط بالایی کانال  در قیمت 890 تومان  روند صعودی سهم اغاز میشود

در ضمن میتوانیم در زمان رسیدن قیمت به کف کانال در قیمت  783 تومان نیز برای گرفتن نوسان وارد  معامله شویم و در سقف کانال از معامله خارج و نوسان گیری نماییمretap

 

 

ایران‌ خودرو (خودرو) :

احتمال تعدیل در نماد خودرو وجود دارد و حتی شایعه بسته شدن آن از گوشه و کنار نیز شنیده می شود.

باتوجه به اینکه روند شاخص گروه مثبت شده است سهام این گروه خودرویی نیز در حال صعود است.

این سهم پس از تکمیل الگوی سرو شانه و شکستن خط گردن به پایین تا قیمت 221 تومان کاهش یافت  سپس رشد کرد و تا قیمت296 تومان  افزایش پیدا کرد.

در حرکتهای بعدی صعودی و نزولی قیمت نتوانست از سقف و کف تشکیل شده عبور کند و تشکیل یک کانال در نمودار داد

قیت مدتها ست در این کانال  بین قیمتهای  293 تومان و 226 تومان در حال نوسان است.

فقط در زمانی که قیمت سقف بالای کانال در قیمت 293 و کف کانال در قیمت 226 را بشکند روند جدید خود را اغاز میکند و میتوان در جهت شکست وارد معامله شد.

ولی میتوان از نوسانات داخل کانال هم برای بردن سود بهره برد.

 

khodro

 

 

 

بیسکویت‌ گرجی‌ (غگرجی) :

شنیده شده : غگرجی هم افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از محل مطالبات دارد

 

در شکل میبینیم که سهم این شرکت یک بار تا قیمت   924 تومان رشد داشت .  سپس تا قیمت  721 تومان کاهش یافت  و  همزمان با رسیدن  اندیکاتور مک دی به محدوده اشباع فروش و تشکیل واگرایی صعودی با اندیکاتور  وخروج مک دی از محدوده اشباع ؛ قیمت به طرف بالا بازگشت و توانست تا قیمت927 تومان رشد کند ولی نتوانست از سقف قبلی بالاتر رود و تشکیل سقف دوقلو داده و شروع به کاهش کرد

قیمت برای رشد نیاز دارد بتواندمقاومت 924 الی 927 تومان را بشکند  ولی در صورتی که در رشد ناکام باشدو  کاهش یابدقیمت 846 تومان روی خط روندنقش اولین حمایت را ایفا میکند.

اندیکاتور مک دی هم در نمودار نزولی میباشد

ghegorgi

بهنوش‌ ایران‌ (غبهنوش):

 

شایعاتی مبنی برتعدیل مثبت بهنوش به گوش میرسد

نکته ای که در مورد این سهم میتوان گفت روند صعودی اندیکاتور ها و رشد قیمت در اینده  میباشد.

 

سهم هم اکنون در حال نوسان  به صورت زیگزاگ  و در یک کانال است

دو مقاومت  در  پیش روی قیمت  وجود دارد  اولین مقاومت   872 تومان که به احتمال زیاد قیمت از ان نقطه برمیگردد . مقاومت بعدی در913 تومان میباشد که محدوده مقاومتی مهمی برای قیمت میباشد.

در صورتی که قیمت باروند صعودی محکمی همراه شود و بتواند سقف کانال را در قیمت873  و سپس 913 تومان به بالا بشکند   هدف قیمتی بعدی 993تومان خاهد بود

حمایت مهمی که برای قیمت وجود دارد در کف کانال و محدوده 728 تومان میباشد

ghebhenoosh

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن