telegram nokhbegan-start
تکنو شنیده (سرمايه‌گذاري‌ رنا (ورنا) ، نفت پاسارگاد (شپاس) ، كشتيراني درياي خزر (حخزر) ، گسترش‌صنايع‌وخدمات‌كشاورزي‌ (تكشا) )Reviewed by سعید اشتری on Oct 5Rating:

تکنو شنیده به این موضوع می پردازد که ایا شایعات و شنیده های مثبت در مورد یک نماد میتواند باعث رشد در نمودار قیمت شود یا اینکه نمودار قیمت به راه خود ادامه میدهد ؟


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سرمایه‌گذاری‌ رنا(هلدینگ‌ (ورنا) :

شنیده شده است که سازمان خصوصی سازی در جدیدترین آگهی خود از عرضه بلوک 5.01 درصدی سرمایه گذاری رنا در 27 مهر خبر داداین بلوک شامل بیش از 150 میلیون و 244 هزار سهم است به تابلوی بورس در رور عرضه به اضافه 15 درصد و بشرط اینکه از قیمت 1215 ریال کمتر نباشد عرضه خواهد شد ارزش پایه کل سهام قابل واگذاری 182میلیارد و 547 میلیون ریال برآورد و بلوک مذکور بصورت اقساطی بفروش خواهد رسید

حال به بررسی نمودار قیمت میپردازیم :

در ابتدا سهم را ازنظر امواج الیوت در نمودار بلند مدت  بررسی میکنیم همانطور که میبینید شرکت سرمایه گزاری  رنا در یک بازه زمانی بلند مدت  موفق شد تا پنج موج الیوتی را به صورت کامل تکمیل کند و پس از رسیدن به قیمت 190 تومان درانتهای موج پنج صعودی ، رشد سهم متوقف گردید وشروع به ریزش نمود ،همزمان با تکمیل موج پنج اندیکاتورهای R S I و استوکاستیک نیز با قیمت ، واگرایی منفی دادند که این نشانه پایان روند صعودی بوده  و از ریزش قریب الوقوع سهم  خبر میداد.

 

VARENA

حال به سراغ روند کوتاه مدت سهم در نمودار روزانه میرویم سهم در حال اصلاح حرکت صعودی بلند مدت قبل میباشد . در انتهای موج پنج الگوی سر شانه تشکیل داده است و در حال حاضر خط گردن الگو را در قیمت  113 تومان شکسته است که این موضوع نشانه خوبی برای سهم نیست.اگر سهم نتواند مقاومت  113 تومان را به بالا بشکند و به کاهش قیمت ادامه دهد اولین حمایت پیش رو  و هدف قیمت 96 تومان است که برابر تصحیح 50% روند بلند مدت صعودی  میباشدو حمایت مهمی محسوب میشود ولی  در صورتی که سهم نتواند در برابر کاهش قیمت مقاومت کرده و به کاهش ادامه دهد  به سوی هدف بعدی در قیمت 74 تومان که برابر با تصحیح کل روند صعودی قبل است خواهد رفت.

نفت پاسارگاد (شپاس) :

در شنیده ها امده است که  نماد شپاس با توجه به قرارداد جدید شرکت بنظر میرسد باید منتظر تعدیل مناسب از این نماد باشیم

حال به بررسی نمودار قیمت میپردازیم :

شرکت نفت پاسار گاد  پس از عرضه اولیه خود رشد قابل قبولی داشت و توانست سود خوبی را نصیب سهامدارانی کند که صبور بودند و دچار هیجانات کاذب نشدند . این سهم تا قیمت 3135 تومان رشد کرد و سپس همزمان با ریزش همگروه های خود  وارد   دوره اصلاح و در نتیجه کاهش قیمت گردید. به نکته ای که میخواهیم توجه شمارا جلب کنیم این است که سهم در حال تشکیل الگوی زیگزاگ بزرک یا همان A B=CD است واکنون در مرحله تکمیل بازوی CD است  که هدف قیمتی در1850 تومان میباشد.از سوی دیگر  در بازوی اخر نیز تشکیل یک الگوی زیگزاگ میبینیم که نقطه پایانی الگو باز هم در 1850 میباشد پس نتیجه میگیریم که قیمت 1850 تومان یک ناحیه حمایتی ویک هدف قیمتی بسیار مهم برای سهم به شمار میرود که به احتمال زیاد قیمت تا انجا پایین رفته و سپس بازگشته وروند صعودی خود را اغاز میکند علاوه بر اینکه در ان محدوده ما حمایت مهم کف دوگانه را نیز داریم پس در ان محدوده و در قیمت 1850  لرای خرید ریسک بسیار پایینی  وجود دارد و میتوان بارعایت حد ضرر وارد معامله شد

نکته مهم: در حال حاضر سهم یک مقاومت در قیمت2473 تومان   و یک حمایت  در قیمت2003 تومان   پیش رو  دارد. شرکت نفت پاسار گاد برای اینکه بتواند در اینده نزدیک  وارد روند صعودی شده و شروع به رشد کند، باید از  قیمت(2473)  به طرف بالا عبور کند  ، در غیر اینصورت به کاهش خود ادامه داده واگراولین حمایت را که کف اخرین حرکت کاهشی قبلی است را به طرف پایین بشکند تا  1850  تومان کاهش می یابد

SHEPAS

کشتیرانی دریای خزر (حخزر) :

شنیده شده است که کارگروه متشکل از بازرگانان روسی و ایرانی جهت تامین محصولات کشاورزی روسیه تامین شده و حجم فعالیت های کشتیرانی دریای خزر افزایش یافته و بزودی سیلو های گندم آستارخان راه اندازی می شود.
شایعه شده ایران و عمان قصد دارند به منظور تسهیل تجارت دریایی بین دو کشور یک خط کشتیرانی ایجاد کنند.

حال به بررسی نمودار قیمت میپردازیم :

شرکت  کشتیرانی دریای خزر یک رشد مقطعی پس از عرضه اولیه تا قیمت 650 تومان داشت و سپس  باتشکیل  سقف دوقلو روند صعودی را به پایان رساند.وشروع به ریزش از سقف قیمت 650 تومان کرد. کاهش قیمت به صورت یک زیگزاگ  نزولی انجام شد و  سهم را  تا قیمت 508 تومان کاهش داد.در  قیمت(508) تومان الگوی زیگزاگ تکمیل گردید و همزمان با صعودی شدن اندیکاتور های استوکاستیک و R S I   سهم را با رشد قیمتی همراه شد . سهم  حخزر پس از یک رشد قابل قبول تا قیمت 583تومان شروع به نوسان در محدوده قیمتی 526 تا 583 نمود.

حالا ابتدا سهم را در نمودار  یک ساعته خطی بررسی میکنیم.  سهم در  دوره زمانی یکساعته در حال تشکیل الگوی زیگزاگ میباشد که تکمیل زیگزاگ در قیمت 553 الی 560 تومان میباشد. قیمت 553 برروی باند بولینگر و 78.6% اخرین صعود قیمت میباشد.

HEKHAZAR

حال به سراغ نمودار شمعی در بازه زمانی روزانه میرویم. دو هدف حمایتی برای قیمت وجود دارد ، هدف حمایتی اول روی باند بولینگر در قیمت 554 تومان و هدف بعدی حمایتی قیمت در 78.6% حرکت صعودی  قبلی در قیمت 547 تومان میباشد و دو حمایت مهم  نیز که  با فلش علامت گزاری شداند که محدوده حمایتی خیلی مهم  بین قیمتهای 525 تا 531 تومان میباشد.  در ضمن لازم به یاداوری است که اندیکاتورهای استوکاستیک و R S I در نمودار هفتگی صعودی هستند که نشانه صعود سهم در اینده میباشد.

HEKHAZAR1

گسترش‌صنایع‌وخدمات‌کشاورزی‌ (تکشا) :

شنیده شده است که افزایش سرمایه 560 درصدی تکشا در حال آماده شدن می باشد.

حال به بررسی نمودار قیمت میپردازیم :

از نظر الیوت در بازه ماهانه ، قیمت پس از پایان موج سوم   اکنون در موج چهار میباشد.

TAKESHA

اکنون  نمودار روزانه را بررسی میکنیم. سهم  در محدوده تصحیح موج چهار تشکیل یک مستطیل  داده است  که قیمت بین  661 تومان( سقف مستطیل) و 339 الی 349 تومان( کف مستطیل) در حال نوسان است و یک محدوده حمایت و مقاومت مهم را تشکیل داده است. در صورتی که سهم تکشا بتواند قیمت 661 تومان را بشکند مقاومت دیگری در قله قبلی به قیمت 776 تومان قرار دارد که محدوده مقاومتی مهمی برای سهم میباشد.

تحلیل تکنیال (سرمایه‌گذاری‌ رنا (ورنا) ، نفت پاسارگاد (شپاس) ، کشتیرانی دریای خزر (حخزر) ، گسترش‌صنایع‌وخدمات‌کشاورزی‌ (تکشا) )

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن