ثبت دومین رکورد شاخص !!

350
telegram nokhbegan-start
ثبت دومین رکورد شاخص !!Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 8Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

خسته نباشید جانانه می گوییم به هیجان قدر قدرتی که در بازار پیچیده و نمی شود انکارش کرد.یک روز رشد نرخ سیمان می شود راننده ی این قطار،روز دیگری رشد نرخ خودرو و امروز هم کاهش بهای تمام شده ی خوراک بعضی از واحد های پتروشیمی… آیا براستی این بازار روند ندارد؟؟

امروز یک رشد عجیب و غریب دیگری را دیدیم.رشدی که هنوز بنده اعتقاد به ایجاد فاز ورود به آن را ندارم چرا که فضا برای پذیرش ریسک اماده نیست و ثانیا هنوز کندل تثبیت کننده نداریم که به آن بهانه سرمایه را وارد کنیم.با همه ی این تفاسیر ارزش معاملات امروز حدود 247 میلیارد تومان بود.حجمی که به نظر خوب می رسید.مدتها بود که این بازار سرمایه این مقدار را به همراه 1108 واحد مثبت به خود ندیده بود.این موارد به طور کوتاه مدت و حسب شکست روند نزولی کوتاه مدت در شاخص قدرت نسبی که در تحلیل شاخص در روزهای گذشته اشاره ای به آن شد منطقی ست.اما همه و همه می دانیم که محرک قوی تری برای بازار نیاز دارد و این ضرورت مدت هاست که دغدغه ی همه ی افراد شده است.قبلا گفته شد که این محرک اگر می خواهد از جنس غیر بازار و سیاسی باشد باید حتما رفع کامل یا بخش چشمگیری از تحریم ها باشد.چراکه تنها این امر است که گشایش مناسبی برای شرکت ها فراهم خواهد کرد.اگر هم بخواهد از جنس بازار باشد باید حتما منتظر گزارش ها بود.مانند گزارش پتروشیمی خارک که در بخش پایین خواهید خواند.

در مجموع وضعیت بازار کاملا سبز با کاملا قرمز تفاوتی ندارد و فضا رابرای معاملات سفته بازی بیشتر فراهم خواهد کرد.امروز همچنان به جز گروه سیمان باقی اعضای بازار بهتر و مثبت تر معامله می شدند.یک نکته ای لازم به تذکر است این هست که توجه داشته باشید حدود 70% بازار بر روی مقاومت های خود قرار دارند و این مورد ریسک خرید را به شدت بالا می برد.پس احتیاط کرده و اولویت خرید روند های صعودی باشد.

در گروه شیمیایی تنها نمادی که منفی معامله می شد پردیسبود که نشان داد مقاومت مهمی در حوالی 1700 دارد.از طرفی پارسانهنوز یکه تازی می کند و انتظار داریم 820 آن را آرام کند.این انتظار برای غدیر750 است.

در گروه ساختمان که داعیه دار این روزها هستند اشاره ای شد بر ثاباد و هدفی که در حوالی 200 منتظر آن است.ثتران به نظر می رسد تا 260 به رالی خود ادامه دهد.شاهدهم با 210 دست و پنجه نرم خواهد کرد و در نهایت سرکرده ی گروه وساخت300 را جدی خواهد گرفت.

در بخش ” ثتران بعد از روز های سخت، وحالا ” میتوانید هدف هایی که این سهم در نظر دارد را مشاهده کنید.

گروه بانکی که این روز ها آرام و با وقار صف می شود می توان تحت نظر قرار داد.مقاومت های زیر مد نظر داشته باشید.ملت260 ،پاسارگاد280 و سپس 300 ، تجارت 125

*امروز در کدال چه گذشت؟

شرکت قند ثابت خراسان اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی تیر ۹۴ را مبلغ مبلغ ۷۱ ریال اعلام نموده است . شایان ذکر است مطابق با اعلام شرکت افزایش سرمایه مذکور، تا تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۹۳/۰۴/۳۱ثبت خواهد شد.

 

شرکت پتروشیمی خارک پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ را ۲۸درصد افزایش داد و با سرمایه جدید ۰۰۰ر۲ میلیارد ریالی مبلغ ۰۰۷ر۳ ریال اعلام نموده است. شرکت قبلا پیش بینی سود هر سهم را ۴,۶۸۰ ریال اعلام کرده بود که در جدید ترین اطلاعیه بدلیل کاهش نرخ خوراک از ۱۳ سنت به ۹.۵ سنت ، پیش بینی سود خود را به ۳۰۰۷ ریال افزایش داده است. ( پوشش ۳ ماهه : ۴۰ درصد )

 

شرکت شاهد اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ را مبلغ ۴۵۶ ریال اعلام نموده است.

 

طبق آخرین خبر از شرکت مهندسی تکنوتار ،مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت در ساعت ۱۵ روز دوشنبه مورخ ۹۳،۰۴،۱۶ تشکیل شد اما به دلیل اینکه مجمع به حد نصاب نرسید تصمیم گیری در خصوص دستور جلسه مجمع به زمان دیگری موکول گردید که متعاقباً اعلام خواهد شد .

 

شرکت قند پیرانشهر اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ را مبلغ ۸۷۱ ریال اعلام نموده است .

 

شرکت ایران خودرو دیزلدر دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۲ به صورت حسابرسی نشده مبلغ ۲,۰۲۴میلیون ریال زیان انباشته پایان دوره در حسابهای خود منظور کرد. گفتنی است شرکت ایران خودرو دیزل با انتشار صورت های مالی یک ساله گذشته خود اعلام کرد در سال گذشته معادل ۵,۸۸۳ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش داشت.

 

پیش بینی درآمد هر سهم شرکت صنعتی آمابرای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۳ به میزان ۶۳۵ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۲ به میزان ۶۱۶ ریال بوده است گفتنی است درآمد هر سهم برای سال مالی جاری به میزان ۳ درصد با افزایش همراه می باشد.

 

شرکت سرمایه گذاری پارس توشهدر عملکرد ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۶۶۵ ریال سود خالص محقق نمود .

 

*امروز در خبرگزاری ها چه خبر بود؟

 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه رسیدن به توافق هسته ای در وین امکان پذیر اما خیلی دشوار است، گفت: به تمدید فکر نمی کنیم و فقط به رسیدن به توافق تا ۳۰ تیر ماه متمرکز شده ایم . مهر

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای دولت یازدهم به صورت اساسی بر خطوط قرمز ما تاکید کرده است و اگر مذاکرات به کندی به پیش می رود نشان دهنده این است که ما بر مواضع خود حساس هستند. خانه ملت

 

دولت نرخ گاز برای مصارف خوراک واحدهای پتروشیمی ها را ۳۴۴۵ ریال و نرخ گاز برای دیگر مصارف واحدهای پتروشیمی را ۱۳۲۰ ریال تعیین کرد. تسنیم

 

 

در ادامه شرایط پیچیده گروه سیمان که پس از دریافت افزایش نرخ نصیبشان شد این بار بحث ممانعت از ورد سیمان ایرانی به عراق مطرح شده است . مدیرعامل شرکت سیمان کرمانشاه با اشاره به کاهش بیش از 50 درصدی صادرات سیمان به عراق، گفت: حل این مشکل نیازمند رایزنی وزارتخانه‌های دو کشور است. ایسنا

 

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم:

مس (تن/دلار) 7178

نیکل (تن/دلار) 19437

آلومینیوم (تن/دلار) 1880

روی (تن/دلار) 2273

طلای جهانی (اونس/دلار) 1318

 

نگاهی به تحلیل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ( وخوارزم) که تا چه محدوده ای رشد خواهد کرد را در این بخش تکمیلی بر بام بازار بخوانید..

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیچرا حسینا پر ریسک هست …؟!
نوشته بعدیخوارزمی تا کجا خواهد رفت ؟
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن