جدول حرفه ای تحلیلها

232
telegram nokhbegan-start
جدول حرفه ای تحلیلهاReviewed by سعید مشکانی on Jul 20Rating:

با سلام به کاربران عزیز تحلیلها

ابتدا مروری داشته باشیم بر وضعیت هفته گذشته بازار و سپس روند آتی بازار را بررسی کنیم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همچنان که هفته گذشته ذکر شد ، از آنجا که بسیاری از سهم های مطرح بازار در پایان موج 3 بزرگ الیوت خود بودند و برخی دیگر نیز موج 5 را تمام کرده بودند پیش بینی می کردیم که تا حدودی عرضه ها تشدید شود.البته مسائل دیگری همچون شناسایی سود توسط معامله گران کوتاه مدت و همچنین عرضه سنگین تاپیکو که به آن اشاره شده بود در این میان موثر افتاده و موجبات افت بورس رقم زده شد.

در هفته آتی دیدگاه ما همچنان تشدید عرضه و شناسایی سود توسط جا مانده ها از بازار است.البته در این بین تک سهم هایی نیز خواهند بود که مسیر صعودی خود را آغاز خواهند کرد.ذهنیت بنده بیشتر منعطف به انتظار بازار برای انتشار گزارشات 3 ماهه است تا پس از بررسی دقیق بر روی گزارشات ، در صورت ادامه شرایط مثبت مجدد روند صعودی سهم های پر پتانسیل آغار شود.

پیشنهاد می کنیم که این هفته را بیشتر بر روی بررسی مجامع و اطلاعیه ها متمرکز باشید و از هیجانات خرید سهام خود بکاهید.با رصد دقیق مجامع و اطلاعیه ها سهم های مناسب را برای بازه میان مدت سبد حرفه ای تحت نظر خواهیم گرفت تا در فرصت مناسب اقدام به ورود به آنها داشته باشیم.

در انتها از آنجا که نسبت به هفته گذشته تغییرات قابل ملاحظه نبوده است در بررسی امروز صرفا سهم هایی را که از جدول گذشته جا مانده بودند بررسی کردیم و منتظر می مانیم تا معاملات امروز انجام شود تا با لحاظ شرایط و معاملات امروز بررسی خود را بر روی دیگر سهام معرفی شده در جدول حرفه ای انجام دهیم.

4.29

bashgah-banner nokhbegan-start

74 نظرها

 1. با سلام ببخشید من را این چند وقت شما را زیاد اذیت کردم اول که این جای مطلب شما را که بالا ذکر کردید ( خاطرم هست که اسن سهم را داشتید) بنده متوجه نشدم در ضمن بنده از فرصت هایی که شما برایم مهیا کردید بسیار سپاس گذارم بنده شاید دیگر در خدمت شما نباشم ولی میخواستم از شما هم مشاوره بگیرم بنده برای خرید خانه میخواهم سهام هایم رابفروشم به نظر شما کار درستی هست یا خیر در ضمن سبد من شپدیس شرانل تاپیکو کچاد فباهنر و بملت غالبر و واتی ممنون میشم

  • اگر استباه نکنم شما سهم را قبل از افزایش سرمایه خرید کردید و پس از افزایش سرمایه پیگیر بودید که سهم چرا افت می کند.
   خرید خانه تا حدودی دلایلی برای رشد هست و دلایلی برای افت که بستگی به تغییر در شرایط دارد.اگر آنطور که دولت عنوان می کند بتواند محیط کسب و کار را بهیود ببخشد ، خانه های زیادی برای فروش و انتقال تقدینگی به بازار تولید روانه بازار خواهد شد که منجر به شکسته شدن قیمت ها می گردد.کاهش بهای دلار هم از آنجا که هزینه ساخت را پایین می آورد مهم است.
   اما با توجه به متغیر های اقتصادی احتمال رشد بهای زمین در زمستان وجود دارد.احتمالا رمین 40 درصدی گران خواهد شد.در طرف دیگر اگر فاز دوم هدفمندی اجرا شود هزینه های ساخت به شدت رشد خواهد کرد.
   در کل اگر تا پاییز برای خرید صبر کنید به نظرم بهتر باشد.تا آن زمان از بورس استفاده کنید.وقتی جهت بورس تغییر کرد به سرعت روانه بازار مسکن شوید.بنده آبان ماه را زمان مناسبی می دانم.البته تغییرات بورس و بازار مسکن تابعی از تصمیمات دولت جدید خواهد بود

 2. با سلام جناب اقایی مشکانی در بخش سوالات کاربری در مورد شپدیس سوال کرده بود و اقایی حاجیان نظرشان رشد سهم تا 2000 تا 2300 میباشد همچنین در بخش بر بام بازار نظر اقای عباس زاده نیز همین بود با توجه که این عزیزان براین باور بودند این مقدار رشد سهم در میان مدت میباشد بازده 2 الی 3 ماه حال در صورتی که در جدول حرفه ای حداقل نزدیک 3 ماه هست سهم معرفی شده و تا کنون رشدی نداشته ایا تغیری در روند سهم ایجاد شده ممنون میشوم اگر توضیحی بدهید

  • این بررسی ما در تاریخ 22 تیر ماه است : قیمت تعادلی شپدیس نسبت به قیمت خرید ما حدود 1810 تومان می باشد.در حال حاضر در بررسی های الیوت امکان رشد سهم به حوالی 2600 و 3150 تومان در میان مدت دیده می شود اگر چه که در کوتاه مدت احتمالا افت تا 1660 و در حالت بد بینانه 1560 را داشته باشیم و پس از آن سهم به سمت اهداف خود حرکت خواهد کرد.البته افت به 1560 که متذکر شدیم بسیار دور از ذهن می باشد و از احتمال خفیفی برخوردار است.اما پس از آن موج بعدی صعودی آغاز خواهد شد.

   این هم بررسی 26 خرداد ماه : شپدیس در آخرید روز کاری خود قبل از افزایش سرمایه حدود 5500 تومان که محدوده خرید ما بود معامله می شد و پس از افزایش سرمایه در قیمت تعادلی 1810 تومان بازگشایی شد که با رشد 5 درصدی در قیمت 1870 تومان متوقف شد.بر همین اساس جدول را با قیمت های جدید جایگزین کردیم.در حال حاضر به نظر می آید سهم در مسیر رشد به سمت هدف 2600 تومانی خود است.البته در این مسیر مقاومت های 2080 و 2280 تومان پیش روی سهم می باشند.افزایش سرمایه نیز با توجه به اینکه سود و زیانی برای سهامدار نداشته ، اما با توجه به رقیق شدن قیمت سهم و آزاد شدن منابع مالی شرکت برای سرمایه گذاری و اصلاح ساختار سرمایه در بلند مدت می تواند اثرات خوبی بر روی سود آوری داشته باشد

   پتانسیل شپدیس برای رشد بالاست.خاطرم هست که اسن سهم را داشتید و از افت آن بسیار ناراحت بودید.بنده همان جا اشاره کردم که در کوتاه مدت شاید سهم نزولی شود اما در میان مدت احتمال رشد سهم بسیار بالاست.در شرتیط فعلی اگر سهم زیر 1800 نیاید پتانسیل رشد بسیار بالاست

 3. سلام آقای مشکانی
  خدا قوت
  در دیداری که قبلا با شما داشتم یادمه راجع به سایتی(فکر کنم) صحبت می کردید که مشخصات و تعداد سهام هایی که به نام اشخاص هست را ثبت می کند. گفتید اگر در اکانت خودمان نشان ندهد معنیش نیست که سهام را نداریم فقط نشان نمیدهد ولی در اونجا (اون سایت )نشان میدهد.گفتید برید یوزر پس ورد بگیرید و چیزی ازین دست.ببخشید گنگ حرف میزنم.مخاطب شما آقای صابریان بود و من دورارور شنونده بودم.تازه هم وارد شده بودم اطلاعی نداشتم راجع به چی صحبت می کنید.

 4. سلام
  درمورد ثاژن پوشش کم در گزارش 6 و 9 ماهه میشه یک توضیح بدهید
  در مورد وتوکا همینطور چقدر احتمال پوشش سود پیش بینی شده را میدهید. این شر کتهای سرمایه گذاری چطوری سودشون محاسبه میشه سود تقسیم شده Dpsشر کتهای زیر مجموعه یا سود epsدر مورد وتوکا فکر نکنم epsپوشش ده

 5. اقایی مشکانی ممنون از پاسخگویی تان یه سوال در مورد دوره بعدی کلاس هاکه از 25 شروع شده پر نشده یا این دوره هم پر شده دوستم میگویید تماس با ان گرفته نشده در ضمن فردا صبح مبلغ 347 هزار تومان را واریز میکند ممنون از شما

  • بررسی 29 تیر ماه که هنوز موثق است :
   در مورد بکاب احتمال افت به 350 و شاید 320 تومان وجود دارد.اما از آن طرف در 370 تومان حمایتی دارد که ممکن است روند صعودی سهم را تقویت کند و کوتاه مدت منجر به رشد تا 470 تومان گردد.عبور از 470 تومان نیز احتمالا باعث رشد تا 650 تومان می گردد.اگر ریسک افت به 350 تومان را می توانید قبول کنید ، می توانید در قیمت های فعلی برای اهداف 540 و شاید 650 تومان خرید کنید.

  • بررسی 22 تیر ماه که البته هنوز بنده موثق می دانم :
   از رتاپ تا به حال حدود 55 درصد با احتساب افزایش سرمایه در سود می باشیم.در حال حاضر با توجه به نمودارها امکان رشد سهم تا به 850 و شاید 920 تومان وجود دارد.اما سهم بسیار پر ریسک شده و در صورت نزولی شدن امکان افت به حوالی 700 و با شکست آن تا 600 تومان وجود دارد.از این جهت افراد کم ریسک می توانند همین حوالی اقدام به شناسایی سود کنند.

  • بله ، یقینا با قیمت جدید اهداف نیز تغییر کرده است.

   نمودار ها هنوز تعدیل نشده اند و نمی توان مسیر مشخصی برای سهم ترسیم کرد.در حال حاضر سهم حمایت 680 تومان و مقاومت 750 تومانی دارد که در کوتاه مدت احتمالا در همین حوالی در نوسان خواهد بود.اگر 750 تومان به بالا شکسته شود احتمال رشد تا به 900 تومان وجود خواهد داشت.برای بررسی تکنیکال جامع تر باید چند روزی سهم معامله شود تا با داده های جدید نمودار را تعدیل کنیم.در مورد گزارش سهم نیز ، کچاد پیش بینی سود حدودا 98 تومانی داشته است که تا حدودی نیز محافظه کارانه ارزیابی می گردد.در میان مدت همان 900 تومان احتمالا در دسترس خواهد بود

  • نمودار ها هنوز تعدیل نشده اند و نمی توان مسیر مشخصی برای سهم ترسیم کرد.در حال حاضر سهم حمایت 680 تومان و مقاومت 750 تومانی دارد که در کوتاه مدت احتمالا در همین حوالی در نوسان خواهد بود.اگر 750 تومان به بالا شکسته شود احتمال رشد تا به 900 تومان وجود خواهد داشت.برای بررسی تکنیکال جامع تر باید چند روزی سهم معامله شود تا با داده های جدید نمودار را تعدیل کنیم.در مورد گزارش سهم نیز ، کچاد پیش بینی سود حدودا 98 تومانی داشته است که تا حدودی نیز محافظه کارانه ارزیابی می گردد.در میان مدت همان 900 تومان احتمالا در دسترس خواهد بود

 6. با سلام اقای مشکانی فباهنر گزارش اش را داد فقط ۱۱ درصد پیش بینی رو پوششش داده به نظر شما باز به همان اهداف میرسه ببخشید اخه یه اشتباه کردم به حرف یکی از دوستانم که میگفت 400 درصد تعدیل داره خرید کرده بودم ممنون از راهنمایی و کمک های شما

  • یکی از تحلیلگران بنیادی که بنده هم ارادت خاصی به ایشان دارم و ضمنا به تحلیلهایشان اعتماد چند ساله می گفتند که وضعیت فباهنر خوب است.البته جدیدا با ایشان ارتباط نداشته ام.یادم بماند فردا از ایشان نظر جدید می گیرم.اما تکنیکال سهم بنده در 22 تیر ماه یک بررسی داشتم که هنوز موثق می دانم :
   سهم تا 375 تومان که هدف ما بود رشد داشت که معادل 143 درصد سود از سهم می باشد.پس از آن سهم تا به 315 تومان افت کرده است که احتمال افت به 295 و شاید 260 و 230 تومان نیز وجود دارد.اما پس از آن احتمالا سهم وارد موج 5 الیوت خواهد شد که هدف آن 510 در میان مدت خواهد بود.البته در این میان مقاومت های مهم 370 و 440 تومان نیز وجود دارند.

  • احتمال افت کوتاه مدت به 93 و 83 تومان وجود دارد.نمودار ها هم امکان افت را نشان می دهند اما در میان مدت اهداف قبلی پا بر جاست.خدف سهم همان 185 تومان سابق است اما در 135 تومان نیز یک مقاومت مهم داریم.بنده فکر می کنم اگر صبر کنید احتمال افت به زیر 100 تومان وجود دارد.اما اگر شرایط مطابق انتظار ما نشد و سهم صعودی گردید با عبور از 120 تومان دیگر احتمال افت خفیف می گردد.آن وقت نیز می توان وارد سهم شد.

 7. من هم کچاد رو در قیمت 1320 خریدم . برای هدف 1800 یا 1900 که فرموده بودیید در سبد حرفه ای ، و در مجمع هم رفتم .حلا این حق تقدمی که به ما میدهند چه نفعی برای ما دارد آیا مثل خود سهام قابل خرید و فروش هست. به چه تعداد حق تقدم می دهند .کی به سهام تبدیل میشود .بعد از بازگشایی هم باز بخرم یا نه ؟؟؟؟؟؟

  • خرید مجدد انجام ندهید تا اطلاعات جدید برسد.حق تقدم ها تبدیل به سهم می شود و از آنجا که قیمت سهم را رقیق می کند تا حدودی نیز می تواند موجبات رشد را نیز فراهم کند.در میان و بلند مدت نیز با وجوه جمع آوری شده شرکت طرح توسعه جدید احداث می کند و تولید افزایش پیدا کرده و در بلند مدت سهم را در مدار رشد قرار می دهد.
   تعداد حق تقدم ها دقیقا برابر با تعداد سهام شماست و باید به ازای هر حق تقدم 100 تومان به حساب شرکت واریز کنید.پس از ثبت افزایش سرمایه ، حق تقدم ها قابل معامله می شوند.معمولا چند ماهی زمان می برد.از نظر بنده اگر در افزایش سرمایه شرکت نکنید و حق تقدم ها را در قیمت مناسب که در روزهای آتی با بازگشایی اعلام خواهد شد بفروشید بهتر باشد

   • تشکر از راهنمای خوبتان .فقط یه نکته من 10000 عدد سهم کچادو دارم که رو1320 گرفتم اگه تو مجمع افزایش سرمایه بخوره فیمت سهام من میشه 690 و حق تقدمم قیمتش 590 درسته ؟ پس همینکه در مجمع رفت سهامم به طور خودکار افزایش سرمایه روی سهامم من هم اعمال میشه همینطوره ؟؟؟! و معاملات به صورت آنلاین هست از کجا بفهمم ای حق تقدم م کجاست که سریع السیر بخوام بفروشمش ،یه راهنمایی کنید برای پرسه فروشش چون من تاحالا با حق تقدم سروکار نداشتم ممنونننننننننننننننننن

  • سهم در موج 5 است.اهداف این موج هم در سناریو های مختلف 2800 و 3000 و 3200 و 3500 تومان دیده می شود.موج 5 از آنجا که موج آخر صعودی است ریسک بالایی دارد.از هر کدام از این قیمت ها سهم می تواند برگردد و نزولی شود.اینکه دقیقا از کدام یک سهم بر می گردد تقریبا قابل تشخیص نیست.اما بنده بیشتر احتمال می دهم که سهم تا حوالی 3000 و شاید 3300 تومان برود.اگر کم ریسک هستید که سود شناسایی کنید.اما اگر ریسک پذیری دارید می توانید ضمن پذیرش احتمال افت سهم را برای اهداف بعدی نگهداری کنید

 8. با سلام اقایی مشکانی در بقیه سهم ها در سبد حرفه ای تغیرات نداریم یا اگر داریم جدول را کی به روز میکنید بعد یه سوال در مورد کچاد در پرتفوی انلاین من سهم کچاد را قیمت سهم کچاد را 6906درج کرده و حق تقدم ان را 3851 و این با مطلبی که شما در مورد کچاد توضیح دادید همخوانی ندارد میشه من را راهنمایی کنید ممنون

 9. با عرض سلام وخسته نباشید
  اگه امکانش هست در مورد کچاد توضیحی بفرمایید
  من این سهم رو در تاریخ 92/4/18 حوالی قیمت معرفی شما خریدم
  خواستم ببینم به من سود تعلق می گیره یا نه؟ و اینکه قیمت سهم نصف شده وسرمایه ی من نصف.اگه میشه من رو توجیه کنید.
  سوالم رو هم به پای تازه کار بودن بزارید.
  با تشکر از زحمات شما

  • تعداد سهام 2 برابر شده است.شما هر 100 سهم که قبلا 1280 تومان داشتید ، الات شده یک سهم 690 تومانی و یک حق تقدم حدودا 590 تومانی که می شود 1280 تومان.

   1280 تومان قیمتی بود که سهم قبل از مجمع در آن بسته شد.سرمایه شما سر جای خود است.

   خیلی بخواهم ساده بگویم شما قبلا یک نان داشته اید ، الان شده 2 تا نصفه نان.در کل همان نان سابق را دارید.مثال را اینطور گفتم چون تمثیل است و در ذهن تا ابد باقی می ماند

 10. سلام و درود بر شما
  طاعات و عبادات مورد قبول حق باشد
  بنده مطلبی جامع و تحلیلی کم نظیر از یکی از اساتید در مورد هلدینگ خلیج فارس خواندم و می خواستم نظر شما را هم در مورد ان بدانم
  باز هم تشکر و قدردانی مرا داشته باشید
  ((((( روز به خیر
  امروز وقت کردم با دقت خوبی صورت مالی چند زیر مجموعه خلیج فارس را ببینم.(من این شرکت را بسیار دوست می دارم) یک عملکرد جالب حسابرسی انجام شده در تمام زیر مجموعه ها.
  شرکت فجر امسال 182درصد افزایش سود عملیاتی داشته. شرکتی که هنوز افزایش قیمت یوتیلیتی را منظور نکرده. و فجر 2هم تازه شروع به کار کرده. در مقابل 380 درصد افزایش هزینه وام ارزی ناشی از تسعیر بدهی ارز. یعنی هزینه وام را به 440 میلیارد تومان رسانده.
  شرکت برزویه امسال (منظور 91) 141 درصد افزایش سود عملیاتی داشته. تولیدات این شرکت و صادرات و این حرفها حرفها حرفی برای گفتن نگذاشته. در مقابل 907 درصد افزایش هزینه وام ارزی ناشی از تسعیر بدهی ارز. یعنی هزینه وام زا 329 میلیارد تومان رسانده.
  تندگویان 137 درصد سود عملیاتی رشد داشته در مقابل هزینه وام ارزی 600 درصد رشد و به 271 میلیارد رسانده.
  خب این روخوانی بود نتیجه اخلاقی ان می شود 2 نکته زیر

  1این شرکتها تنها نیمی از سال را با ارز 2450 محصول فروختند. و در اوایل سال 1226 بودند. بدون تخفیف خوراک! و تحریم های سنگین و ظرفیت تولید پایین اجبار به تولید محصولاتی چون بنزین و…. که با همه داستان این میزان در سود عملیاتی رشد داشتند

  2 هزینه وام ارزی است. که شرکتها تمام هزینه اضافه شده بر شرکتها را همه در یک جا جمع کرده و در 91 تسعیر کردند. برای مثال پتروشیمی فجر که کلا (187+42+39) میلیون یورو بدهی ارزی دارد. قبلا با یورو 1594 تومانی باید پرداخت می کرد اما حالا باید با ارز 3238 تومانی پرداخت کند که یعنی 440 میلیارد تومان هزینه اضافی! این شرکت می توانست این بار هزینه اضافی در مدت اقساط وام که بین 8.5 تا 10 سال است پرداخت کند و سرشکن کند. اما همه این اضافه هزینه در 91 وارد کرده و عملا قسط وام برای سالهای اتی با همان نرخ 1594 تومانی در صورت مالی شرکت به عنوان هزینه ثبت می شود.

  این یعنی شرکت بار مالی سنگین را در سال 92 برداشته. هنوز منتظر گزارش لیدر اصلی یعنی بندر امام هستم. )))))

  • این روزها چیزی که زیاد است تحلیل.
   پنظر بنده این است که هر کسی از زاویه ای به سهم نگاه می کند و از آنجا که سهم بزرگی است گوشه کنار زیاد دارد و واقعا نمی توان بررسی کاملی روی سهم کرد.اگر می توانستند قیمت سهم را بررسی کنند که خوب خود دولت این کار را می کرد.
   توصیه بنده این است که این تحلیلها را فقط بخوانید برای افزایش حجم اطلاعات و به عنوان سیگنال از این تحلیلها استفاده نکنید

 11. باسلام وعرض خسته نباشید نمیدانم تو این همه سهام که معرفی کردید وهمه آینده دار ویا تابحال سود داشته اند چرا من باید وگردش راخریده باشم که بجای چهل درصد پیش بینی سود حال باید شناسایی ضرر کنم ؟! غیر ازفاکتور ریسک سهام بهتر نیست درمعرفی سهام ها الویت بندی نیز شوند حداقل افرادی مثل من سهام های بهتر والویت دار را خرید می کنیم هرچند من سبد سهام دارم ولی تابحال هرزمان برای خرید یکی از سهام های معرفی شده اقدام کنم دقیقه همان سهامی بوده که تحلیل آن Fail گردیده است !!

  • قصد داریم همین کار را انجام دهیم تا سهم هایی که بهتر اند در کانون توجه باشند.البته تا کنون نیز چنین روشی داشتیم ، معمولا سعی می شد در انتخاب سهم به 3 حالت ریسک کم ، متوسط و یا زیاد اشاره شود تا کاربر در انتخاب راحت تر باشد.اما ظاهرا کارایی مد نظر را ندارد.الویت دادن کار سنگینی است.باید ساز و کار دقیقی اول برای آن پیدا کنیم.پس از آن حتما الویت دهی خواهد شد

نطر گذاشتن