بولتن هفتگی بازارهای اقتصادی به همراه گروه های برتر بورسی در این هفته

267
telegram nokhbegan-start
بولتن هفتگی بازارهای اقتصادی به همراه گروه های برتر بورسی در این هفتهReviewed by سعید مشکانی on Aug 17Rating:

با سلام به کاربران عزیز تحلیلها

ابتدا بررسی خواهیم داشت بر روی بازارهای سرمایه گذاری و سپس به سراغ سهم های معرفی شده در سبد حرفه ای خواهیم رفت.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در بازار طلا و ارز تغییر محسوسی نداریم و فعلا این بازار توانایی جذب نقدینگی را ندارد.البته انس در 2 روز گذشته یکی از مقاومت های تکنیکالی خود را به سمت بالا رد کرده است که می تواند منجر به رشد انس تا حوالی 1412 دلار گردد.

دلار نیز فعلا حمایت 3080 و مقاومت 3220 تومانی را پیش رو دارد.شکست هر یک از این 2 سطح به سمت پایین و یا بالا می تواند منجر به ادامه مسیر در جهت شروع شده گردد.فعلا سیگنال خاصی از این بازار نداریم و در حال دنبال کردن بازار هستیم.

بازار املاک نیز فعلا در رکود فصلی قرار گرفته و این بازار نیز در حال حاضر توانایی جذب نقدینگی را ندارد.البته پس از ماه رمضان هر ساله با شروع فصل نقل و انتقالات شاهد رشد در بهای اجاره بها بودیم اما در سال جاری خبری از شوک قیمتی نیست و ظاهرا اکثر مستاجران و موجران تمایل به تمدید قرار داد خود دارند و آنطور که فعالان این بازار اعلام می کنند تعداد قرار دادها نسبت به تابستان گذشته کاهش چشمگیری تا به امروز داشته است.

در مباحث سیاسی که موثر بر ریسک های سیستمی بازار بورس است همانطور که مطلع شده اید 15 نفر از 18 وزیر پیشنهادی دکتر روحانی رای اعتماد از مجلس گرفته اند.رای وزیر پیشنهادی اقتصاد با 274 رای بیشترین رای اخذ شده در بین وزرای پیشنهادی بود.همچنین وزرای نفت ، نیرو و صنعت که مرتبط با بازار سرمایه اند به سلامت از سد مجلس عبور کردند.در بین وزرای فرهنگی که شامل 4 وزیر  آموزش و  پرورش ، فرهنگ ، علوم و ورزش می شوند تنها وزیر فرهنگ توانست از مجلس رای اعتماد اخذ کند که نشان از مخالفت مجلس با وزرای فرهنگی دولت است.

همچنین امروز ( جمعه ) گزارش پیش بینی سود 3 پالایشگاهی متوقف منتشر شد که نشان از تعدیل سود قابل ملاحظه آنها دارد.در همین مورد مسئولان سازمان بورس از آنجا که گزارشات فوق دارای ابهامات اساسی است و حسابرس نیز به دلیل همین ابهامات نظری پیرامون صورت های مالی ارائه نداده است ، بازگشایی نماد ها را به پس از انتشار نظر حسابرس موکول کرده اند.

اما در مورد بورس پیش بینی ها همچنان موید تداوم رشد در بلند مدت است ، اگر چه این هفته انتظار می رود با روبرو شدن قیمت اکثر شرکت ها و شاخص های گروه های حاضر در بورس شاهد تقابل قوی عرضه و تقاضا باشیم که می تواند در کوتاه مدت موجب بروز نوسانات منفی کوتاه مدت باشد.

گروه های سیمان ( به دلیل آزاد سازی در قیمت سیمان ) – بانکی ( مباحث مرتبط به تراز ارزی و ذخایر دلاری ) – غذایی ها ( با حذف ارز مرجع و اختصاص ارز مبادله ای که موجب افزایش حاشیه سود شرکت های داخلی می گردد ) –  خودرویی ها ( تجدید ارزیابی دارایی ها و رشد دارایی های زیر مجموعه ) – لوازم خانگی ( کاهش واردات و رشد قیمت های فروش در کنار افزایش تیراژ ) – شیمیایی ، پتروشیمی ، پالایشگاهی و فلزات ( به دلیل رشد قیمت های فروش متاثر از رشد بهای ارز ) – دارویی ها ( حذف ارز مرجع و اختصاص ارز مبادله ای ) – ساختمانی ها ( رشد بهای املاک و مستغلات متاثر از رشد بهای ارز و افزایش نقدینگی ) – هلدینگ و سرمایه گذاری ها ( رشد بهای سهام شرکت های زیر مجموعه و عرضه آنها در بورس ) از جمله گروه های هستند که در میان مدت همچنان بازار در انتظار رشد بهای سهام آنها است.

کاربران عزیر سعی داشته باشند با انتخاب سهام مناسب از گروه های فوق و اختصاص ترکیبی موزون از آنها در سبد سهام خود با کاهش در ریسک بازدهی به مراتب بیشتر از تک سهم شدن را بدست آورند.الته مجموعه تحلیلها نیز سعی دارد که در معرفی سهم های خود به گروه های پیشرو و پر پتانسیل توجهی ویژه داشته باشد و در معرفی های خود فقط بر روی یک گروه متمرکز نگردد.

 

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن