جدول حرفه ای تحلیلها

223
telegram nokhbegan-start
جدول حرفه ای تحلیلهاReviewed by سعید مشکانی on Sep 15Rating:

با سلام مجدد به کاربران تحلیلها

همانطور که قبلا گفته شد آرشیو جدول حرفه ای از بین رفت وبدین جهت مجدد جدول حرفه ای را تهیه کردیم که با توجه به اینکه بسیاری از سهم ها را فروخته و یا تعویض کرده بودیم کمی زمان بر شد.از این هفته جدول مجددا به صورت هفته ای بررسی خواهد شد.البته دیدگاه کارشناسان تغییر در سهم هایی است که سود مناسبی عایدمان شده است.به تدریج و در حین بررسی به سهم های فوق هم اشاره خواهد شد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از کاربران عزیز خواسته می شود از این جهت که ( در مطلب قبلی هم اشاره داشتیم ) بورس تا حدودی سیاسی شده است و واکنش ها نسبت به اخبار سیاسی به شدت قوی است همچنین تغییر و تحولات در سطح کلان اقتصادی در جریان است به روند شاخص ( به عنوان نشان دهنده ورود و یا خروج نقدینگی به بازار بورس ) نگاهی ویژه داشته باشند.

تاکید می کنیم که ارزش ذاتی سهم های مورد توجه بازار بالا است منتها 2 ریسک عمده در بازار وجود دارد.اولی رشد نرخ سود بانکی که منجر به خروج نقدینگی از بازار بورس خواهد شد و دومی از آنجا که تغییر و تحولات مدیریتی در جریان است و مدیران جدید یا مشخص نشده اند و یا برنامه هایشان را اعلام نکرده اند با مشخص شدن هر مدیر و مواضعش بازار تغییراتی را به خود خواهد دید.

تصمیمات مدیریتی مانند هندوانه در بسته است و کسی از آنها مطلع نیست به همین جهت امکان بررسی آن از ما نیز سلب شده است.

به طور معمول طبق روال گذشته روندی که بازار در پیش رو خواهد داشت احتیاط و انتظار است.معمولا در مواقع این چنینی که سرعت تغییرات بالاست و تغییرات نیز به صورت ساختاری انجام می شود ، حجم معاملات بالا به هیچ وجه توصیه نمی شود.لذا توصیه می کنیم از معملات هیجانی خود داری کنید.

3 خبر هم هست که هنوز تکلیف آنها مشخص نیست.بنده هر 3 را می گوییم ، هر خبر جدیدی پیرامون این اخبار رسید توجه کافی را داشته باشید.

اول نرخ سود بانکی است.هر چه نرخ سود بانکی بالا برود از آنجا که بازار بانکی برگشت سرمایه سریع تری نسبت به بورس پیدا خواهد کرد ، در نتیجه P/E بازار افت خواهد داشت که جدا از سود هر سهم است لذا ارزش ذاتی سهام موجود در بورس نیز روی کاهش را به خود خواهد دید.

دوم پیرامون ارز مرجع و مبادله ای است.حذف ارز مرجه یک روی مثبت بر روی گروه غذایی خواهد داشت و یک روی منفی بر روی سهم های مرتبط به پتروشیمی چرا که نرخ خوراک را بالا می برد.البته احتمالا بر روی معدنی ها تاثیر مثبتی خواهد داشت.

خبر سوم مرتبط با همین پتروشیمی هاست که در بند بالا نیز اشاره کردیم.به طور معمول دولت ها هنگام کسر بودجه رو به تامین مالی خود از طریق صنایع می آورند ( مطابق آنچه در مورد خودروسازی ها بین مردم گفته می شد ).البته پیش از آن شرکت هایی که احتیاج به سرمایه جهت توسعه خطوط تولید خود را دارند اقدام به افزایش سرمایه می کنند ( به قول خودمان چاق و چله می شوند ) و پس از اینکه به میزان کافی از طریق بورس تامین مالی کردند دیگر احتیاجی به بورس ندارند و دولت بر روی گروه هایی که توان مالی بالایی دارند به نوعی دست اندازی می کند.

گروه هایی که در این حین امکان دست اندازی دولت را دارند پتروشیمی ، نفتی ، معدنی و فلزی هستند.بر روی اخبار این چنینی حساسیت داشته باشید.خبر های منفی پیرامون مسائل گفته شده ارزش ذاتی سهام موجود در بورس را کاهش خواهد داد.

از آنجا که سهم های موجود در جدول تعداد بالایی دارند به تدریج در همین پست تا انتها بررسی خواهند شد.با ما همراه باشید.

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

نطر گذاشتن