جدول حرفه ای شنبه 10:30

339
telegram nokhbegan-start
جدول حرفه ای شنبه 10:30Reviewed by سعید مشکانی on Jul 5Rating:

با سلام به کاربران عزیز سایت تحلیلها

ابتدا چند نکته و بعد برویم سراغ جدول : اول اینکه این هفته شروع ماه مبارک رمضان خواهد بود و به طور تاریخی در طول این ماه بازار تا حدودی شاهد فروکش کردن حجم معاملات خواهد بود.بدین جهت احتمال فزونی عرضه ها در این هفته وجود دارد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

دوم اینکه سه شنبه گذشته و روز پس از آن شاهد جابجایی سهامداران کوتاه مدت با خریداران جدید بودیم.جیزی که بنده در ذهن دارم معمولا خریداران جدید به سود 15 تا 20 درصدی قناعت می کنند و سریع از سهم خارج می شوند.به همین جهت این هفته احتمالا عده ی زیادی از سرمایه گذاران اقدام به شناسایی سود خواهند کرد.اگر این حالت محقق شود ، شروع رکود فصلی با ماه رمضان همزمان خواهد شد.

مطلب سوم افزایش سرمایه ها است.سازمان در هنگام هجوم نقدینگی به بازار به شرکت ها توصیه به افزایش سرمایه می کند.فرآیند افزایش سرمایه موجب خارج شدن بخشی از تقدینگی بازار تا زمان ثبت افزایش سرمایه می شود.خروج نقدینگی بازار هم موجب افت حجم معاملات خواهد شد.البته در اینچند ماهه به علت رکود نسبی در بازارهای مسکن ، طلا و ارز شاهد هجوم نقدینگی  بازارهای دیگر به سمت بورس هستیم که این رشد نیز از همین مطلب نشات گرفته است.

مطلب بعد در مورد شرکت های سرمایه گذاری است.بنده در خاطر دارم که در ادوار گذشته پس از رشد شدید بورس ، با فاصله زمانی یک ساله شرکت های سرمایه گذاری نیز به جرگه گروه لیدر بازار ملحق می شود.به همین جهت سعی کنید در زمان مناسب تا حدودی پرتفوی خود را به سمت گروه سرمایه گذاری و هلدینگ ها متمایل کنید.البته تحلیلها نیز در این هفته تا حدودی بر روی این گروه متمایل خواهد شد.

در مورد گروه قندی نیز با توجه به حذف ارز 1226 تومانی و تبدیل آن به ارز مبادلاتی در بودجه احتمالا باید شاهد توجه مجدد بازار به گروه قندی باشیم.گروه غذایی نیز احتمالا از این امر تاثیر مثبت خواهد گرفت.

در مورد گروه معادن و فلزات نیز کمی محتاط باشید.به دنبال بحث متوقف کردن خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی ایالات متحده ، احتمال افت قیمت فلزات سنگین همچون سرب ، روی ، مس و فولاد در بازارهای جهانی و همچنین بهای نفت وجود دارد.البته احتمال کشیده شدن این افت به قیمت سنگ معادن نیز وجود دارد که در صورت وقوع قیمت ها را با میزان بالایی نظیر افت سال 87 گروه معادن و فلزات ،  کاهش خواهد داد.

در انتها یک نکته در مورد جدول اینکه به جهت بالا بودن موقعیت های خرید نیمی از سهم ها را در این فایل بررسی کردیم.نیمه دیگر را قسمتی را اواخر شب و قسمت دیگر را تا صبح فردا بر روی سایت قرار خواهیم داد.

4.15...جدول

bashgah-banner nokhbegan-start

35 نظرها

 1. با سلام من تازه میخوام وارد شوم به جمع شما البته فعلا با سرمایه کم در حدود 5 میلیون تومان البته از جدول بالا که طاهرا ناقص هم هست بنده 7000 تا زاگرس-15000 مارون-1000 خارک دارم الان بنطرتون چی بخرم خودم دلم با شپدیسه

  • شپدیس امکان افت سهم تا به 1660 و شاید 1560 تومان وجود دارد.در خرید عجله نکنید.این چند روز عرضه ها بالا خواهد بود.کمی صبر کنید تا زمان مناسب تری فرا برسد.اکثر سهم ها در بررسی های ما در انتهای موج صعودی خود هستند و احتمال دارد در کوتاه مدت حدود 5-10 درصد از رشد قبلی اصلاح شود.در میان مدت اما همچنان بازار صعودی ارزیابی می گردد

 2. سلام شرانل با 5 درصد منفی امروز معامله شد ای فروشنده باشیم یا امیدی به رشد سهم هست در ضمن من باید بگم رو توریل خیلی ضرر کردم من واقعا دیگه از سهم نا امید شده بودم ولی دقیقا 2 روز بعد از فروش من سهم شروع به رشد کرد الان هم شرانل من خرید شرانل را قبل از مجمع 1200 و بعد از مجمع رو 1395 خرید دارم در ضمن خرید من بر اساس خبری از دوستانم که خرید فروش میکنند بود که می گفتند شرانل تو گزارش 3 ماهه تعدیل داره لطفا اقای مشکانی من را راهنمایی کنید تا ضرر توریل را جبران کنم ممنون

  • بنشینید و سکه هایتان را بشمرید و پس از آن نیز یک دعا به جان ما بکنید و در غصه بنده شریک شوید که 50000 سهم آن را در 150 تومان فروختم تا پتروشیمی و غذایی بخرم.البته خدا را شکر سبد بنده در سود است ، اما این کجا و آن کجا.
   سود سهم بسیار عالی بوده.بنده در بررسی های تکنیکال نمی توانم به درستی برای سهم هدف مشخص کنم.ما ذهنیت رشد تا 200 تومان و 270 تومان در میان مدت و بلند مدت را داشتیم اما اینکه سهم به یکباره 480 باز شود را خیر.
   فکر می کنم با صف کار کنید بهتر باشد.اگر صف خرید بود نگهداری کنید اما اگر عرضه زیاد شد که احتمال آن نیز وجود دارد طمع نکرده و سود شناسایی کنید.من واقعا متوجه نمی شوم چرا سهم در 480 بازگشایی شد.
   تبریک می گوییم

    • سال های گذشته مجامع در کد بدی برگزار می شدند.سهم را در بازار داغی می بستند و در بازار منفی باز می کردند.سهامدارا بیچاره می شد.سود سهامدار را هم تا بدهند جانش به لبش می رسید.در بازار داغی سرمایه کاربر بلوکه می شد ، در بازار منفی سهم باز می شد و کاهش 20 تا 50 درصدی را با توجه به سود مجمع تجربه می کرد.امسال هر سهمی مجمع می رود با جهش های رویایی باز می شود.جز زاگرس فکر می کنم باقی سهم ها مجمع مناسبی داشتند.حقیقاتا تشخیص این که کدام مجمع خوب است و کدام بد از تشخیص خارج شده.مجمع ها هندوانه در بسته شده اند ، یکی قرمز قرمز دیگری سفید.اگر می توانید ریسک اش را قبول کنید مجمع بروید ، در غیر این صورت بفروشید اگر سهم خوب بود بعد از مجمع بخرید

نطر گذاشتن