جدول هفتگی تحلیلها + پاسخ به سوالات در مورد سبد حرفه ای

222
telegram nokhbegan-start
جدول هفتگی تحلیلها + پاسخ به سوالات در مورد سبد حرفه ایReviewed by سعید مشکانی on Oct 29Rating:

با سلام به کاربران عزیز سایت تحلیلها

همانطور که در روزهای قبل متذکر شده بودیم حجم بالای عرضه ها در سهم های برتر بازار در عین اخبار بسیار مثبت حاکی از فشار فروش سازمان دهی شده توسط حقوقی ها بود.در کنار آن اشاره ای داشتیم به احتمال دست گذاشتن دولت بر روی شرکت هایی که نفع بالایی از رشد قیمت دلار داشته اند مانند پالایشگاهی ها.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تقریبا پس از آن بود که سهم های مورد توجه بازار با فشار مضاعفی روبرو شدند و شاهد منفی شدن آنها بودیم.در شرایط حاضر ضمن آنکه ارزش سهم هایی همچون شبندر ، جم ، تاپیکو و کرمانشا و … را بالا می دانیم اما منتظریم که سهم های فوق ابتدا اصلاح قیمتی مناسبی داشته باشند سپپس اقدام به معرفی آنها در سطوح حمایتی مناسب نماییم.

از طرفی روز جاری خبر موضع گیری خرد مندانه رئیس جمهور دربازار منتشر شد که ضمن اینکه روندبلند مدت بازار را همچنان صعودی نگاه خواهد داشت اما این خبر بدین معنی نیست که در کوتاه مدت رشد های هیجانی آغاز گردد ، لذا تبعا باید در تصمیماتمان بلند مدت را مد نظر قرار دهیم و از واکنش های هیجانی پرهیز کنیم.

در کنار آن انتظار خیر ” دیوان محاسبات کشور در نامه ای از شرکت ملی پالایش و پخش درخواست کرده که به تمامی شرکتهای پالایشگاهی اعلام کند بستانکاری حساب های مربوط به مالیات بر ارزش افزوده فرآورده های فروش رفته برای سال های 1390، 1391و شش ماهه اول سال 92 را به تفکیک سال را که در حساب های خود منظور کرده اند از طریق شرکت ملی پالایش و پخش به حساب خزانه داری کل کشور منظور نمایند ” همچنان ما را در معرفی سهم های پالایشگاهی کمی محتاط خواهد نگاه داشت.زیرا در سنوات گذشته مکررا شاهد بوده ایم که در هنگام رشد های هیجانی به ناگاه سهم های مورد توجه بازار متوقف می شدند و پس از مدت ها با وقایع تلخی اقدام به بازگشایی آنها می شد.هر چند نمی توان این روزها را به روزهای دولت گذشته تعمیم داد اما باز هم با توجه به کسری بودجه دولت و ابهامات بسیار زیاد پالایشگاهی ها لزوم احتیاط امری عاقلانه تلقی می گردد.

همچنین بازار نگاهی هم به وین و نتایج احتمالی نشست مقامات کشورمان با کارشناسان آژانس دارد.ین گونه که از اخبار منتشر شده پیداست ظاهرا طرف ایرانی پیشنهادات قابل توجهی برای طرف غربی داشته است و متقابلا درخواست واکنش درخور به پیشنهادات ایران خواسته شده است.اما خبری که کمی ریسک سیاسی بازار را بالا خواهد برد اتفاقات تاسف بار روی داده در روز عید غدیر در مورد خانواده زندانیان بازداشت شده است که انتشار خبر آن با گزارش حقوق بشری نماینده ویژه سازمان ملل در مورد ایران همزمان شده است.همچنان که پیش از این متذکر شدیم احتمالاتی وجود دارد که برخی گروه های ناراضی از به سر انجام رسیدن مذاکرات با ترفند هایی مذاکرات را در سایه حاشیه ها قرار دهند.اگر چه طرف غربی واکنش تندی به اتفاقات حقوق بشری نشان نداده است اما همچنان احتمال بهانه جویی آنان وجود دارد که طبق تجربه های پیشین بازار بورس با صف های فوش به استقبال چنین اخباری می رود.

در پایان اینکه در این پست بررسی معطوف بود بر روی سهام معرفی شده در مهر ماه که بیشتر آنها هنوز در محدوده معرفی در نوسان بودند و طبق بررسی های تکنیکال در اکثر آنها حد های سود و ضرر کماکان طبق معرفی اولیه تغییری نکرده بودند.بررسی سهام معرفی شده در شهریور ماه را نیز تا فردا عصر بر روی سایت قرار خواهیم داد.

mehr mah

bashgah-banner nokhbegan-start

38 نظرها

 1. با تشکر از پاسختان ولی بنده زمانی خرید کردم که در سایت آقای صابریان در تاریخ ۳۱/۶/۹۲ اعلام فرمودند :
  “صبر می کنیم و سهم را تحت نظر داریم تا از محدوده ۲۶۵ عبور کند و سپس با هدف ۴۱۵ تومان وارد سهم شویم . البته ریسک سهم کمی بالاست و زیاد خرید نمی کنیم”
  من هم با ۲۸۰قیمت تومان حدود ۲۵۰۰۰ سهم خریداری کردم. ولی از آن تاریخ به بعد سهم روند نزولی داشته و الان که قیمت سهم به حدود ۲۴۵ تومان رسیده است و ضرر کرده ام سوالم این است که الان بفروشم یا نگه دارم؟
  توضیح اینکه اشتراک بنده دیروز تمام شد و برای دیدن پاسخ شما مجددا امروز اشتراک گرفتم. لطفا راهنمائی بفرمایید.
  با تشکر

 2. با تشکر از پاسختان ولی بنده زمانی خرید کردم که در سایت آقای صابریان در تاریخ 31/6/92 اعلام فرمودند :
  “صبر می کنیم و سهم را تحت نظر داریم تا از محدوده ۲۶۵ عبور کند و سپس با هدف ۴۱۵ تومان وارد سهم شویم . البته ریسک سهم کمی بالاست و زیاد خرید نمی کنیم”
  من هم با 280 تومان سهم حدود 25000 سهم خریداری کردم. ولی از آن تاریخ به بعد سهم روند نزولی داشته و الان که قیمت سهم به حدود 245 تومان رسیده است و ضرر کرده ام سوالم این است که الان بفروشم یا نگه دارم؟

  • این بررسی را در 20 فروردین در جدول داشته ایم : از این سهم تا به حال حدود 20 درصد در سود هستیم.سهم در 300 تومان باند مقاومتی دارد که امیدواریم با شکست این محدوده به بالا و ماندن در بالای این سطح تا محدوده حد سود خود در 415 تومان رشد داشته باشد.البته سهم یک مقاومت هم در 340-350 تومان دارد.

   بررسی فعلی : وقتی سهم بالای 300 رفت و مجدد به آن نفوذ کرد اقدام صحیح فروش سهم بوده است و نه نگهداری آن.
   در حال حاضر به نظر می رسد که مججددا امکان رشد سهم در بازه چند ماهه وجود دارد.احتمال می دهیم که سهم یک افت موقتی تا حوالی 235 تومان داشته باشد.چنانچه سهم بالای این سطح ماند سهم را نگهداری می کنیم.اما اگر به این سطح نفوذ کرد اقدام به فروش آن می کنیم.

 3. با عرض سلام و خسته نباشید
  عرض میشود که بنده طی یک اشتباه سهام شاوان را روی 4300 خریدم (روز شنبه که صف خرید بود عاجزانه خواهش میکنم بنده را راهنمایی کنید ایا شنبه باضرر بفروشم یا نگه داری کنم؟ استدعا دارم

  • سهم در بازه3850-4400 تومان در محدوده احتیاط است.در این سطح نمی توان برای فروش تصمیم گرفت.اگر قبل از خرید گفته بودید حتما به جهت واگرایی منفی سهم در نمودار rsi می گفتیم که در این محدوده خرید نکنید.مادامی که سهم در این محدوده است اقدام به فروش نکنید.اگر سهم به بالای این محدوده نفوذ کرد اقدم به نگهداری سهم برای هدف حوالی 5900 تومان کنید.اما اگر به این سطح نفوذ کرد احتمالا تا حوالی 3500 و شاید با احتمال کمتر 3000 تومان افت کند.در صورت نفوذ به نظرم بفروشید بهتر است.در بلند مدت یعنی تا قبل از عید فکر می کنم سهم به بالای 5500 تومان نفوذ کند..

 4. سلام جناب اقای مشکاتی:من حدود صد هزار غشاذر در روز قبل از مجمع خرید کردم.با توجه به افزایش سر مایه قیمت ان چه قدر کاهش میابد؟ایا بابت افزایش سرمایه پولی هم باید پرداخت کنم یا سهم جایزه است؟اینده سهم را چگونه ارزیابی میفرمایید؟با تشکر.

  • یک احتمال ضعیف وجود دارد که سهم روی 870-910 تومان حمایت شود.اگر این طور شود سهم امکان رشد تا حوالی 1100 و شاید 1400 تومان را داشته باشد.اما اگر این سطح به پایین شکسته شود احتمالا سهم تا 800 و شاید 700 تومان افت کند.در این حالت روند صعودی بلند مدت سهم پایان یافته است.در کل ریسک سهم را کمی بالا می بینیم.اما برای اینکه رعابت اصل ریسک و بازده را بکنیم پیش نهاد می کنم مادامی که سهم بالای سطح 870-910 تومان است نگهداری کنید.اگر نفوذ کرد دیگر نگهداری به ریسک اش نمی ارزد

  • تکنیکال سهمم پس از افزایش سرمایه کمی به هم ریخته است و راحت نمی توان اظهار نظر کرد.در مورد بنیادی هم نشری بر روی سهم نداریم فقط این نکته که صنعت مالی یعنی گروه های بانک ، بیمه و لیزینگ در دولت قبل در حق شان اجحاف شد.این دولت با سیاستگذاری های که انجام داده است به این صنعت توجه ویژه خواهد داشت.

   سهم در بازه 140-165 تومان داخل محدوده احتیاط است.اگر به زیر این محدوده برود سهم احتمالا تا 120 و شاید 107 تومان افت کند.اما اگر به بالا عبور کند احتمالا تا 186 و شاید 220 تومان رشد کند.احتمال قوی تر رشد سهم است.

  • بله درست است.بنده نمودار را نگاه کردم و دیدم چند روزی است که معامله نمی شود فکر کردم سهم متوقف است.الان سایت tsetmc را نگاه کردم تعداد سهام شرکت 125 میلیون سهم است که خوب شرکت کمی کوچک است و در شرکت های کوچک معمولا این اتفاقات می افتد.البته بنده چند سهم دیگر از همین گروه را نگاه کردم تعداد سهامشان بین 80 تا 300 میلیون بود اما آنها روان معامله می شدند.به هر حال تکنیکال سهم تغییری ندارد و صبر می کنیم

نطر گذاشتن