جشن در گروه نفت و پالایش

179
telegram nokhbegan-start
جشن در گروه نفت و پالایش Reviewed by Khalili on Aug 5Rating:

شنفت که گزارش 3 ماهه خود را به بازار داد با تعدیل همرا بوده است. شرکت نفت پارس سود هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند 92  را  مبلغ 2263 ریال سود خالص پیش بینی کرده که موفق به تحقق 36 درصد از آن شده است. این در حالی است که شرکت در پیش بینی قبلی سود خالص هر سهم را مبلغ 1431 ریال اعلام کرده بود. شنفت علت این تعدیل مثبت را کاهش 8درصدی بهای تمام شده نسبت به اطلاعیه قبلی به دلیل کاهش پیش بینی نرخ خرید مواد اولیه و کاهش پیش بینی درآمد سرمایه گذاری به دلیل پیش بینی استفاده از منابع در تسویه بدهی های بانکی و سرمایه در گردش عملیاتی اعلام نموده است. از دیگر نکات گزارش می توان به رشد 140درصدی در مبلغ فروش نسبت به دوره مشابه و موجودی اماده برای فروش 176میلیون لیتری روانکارها اشاره داشت. با این اوضاع و احوال می توان تعدیل های دیگر تا 30 درصد را تا پایان سال انتظار داشت.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نفت ایرانول هم که در توقف است منتظر اعلام سود جدید از سمت شرکت می باشد. این شرکت با پوشش 35 درصدی که در 3 ماهه داشته انتظار ها را برای تعدیل سود در 3 ماهه بیشتر و بیشتر کرده است. البته عملکرد کل گروه نیز به این انتظارهای مثبت بیشتر دامن می زند. این سهم همانطور که در گذشته نیز عرض شد برای نگه داشتن در میان مدت مناسب است.

شرکت نفت بهران هم با گزارش مثبت خود سود جدیدش را 3953 ریال اعلام کرده است. این در حالی است که پیش بینی سود قبلی این سهم 2953 ریال بوده است و از رشد و تعدیل 34 درصدی بهره برده است. شبهرن  دلیل تعدیل را کاهش در بهای تمام شده و عمدتا کاهش در نرخ مواد افزودنی اعلام نموده است. قابل ذکر است که این شرکت توانسته در طول 3 ماهه اول نیز 29 درصد از پیش بینی سودش را پوشش واقعی دهد. از پتانسیل های این شرکت افزایش سرمایه ای است که شرکت اعلام کرده میزان آن 64 درصد خواهد بود. بنابراین این سهم نیز می تواند در میان مدت و بلند مدت مورد توجه قرار گیرد و انتظار افزایش سود در آن بالا می باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن