جمعه 1 دی

179
telegram nokhbegan-start
جمعه 1 دیReviewed by Tseexpert on Dec 21Rating:

جمعه 1 دی
معمولا وقتی بازار رشد زیادی در مدت کوتاه میکند شاهد اظهار نظرها در مورد حباب در بازار هستیم هرچند که در مورد گروه های پر پتانسیل با توجه به سودی که تا پایان سال پوشش خواهند داد حباب معنی ندارد ولی در مورد شاخص این حباب قطعا وجود دارد و با حساس شدن موضوع شاید در بازار عرضه ها افزایش یابد ولی شاخص اصلاح جدی نخواهد داشت و در میانمدت همچنان صعودی خواهد وبود.روز چهارشنبه در ابتدای بازار شاهد فشار شدید تقاضا بودیم که باعث تشکیل صف خرید در بسیاری از سهمها شد.
 
گروه پتروشیمی که منتظر بازشدن شیران بود با صفهای خرید متعدد توانست رشد خوبی داشته باشد و شیران هم در قیمت حدود 4800 بازگشایی شد که بنظرما این قیمت شاید باعث عرضه های زیادی در سهم شود.در این گروه پارسان بتدریج خود را تا قبل از مجمع به بالای 1100 تومان میرساند.
 
وصندوق که انتظار میرفت تعدیل مثبت خوبی داشته باشد با انتشار گزارش سال مالی 91 خود سود 91 را حتی با یک تومان کمتر به بازار اعلام کرده است ولی همچنان تا سطح 200-205 تومان تقاضا روی سهم زیاد خواهد بود.وغدیر هم باجو مثبت پتروشیمی ها نوسان مثبت خوبی داد و توانست در آخر بازار صف خرید کوچکی هم تشکیل دهد.غدیر اگر بتواند بالای 440 تومان بماند حداقل تا 465 تومان صعود خواهد کرد و در سطح 470 تومان هم مقاومتی در این سهم دیده میشود. در این گروه وبانک دوباره به 255 تومان نزدیک شده است. وامید هم تعدیل مثبت عالی داشته و در میانمدت رشد خوبی خواهد داشت.
 
درگروه سرمایه گذاری وصنعت که جزو سهامداران عمده شیران است با خبر بازگشایی شیران و رشد نزدیک به دوبرابری اینسهم حتی تشکیل صف خرید هم داد. د راین گروه وسپه اگر بتواند بالای سطح 170 تومان دوام بیاورد با توجه به بنیادی خوبی که دارد توانایی این را دارد که در میانمدت به هدف الگوی صعودی در سطح 205 تومان دست پیدا کند.
 
درگروه بانکی در کوتاه مدت وکار میتواند ماکزیمم تا 180 رشد کند لذا اگر اوایل هفته تا این سطح نوسان داشت فروشنده باشید در میانمدت این سهم میتواند سطح 200 را نیز لمس کند.در این گروه پست بانک بعد از 5 ماه بازگشایی شد که درهمان محدوده قبلی مورد معامله قرار گرفت و روز نوسانی داشت و در پایان بازار نوسان مثبت داد.
 
دیگر سهمی که بازگشایی شد از گروه تجهیزاتی بود. صدرا با قیمت اسمی باز شد.برای اینکه بتوانید سهام صدرا را بفروشید ابتدا باید کارگزار ناظر خود را تعیین کنید. اما درگروه فلزات کمی وضعیت فرق میکرد در ابتدای بازار شاهد رشد سهمهای این گروه بودیم اما در ادامه با شکل گیری الگوها نزولی کوچک شاهد افت بودیم. بطوریکه فولاد از 485 به 470 رسید.فاسمین توانست صف خرید خود را حفظ کند.تارگت میانمدت این سهم سطح 800 تومان محسوب میشود. در بازارهای جهانی فلزات افت شدیدی داشتند مس به زیر 7800 دلار رسیده است.روز پنجشنبه اونس طلا یک الگوی نزولی تشکیل داد و با باز شدن بازارهای آمریکا تا نزدیک تارگت الگو در سطح 1635 افت کرد و باندحمایتی 1630-1635 باعث برگشت اونس شد و امروز توانست کمی از افت خود را جبران کند.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن