جمعه 10 آذر

209
telegram nokhbegan-start
جمعه 10 آذرReviewed by Tseexpert on Nov 30Rating:
جمعه 10 آذر
ابتدا به بررسی وضعیت شاخص کل میپردازیم. شاخص کل در نوسانات چندهفته اخیر تشکیل الگوی مثلث صعودی داده بود و با شکستن سطح 31300 به بالا این الگو تاییدشده بود.هدف این الگوی صعودی سطح 32400 محسوب میشود و شاخص کل توانسته است در روز چهارشنبه به نزدیکی این سطح برسد.مهمترین مقاومت نزدیک شاخص کل سطح32550 خواهد بود.  
 
در روز چهارشنبه ابتدا بازار با عرضه های زیادی مواجه شد درادامه در چندگروه مانند پتروشیمیها شاهد اقبال بازار و نوسانات مثبت بودیم.الگوی صعودی که در شاخص کل تشکیل شده بود شبیه الگویی است که در پارسان تشکیل شده است.این سهم نیز ضلع بالای مثلث صعودی شکسته است و هدف نهایی این الگو سطح 900-910 تومان خواهد بود.این سهم درمحدوده 885 تومان به مقاومت مهمی برخورد میکند درصورت عبور قطعا تارگت را درسطح 910 تومان لمس خواهد کرد.بنابراین با قبول ریسک میتوان اقدام به نگهداری سهم تا تارگت گفته شده کرد.
 
درگروه برقی شاهد ادامه روند صعودی خیره کننده اخیر بودیم.بشهاب به بالای سطح 400 تومان صعود کرد و از زمان معرفی این سهم تا الان بیش از 30 درصد نوسان مثبت داشته است. سایرهمگروهی ها نیز توانستند در روز چهارشنبه تشکیل صف خرید بدهند.با وضعیت فعلا بشهاب میتواند حتی تا باند 430-440 نیز رشد کند.افزایش خیره کننده قیمت مس تا نزدیک سطح 8000 دلار در بازارهای جهانی ریسک این گروه را کمی افزایش میدهد.فردا بکاب نیز به محدوده حمایتی 300-305 تومان میرسد.بترانس فردا به سطح مقاومتی 260 تومان برخورد میکند که احتمال افزایش عرضه ها دراین سطح وجود دارد و درصورت عبور از این سطح میتواند تا محدوده 300-310 تومان نیز صعود کند. 
 
درگروه فلزات شاهد افت چشمگیر قیمت محصولات ذوب آهن در بورس کالا بودیم که باعث افت این سهم به زیر 300 تومان شد.بعد از کمی نوسان این سهم دوباره نوسان خواهد داد. پس این سهم را در ابتدای هفته تحت نظر بگیرید و بعد از خارج شدن از فشار عرضه ها میتوان روی نوسانات این سهم حساب ویژه ای باز کرد.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن