جمعه 13 بهمن

257
telegram nokhbegan-start
جمعه 13 بهمنReviewed by Tseexpert on Feb 1Rating:
جمعه 13 بهمن

دوباره شاخص به سطح 36500 نزدیک شده تا نگرانی ها افزایش یابد عملا شکسته شدن این سطح در کوتاه مدت باعث ریزش بازارخواهد شد.درنتیجه فردا یک ساعت ابتدایی بازار شاید راه کوتاه مدت بازار را نشان دهد. درگروه خودرویی افزایش قیمت خودرو تصویب شده منتها مابه التفاوت آن به خودروسازها نخواهد رسید بلکه به خزانه داری واریز خواهد شد.بنابراین شاید در کوتاه مدت باعث نوسانات مثبت در بازار شود ولی درمیانمدت تاثیر مثبتی روی گروه خودرویی نخواهد داشت.

درگروه پتروشیمی پارسان روز چهارشنبه بازگشایی شد که باتوجه به جو بازار با ریزش مواجه شد.در این سهم حمایت مهم سطح 1200 محسوب میشود و تا معتبر ماندن این سطح میتوان اقدام به نگهداری سهم کرد.دراین گروه شاراک هم ریزش زیادی داشته و روز شنبه به سطح حمایتی مهمی در 880 خواهد رسید که شکسته شدن این سطح میتواند به منزله ریزش تا سطح 800 تومان محسوب شود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

روز دوشنبه 16 بهمن 5درصد از پالایشگاه نفت لاوان در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه میشود.علت عرضه در بازار دوم فرابورس زیان نزدیک 50 درصدی این شرکت است.سود سال 91 حدود 28 تومان خواهد بود.بنظر میرسد این عرضه با استقبال بازار مواجه شود و حجم نقدینگی بیش از 50 میلیارد تومان از بازار را به خود جذب کند بنابراین در روزهای اول هفته یک موج از نقد شدن برای حضور در عرضه اولیه راشاهد خواهیم بود.

 احتمالا این سهم را برای این زودتر از شخلیج عرضه میکنند تا فضای مثبتی نسبت به عرضه های اولیه ایجاد کنند تا اکثر سرمایه گذاران در عرضه اولیه شخلیج فارس هم که تا آخر بهمن عرضه میشود شرکت کنند.عرضه اولیه شخلیج بین 250 تا 400 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد. بنابراین درصورتی که کارگزاری سهمیه مناسبی داد در عرضه اولیه شاوان شرکت کنید. 

درگروه فلزات شاهد رشد خوب نرخ محصولات این گروه در بورس کالا بودیم با نزدیک شدن دلار به 4000 تومان در بورس کالا شاهد رشد حداکثری قیمتها هستیم که این روند میتواند هفته آینده هم ادامه داشته باشد.شاید همین موضوع مانع از افت بیشتر قیمتها شود بهرحال الگوهای فعلی سهمها نزولی است و درصورت شکسته شدن خط گردن الگوی نزولی شاخص کل در 36500 این نزول در سهمهای بزرگ بازار هم قطعی خواهد شد.

 فردا احتمال دارد در ساعت اول معاملات شاهد سردرگمی باشیم که شاید بازار به اخبار بورس کالا و افزایش نرخ ارز واکنش مثبت نشان دهد ولی اگر شاخص نتواند مثبت بماند و از سطح گفته شده پایینتر بیاید بتدریج عرضه ها در بازار افزایش خواهد یافت و باعث ایجاد یک هفته ریزشی خواهد شد.

احسان وفادار 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن