جمعه 14 مهر

249
telegram nokhbegan-start
جمعه 14 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 5Rating:

 


وجود اخبار متناقض در هفته آینده کمی بازار را در ابتدای کار دچار سردرگمی خواهد کرد.از طرفی وزیر امور خارجه آمریکا برای پایین آوردن قیمت نفت طرح جدیدی رو کرده که اگر ایران ماجراجویی هسته ای را کنار بگذارد تحریمها برداشته میشود که اتفاقا هم در بازار نفت موثر بوده.و در بازار سهام بعنوان اهرم مثبت محسوب میشود و میتواند به امنیت روانی بازار کمک کند.

خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 از طرف دیگر کاهش یک شبه و دستوری نرخ ارز تا مرز 3000 تومان و تجمعات اعتراضی و عرضه های سنگین آخر وقت روز چهارشنبه که در نیم ساعت پایانی بعد از رسیدن اخبار بازار تهران صورت گرفت فشار روانی منفی در بازار ایجاد میکند.با توجه به کاهش نرخ ارز پیشنهاد میکنم در صورتی که افت استمرار داشت در انتهای موج نزولی اقدام به خرید صادراتی ها کنید چون بصورت دستوری نمیتوان مدت زیادی با روند ارز مقابله کرد و شاید افت شدید ارز در هفته جاری فرصتی باشد برای کسانی که ریسک پذیر هستند.

در تکینکال شاخص کل هنوز سطح 29200 را سطح حیاتی میبینم و درصورتی که این سطح با قدرت شکسته شودانتظار یک موج جدید دارم.اگر سطح 28600 به پایین شکسته شود امید به الگوی صعودی کوتاه مدت کمرنگ تر میشود ولی الگوی میانمدت هنوز حالا حالاها پابرجاست. اگر یک جو سردرگمی و ابهام در بازار ایجاد شود یک ناحیه تراکمی بین 29200 و 28600 شکل خواهد گرفت.

خبر دیگر فرآیند افزایش قیمتها در چند صنعت مثل خودرویی هاست. که به همراه نرخ جدید ارز میتواند محرکی برای این گروهها ارزیابی شود.ماکزیمم رشد ایران خودرو سطح مقاومتی مهم 185 بود خط روند صعودی پرشتاب سهم شکسته شده و سهم افت کرده انتظار دارم حداقل سطح 155 در کوتاه مدت لمس شود و شاید با اخبار جدید حرکت جدیدی در سهم رخدهد ولی ریسک سهم بالاست.

در سهام شبندر اگر سطح 205 با قدرت به پایین شکسته شودیک الگوی نزولی با تارگت 180 تومان درسهم شکل میگیرد. در این سهم ماکزیمم رشد باند 230-235 محسوب میشود.در راه رشد سهم سطح 215 تومان قرار دارد.

 در سهام ومعادن اگر بالای سطح 370 تثبیت شود یک الگوی صعودی جدید شکل میگیرد که تارگت بالای 400 تومان دارد.منتها عرضه سنگین کنور در این نماد شاید مانع رشد بیشتر شود.مقاومت بسیار مهم سهم که پیش از این اشاره شده بود سطح 380 محسوب میشود که هنوز نتوانسته از این سطح عبور کند.روز چهارشنبه بعلت بررسی مجدد صلاحیت متقاضیان خرید بلوکی ذوب آهن جلوی معامله بلوکی گرفته شد و منجر به تشکیل صف فروش در سهام شد. همچنین بلوک فولاد خوزستان هم خریدار نداشت.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن