جمعه 21 مهر

209
telegram nokhbegan-start
جمعه 21 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 13Rating:

مهترین علت بازار منفی روز چهار شنبه عرضه اولیه پالایشگاه نفت تهران بود.بطور معمول عرضه های اولیه جو فروش ایجاد میکند.این عرضه در قیمت 7500 تومان انجام شد سهمیه حقیقی ها بسیار پایین بود و درحالی که صحبت از قیمت 6000 تومانی بود ناگهان 1500 تومان بالاتر عرضه شد. بنظرم این نحوه خصوصی سازی مافیایی است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 منفی بازار چهارشنبه در حدی بود که سهمهای پرپتانسیل هم تا سرحد صف فروش پیش رفتند و تاثیر منفی زیادی روی شاخص کل داشتند. همچنین با رسانه ای شدن به حدنصاب رسیدن امضاهای طرح سوال کمی فضای ترس بر بازار نیز حاکم شد.بنظر میرسد بازار با اخبار بنیادی خوبی در سهمهای بزرگ روبرو است ولی ریسک سیاسی امکان دارد اخبار بنیادی را برای مدت کوتاهی خنثی کند. هرچند که با صحبتهایی که رهبری انجام داده بنظر این بار هم طرح سوال تشریفاتی خواهد بود.

 شاخص کل هم با جو روز چهارشنبه دوباره از بالای 29000 برگشت و هنوز شرایط عبور قدرتمند از سطح 29200 فراهم نشده است و افت فعلی میتواند تا سطح 28600 ادامه داشته باشد. اگر سطح 28600 به پایین شکسته شود یک الگوی نزولی با تارگت 28000 تشکیل میشود. بهرحال معتقدم شاخص کل برای عبور از سطح 29200 نیاز به یک اصلاح دارد و حضور در ناحیه تراکمی 28600-29200 نمیتواند انرژی لازم را برای عبور از این سطح فراهم کند.این ماجرای طرح سوال فرمایشی هم شاید موجب ایجاد ترس بیشتر در بازار شود.

 در گروه فلزات شاهد افت 100دلاری مس جهانی هستیم. در این گروه با توجه به جو منفی روز چهارشنبه انتظار داشتم که حقوقی ها را در لیست فروشندگان ببینم که برعکس گویا حقوقی ها خریدار هم بوده اند. تارگت فولاد سطح 320 بود که بالاخره این سطح را لمس کرد.

در فولاد مبارکه باند حمایتی 300-305 خواهد بود اگر این باند به پایین شکسته شود یک الگوی نزولی کوچک با هدف 290-285 شکل میگیرد که اتفاقا این محدوده محل تلاقی با خط روند کوتاه مدت نیز محسوب میشود. همچنین اگر سطح 320 تومان در روزهای آینده به بالا شکسته شود تارگت 345-350 خواهد بود. از آنجایی که روند سایر سهمهای گروه کمی شبیه روند فولاد مبارکه بود لذا امشب این سهم رابررسی کردم. در بازار سکه آتی شاهد حرکت سکه مهر برخلاف سررسیدهای دیگر بودیم که شاید یک دلیل آن آفست کردن با توجه رشد اخیر و در پیش بودن روزهای پایانی این سررسید باشد. بسته آموزش جامع تحلیل تکنیکال که قولش را داده بودم در مراحل نهایی است و در آینده توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه میکنم.این بسته شامل تعداد زیادی فیلمهای آموزشی به همراه تمرینات متعدد است. در فاصله ای که تا انتشار این بسته آموزشی باقیمانده خواهشمندم کلیه دوستان سوالات و اشکالات مفهومی تکنیکال که به ذهنشان میرسد حتی سوالات فوق مبتدی که نیاز هست در این بسته آموزشی گنجانده شود از طریق ایمیل ehsanvafadar.main@gmail.com  برای من بفرستند.

 
احسان وفادار 
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن