جمعه 26 آبان

223
telegram nokhbegan-start
جمعه 26 آبانReviewed by Tseexpert on Nov 16Rating:
جمعه 26 آبان 
شاخص کل با رشد فولاد و شبندر و شپدیس توانست روز چهارشنبه تا سطح 31330 برسد.علی رغم کاهش قیمت محصولات و فراورده های نفتی و پتروشیمی شاهد صعود این گروهها بودیم. عرضه بلوک شبندر بهانه مثبت شدن این سهم را فراهم کرد و صف سنگینی را تشکیل داد.
 
در این گروه فردا شنفت به حمایت مهم 400 تومان میرسد و باید واکنش بازار به این سطح را ببینیم.در شبندر یک بریک اوت بزرگ اتفاق افتاده و باند 300 تومان به بالا شکسته شده است هدف حرکت اخیر سطح 330 تومان محسوب میشود و تارگت میانمدت این سهم درصورتی که بالای 300 تومان بتواند تثبیت شود سطح 380 تومان خواهد بود.
 
در پارسان همانطور که گفته شد یک الگوی صعودی با هدف قیمتی 845 تومان داشت که اتفاقا چهارشنبه هم به این هدف قیمتی رسید. این سهم در ناحیه تراکمی 780-840 قرار گرفته است و درصورت خروج از این محدوده سیگنالهای بزرگی خواهد داد.بنظر میرسد قدرت سهم درناحیه تراکمی کمی پایین است و برای نوسانهای مثبت بزرگتر نیاز به انرژی بیشتری دارد.برای صادارت محصولات پتروشیمی هم یکسری شروطی گذاشته شده که عدم کاهش میزان عرضه محصولات در بورس کالا یکی از آنها بوده. بنظر میرسد عرضه ارز صادراتی ها در مرکز مبادلات نیز هنوز به نتیجه نرسیده است و قیمت توافقی هنوز بیرون نیامده است.در سهام پتروشیمی کرمانشاه هم شاهد حضور در یک الگوی مستطیل هستیم که اگر 725 تومان به بالا شکسته شود هدف این الگو 750 تومان خواهد بود و اگر در روزهای آینده 700 تومان به پایین شکسته شود هدفش سطح 675 تومان خواهد بود.یک واگرایی تایید نشده نیز در سهم دیده میشود.مقاومت سنگینی که در راه سهم وجود دارد 735 تومان است.
 
در گروه فلزات شاهد عرضه های آخروقت در ذوب آهن بودیم و صف خرید کاملا عرضه شد تارگت کوتاه مدت سهم سطح 310 تومان بود اگر این سهم از محدوده 310 تومان به پایین برگردد یک الگوی هارمونیک با هدف 285 تومان تشکیل خواهد داد.در صورتی که بتواند سطح 310 را هم پشت سر بگذاردهدف بعدی 340 تومان خواهد بود. در بورس کالا نرخ شمش فخوز در عرض دوروز بیش از 200 تومان افت کرده که قطعا تاثیر منفی خواهد داشت.سنگ آهنی ها هم که نرخ محصولشان بر اساس شمش فولاد خوزستان تعیین میگردد از این ماجرا تاثیر منفی خواهند پذیرفت.
 
خبرهایی از احتمال انتقال همراه اول از فرابورس به بورس رسیده که درصورت صحت میتواند تاثیر مثبتی رو این سهم داشته باشد و شاید در کوتاه مدت این سهم دوباره تا محدوده 4500 در هفته پیش رو نوسان داشته باشد.بهرحال با توجه به بنیادی شرکت خرید در محدوده زیر 4300 کم ریسک هست و تا زمان مجمع میتواند بازدهی خوبی داشته باشد.خبری مبنی بر قیمت گذاری کالاها بر اساس نرخ دلار مرکز مبادلات نیز به بازار رسیده است که در صورت صحت برای سهمهای وارداتی بدلیل افزایش تعرفه گمرکی خبر خوبی نیست. همچنین برای گروه پتروشیمی باعث افزایش نرخ خوراک خواهد شد. و نرخ محصولات پتروشیمی و فلزات از این به بعد بر مبنای نرخ مرکز مبادلات تعیین میگردد که باعث افت شدید قیمتها در بورس کالا شده است.درگروه خودرویی هم از ایران خودرو دیزل خبر بدی رسیده مبنی براینکه حسابهای این شرکت توسط تعزیرات بسته شده و یک پرونده علیه شرکت در دست بررسی است. قضیه باز به محصول هوو برمیگردد.فردا مهلت تسویه اعتباری ها هم هست و شاخص تا تارگت نزدیک حدود 120 واحد فاصله دارد و در واقع تارگت نهایی را فعلا در این سطح میبینم و به عقیده بنده بازار نیاز به استراحت در این هفته دارد و اگر این سطح به بالا شکسته شود یک الگوی صعودی جدید درکوتاه مدت شکل میگیرد.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن