جمعه 28 مهر

262
telegram nokhbegan-start
جمعه 28 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 19Rating:

 

مهمترین رخداد هفته گذشته صعود شاخص کل به بالای 29200 بود.چهارشنبه نیز توانست بالای این سطح دوام بیاورد و حرکت صعودی خود را ادامه دهد و مقاومت 29300 نیز شکسته شد. ابتدا الگوی کوتاه مدت شاخص را بررسی میکنم.تارگت این الگو سطح 29750 است و اتفاقا در این سطح مقاومتی نیز دیده میشود.و اما درصورت تثبیت بالای سطح 29200 الگوی صعودی بزرگتر تارگت 31700 را درمیانمدت نشان میدهد.بدیهی است شکسته شدن سطح 29200 منجر به بی اعتبار شدن الگوی صعودی بزرگتر میشود.با توجه به رشد مجدد نرخ دلار انتظار دارم این هفته شاخص کل به روند خود ادامه دهد و درمرحله اول سطح 29750 را لمس کند. فردا ممکن است مانند شنبه هفته گذشته یک سردرگمی در بازار شاهد باشیم.

خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 در این چندروز تعطیل شاهد سقوط نرخ فلزات جهانی بودیم.مس حدود 200 دلار افت کرده و به زیر 8000 دلار رسیده است. اونس طلا هم حمایت 1730 دلار خود را شکست و راهی حمایت 1710 شد. در بازار سکه آتی همچنان شاهد یکطرفه بودن بازار هستیم ضمن اینکه با توجه به بسته شدن نماد سکه مهرماه هنوز نماد ماه جدید باز نشده است که باعث مطرح شدن شایعات مختلف شده است.

در نماد صدرا نیز مجمع فوق العاده سهم به روز ششم آبان موکول شده و بنظر میرسد عزم جدی در میان مسئولان این شرکت وجود دارد که نگذارند این نماد در روند مثبت بازار بازگشایی شود.برای تاخیر در برگزاری مجمع هم بهانه های خنده داری مطرح میشود.قطعا سهامداران این سهم درمجمع ازخجالت مسئولان شرکت درخواهند آمد. حتما میدانید که طبق قانون سهامداران این شرکت میتوانند بعلت تعلل شرکت در تشکیل مجمع فوق العاده شکایت خود را در دادگاه قضایی پیگیری کنند.ضمن اینکه یک تجمع قانونی در برابر پارلمان میتواند روند امور را تسهیل کند و باعث فشار بر مسئولان شرکت شود.

 آنچه روز چهارشنبه اتفاق افتاد قابل پیش بینی بود چراکه خبری که در روز سه شنبه منتشر شده بود در مورد سهام ذوب آهن و دولتی ماندن سهم چند دقیقه بعد از بازار تکذیب شده بود هرچند بسیاری از خبرگزاری ها تکذیبیه ای منتشر نکرده بودند و موجب گمراهی فعالان بازار شده بودند. اما همین سایت نمابورس دقایقی بعد از بسته شدن بازار سه شنبه خبر تکذیب عدم واگذاری ذوب به بخش خصوصی را منتشر کرده بود.این سهم یک الگوی برگشتی صعودی را تشکیل داده بود و درواقع افت روز سه شنبه موجب تکمیل این الگوی کوتاه مدت شد و تارگت این الگو سطح 225 تومان بود. و در همین سطح یک مقاومت هم دیده میشود اما درصورت عبور از سطح 225 تومان انتظار دارم ذوب بتواند یک تنه تا سطح 250 پیش برود.

در سهام فولاد مبارکه تارگت الگوی میانمدت سطح 400 محسوب میشود شاید اگر گزارشها خوب باشند نهایتا تا دوماه دیگر به این تارگت هم برسیم. تاکید میکنم این قیمت میتواند تارگت میانمدت باشد و درکوتاه مدت سهم میتواند دارای افت و خیزهایی باشد که حتی الگوی میانمدت را بی اعتبار کند. با توجه به الگوی میانمدت هرگاه این سهم افت کرد خریدار باشید و به شایعات توجه نکنید. تارگت الگوی صعودی غبشهر سطح 1660 بوده است.

احسان وفادار 
bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن